Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά και εγώ το xperia z έχω αλλά δεν συγκρίνεται η 5άρα με την 8άρα οθόνη σε σερφάρισμα άσχετα αν του xperia z η οθόνη είναι κλάσεις ανώτερη (όπως αντίστοιχα δεν συγκρίνεται η 8άρα με του laptop κτλ)

Τα 2 λοιπόν πράγματα που με ξενέρωσαν στις διακοπές είναι η οθόνη σε ήλιο που δεν έβλεπες τίποτα και ότι το wifi δεν έπιανε το AP του ξενοδοχείου ενώ πχ ο άλλος δίπλα μου έστω και με 1-2 γραμμούλες σέρφαρε κανονικά με το δικό του..αυτό έστω και αν βέβαια δεν είχα παράπονο στο σπίτι μετά τις μόντες αφού έπιανε το δικό μου φουλ σχεδόν παντού αλλά όπως και να χει το να πιάνει πλέον στο σημείο που τράβηξα την photo 9-10 δίκτυα όταν έπιανε μόνο το δικό μου και όταν το Laptop στο ίδιο σημείο πιάνει 7 πχ .. ε είναι μια θεαματική βελτίωση νομίζω ;) Θεωρώ πως ΤΩΡΑ πλέον (έστω για το γαμώτο που λένε που το έκανα) για τα λεφτά του όντως δεν του λείπει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημέρα! ναι συμφωνώ με το μέγεθος της οθόνης! φαντάσου οτι το κινητο μου ειναι 5" full HD με 1GB ram, 4 πυρηνο 1.2ghz και 16gb εσωτερικη +32GB σε καρτα και δεν εχω βαλει ΚΑΝΕΝΑ παιχνίδι! ενω στο ταμπλετ εχω πολλα! απλα το μεγεθος μετράει εδώ! εγω επειδή απεξω παραλια δλδ, καφετεριες κτλ ειχα μονο το κινητο δεν ειχα προβλημα. Στο σπιτι και στο εξοχικο δεν εχω πλεον κανενα προβλημα με το δικτυο καθως ολα ο δια μαγειας έφτιαξαν όταν εβαλα τα ap wifi σε N αντί Β! στο σπιτι στην Αθηνα πχ αντι για το ZTE adsl router του ΟΤΕ που εχει και Ν, μου χαρισαν ενα της Wind σε Ν παλι και το εχω στο δωματιο και χωρις να εχω τερμα την ισχυ καλυπτει σχεδον ολο το σπιτι! μονο στην αλλη ακρη χανω το AP που δεν με πειραζει εκει. Βεβαια αν πας καπου απεξω και εισαι μακρια σιγουρα θα εχεις θεμα, εχω και το στικακι αλλα δεν εχω περασει ακομα τους drivers για android. Αν βγαλεις το πισω καπακι απο το ταμπλετ και το εχεις χωρις αυτο (εφοσον το εχω μεσα σε θηκη δερματινη) δλδ φτιαχνει το προβλημα ωστε να μην το κοψω οπως εσυ το δικο σου? συμφωνω οτι το ταμπλετακι για τα χρηματα του ηταν αριστη αγορα, το Καλοκαιρι το ελιωσα στα videos, mp3s και παιχνιδια και δεν καταλαβε τπτ! :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.ie/itm/5V-2A-USB-Cable-Lead-Charger-Power-Supply-2-5mmx0-8mm-2-5x0-8-for-Android-Tablet-/140775245155?pt=UK_iPad_Tablet_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item20c6dbc563

αυτο σου κανει???

 

 

Μια χαρά φαίνεται ευχαριστώ!

 

Όλα καλά αυτα που λέτε η μπαταρία πως πάει; κάθε πότε την φορτίζετε; εμένα μου έχει τύχει και 2 φορές την ημέρα... κουραστικό

 

και γω τελευταία δεν ασχολούμαι και πολύ με το tablet γιατί ήρθε στα χέρια μου smartphone που το γουστάρω και σερφάρω εκεί. Σίγουρα η οθόνη του tablet είναι καλύτερη που είναι πιο μεγάλη αλλά το smartphone δεν έχει θέματα με τον ήλιο και είναι πιο φορητό από 1 tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοίπον έχω να σας πω κάτι και να μου πείτε αν συναίβει και σε σας και τι μπορεί να φταίει αν γνωρίζετε.

2-3 φορές έτυχε να κλείσει από μπαταρία αλλά στην ουσία δεν έκλεινε εντελώς, ήταν ζεστό από την δεξία πλευρά που σήμαινει ότι ηταν ενεργό και όταν το έβαζα στο ρεύμα απλά δεν έκανε τίποτα. Όταν όμως τελείωνε εντελώς η μπαταρία μπορούσα να το φορτίσω αλλά και να το ανοίξω. Όποτε είπα φταίει ότι δεν το είχα φορτίσει εγακαίρως. Αυτό όμως συναίβει και χθες που είχα πλήρως φορτισμένη μπαταρία. Ξέρετε τι φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω πηρα ενα κινητο 5" full HD και πολυ καλυτερο σε χαρακτηριστικα απο το tablet ομως 8" δεν ειναι! το καλοκαιρι εβαλα ενα καρο games και το ελιωσα ενω στο κινητο κανενα! απλα γιατι τα χερια μου αμα τα βαλω πανω σε 5" δεν βλεπεις τι πατας! για αλλα πραγματα πχ να διαβαζεις κειμενα, facebook, twitter κτλ καλυτερα το κινητο λογω καλυτερης ευκρινιας φυσικα!

και εμενα μου ετυχε 2 φορες την μερα φορτιση αλλα με τα παιχνιδια!

tagima εμενα δεν εχει τυχει! αν κλεισει απο μπαταρια με το που βαλω να φορτισει ανοιγει αυτοματα κανονικα. Συνηθως το αφηνω να μενει εντελως.

 

Επιστρέφω στο θέμα του WIFI, χρειάστηκε να βγάλω εκεινο το adsl royter που ειχα στο δωματιο και παλι εχω προβληματα με το αλλο σε αλλο δωματιο, μεσολαβει μονο ενας τοιχος! το κινητο ειναι οκ αλλα το tablet οχι! τωρα θα δοκιμασω ενα αλλο ZTE (αυτο που δινει η wind σε Ν) που εχει ενισχυση σηματος στο 100% να δουμε. Το ΖΤΕ που δινει ο ΟΤΕ δεν εχει ρυθμιση για ενισχυση σηματος wifi και δεν πιανει καλα στο δωματιο μου και χανω το wifi συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά σχετικά με το WIFI και το ZTE της wind έπαιζε καλα αλλα επειδη ειχε αλλες ρυθμίσεις! εβαλα του ΟΤΕ και το προβλημα λυθηκε! απλα δεν βαζουμε μικρα κανάλια ή AUTO! έβαλα το 8 και οχι σκετο Ν ή Β αλλά mixed, και ισχύ αν ρυθμίζεται τέρμα. Ετσι δεν εχω προβλημα τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φίλοι μου αποχώρησα τελικά από την ομάδα του Apollo γιατί εκμεταλεύτηκα ένα θέμα που είχε με την μπαταρία του, το επέστρεψα στο eshop και μου πίστωσαν στον λογαριασμό μου τα 119 ευρώ. Έχω παραγγείλει ήδη το galaxy tab 3 8.0 το οποίο πιστεύω θα το ευχαριστηθώ σε σχέση με το Apollo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα! οκ καλα εκανες αν βρηκες κατι καλυτερο! εγω μια χαρα δεν εχω προβλημα πλεον με το wifi. H μαμα rom ειναι πολυ καλη δε νομιζω οτι χρειαζεται κατι αλλο, για να βαλεις ομως αλλη ROM θες custom recovery, βρηκα κατι αλλα για αλλα tablets με ιδια cpu αλλα δεν ειμαι και σιγουρος αν θα παιξει, οποτε φοβαμαι να το ρισκαρω και να το χαλασω! ετσι το αφηνω με την μαμα. Γιαυτο λενε οτι δουλευει καλα δεν το πειραζεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το πήρα το tab 3 στα χέρια μου και είχε προβληματική οθόνη οπότε ακόμα το περιμένω... πάντως άλλη αίσθηση και ποιότητα σε σχέση με το apollo. άντε να έρθει και να το χρησιμοποιήσω να το δω και στην πράξη τι έχει να μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα! χρονια πολλα και καλα Χριστουγεννα! νομιζα πως ελεγες το 7" που εχει φτηνα τωρα γιατι δεν εχει τρελες διαφορες με το apollo ισα ισα...αλλα το 8" εχει πολλα παραπανω. Και εγω αν εκανα ανταλλαγη η σε αυτο θα πηγαινα ή σε ενα απο τα sony....αντε καλοριζικο να βγει καλο. Εγω ειμαι ευχαριστημενος με το apollo αμα δεν παθει κατι φτου φτου φτουυυυ.....δεν το αλλαζω! εχω παρει και καλο 5" κινητο τωρα και ειναι πολυ καλυτερο μονο που οι 8" εχουν διαφορα....γιαυτο δεν εχω βαλει κανενα game στο κινητο μονο στο tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...