Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://rapidshare.com/files/1446179141/root%20JB%20pipo%20M1%20and%20apollo%20quicki.rar

για οποιον θελει το zhuodashi που δουλεψε σε μενα.

 

Πρωτα το moborobo (και ενεργοποιημενο usb debugging). το κατεβασα απο το σαιτ τους και ειναι μονο για εγκατασταση drivers - πρεπει να περιμενεις μεχρι να τα εγκαταστησει ολα, χωρις σφαλμα. Κλεινουμε το moborobo. (Το λειτουργικο μου εδω ειναι windows xp (lol)).

 

Προαιρετικα: Backup με Rockchip batch tool (θελει ανοιγμα με πατημενο volume + και on button, δεν το εχω δοκιμασει).

 

Εγκαθιστουμε zhuodashi πατωντας τα κινεζικα next - next..

Το τρεχουμε κι αφου μας αναγνωρισει το tablet το zhuodashi, παταμε οπου λεει root.

Συνημμενο στο rar και ενα word αρχειο στα ρωσικα (λολ) με screenshots για το που πατας. 4 κλικ ειναι ολα κι ολα νομιζω.

Μετα κατεβαζουμε root checker basic και ελεγχουμε αν οντως ειμαστε root.

Pretty simple! :)

Το adfree, που εξαφανιζει τις διαφημισεις μονο με root, εδω τις εξαφανισε και δουλεψε κανονικα. Το root εδω ειναι επιβεβαιωμενο.

edit: απεγκαταστηστε superuse, busybox κτλ αν υπαρχουν εγκατεστημενα.

 

BTW tagima, αυτο με το θορυβο στο μικροφωνο μου το κανει κι εμενα..Τι ακριβως ειναι το "DOA 7 ημερων" που λενε εδω?

Επεξ/σία από strldr1
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστώ! θα το ξαναδοκιμασω! το moborobo μου δουλευει γιατι αλλιως δεν θα δουλευε και το ABD! απλα δεν γινεται root με τπτ ενω στα προγραμματα δειχνει οτι ειναι!!! εμενα το λειτουργικο ειναι debian testing linux αλλα εχω εικονικα windows xp pro σε virtualbox και δουλευω απο εκει αυτα τα προγραμματα (δεν εχει σχεση αυτο βεβαια οτι δεν πετυχαινει το root). Το superuser και busybox τα βαζει το προγραμμα ή τα βαζεις εσυ μετα απο το google play?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά το ταβλετ μου δεν πάει καλά. Το ηχείο δεν δούλευε αλλά όταν έβαλα ακουστικά και άκουσα ότι δουλεύουν αφού τα έβγαλα δούλεψε κανονικά. Μετά από λίγη ώρα πάλι το ηχείο δεν δούλευε και μετά την διαδικάσια με το βάλε βγάλε ακουστικά δούλευει πάλι. Επίσης tagima και εγώ που έκανα μία εγγραφή ήχου ακούγεται άθλια (το λιγότερο).

 

BTW tagima, αυτο με το θορυβο στο μικροφωνο μου το κανει κι εμενα..Τι ακριβως ειναι το "DOA 7 ημερων" που λενε εδω?

δες εδώ: https://www.e-shop.gr/support.phtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν σε μία συσκευή παρουσιαστεί πρόβλημα μέσα σε 7 μέρες από την παραλαβή το επιστρέφεις και γίνεται αντικατάσταση ή αν δεν υπάρχει άλλο σου δίνουν κάποιο άλλο με τουλάχιστον ίδια χαρακτηριστικά ή καλύτερο ή απλά σου πιστώνουν τα χρήματα για άλλη αγορά. Δεν ξέρω αν επιστρέφονται. Θα το μάθουμε σε λίγες μέρες αν γίνεται γιατι μάλλον θα ζητήσω επιστροφή χρημάτων

 

 

doa_support.jpg

Υπηρεσία DOA (Dead On Arrival)

Το e-shop.gr θωρακίζει τις αγορές σας: Αγοράζοντας από το e-shop.gr οποιοδήποτε προϊόν, πέρα από την επίσημη εγγύηση του κατασκευαστή, σας παρέχουμε επιπρόσθετα εγγύηση άμεσης αντικατάστασης του σε περίπτωση DOA (εξαρχής ελαττωματικό προϊόν), μηδενίζοντας έτσι τον χρόνο αναμονής service για προϊόντα που δεν λειτούργησαν ποτέ. Η εγγύηση DOA παρέχεται για έως 7 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς του προϊόντος, υπό τις παρακάτω προϋποθέσεις:

  • Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη σε οποιοδήποτε e-shop point εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του
  • Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ
  • Για τα e-shop points των Αθηνών (Αχαρνές, Ελληνικό, Καλλιθέα, Νίκαια, Περιστέρι, Μαρούσι), καθώς και Σταυρούπολης, Ηρακλείου Κρήτης, Πάτρας  που διαθέτουν τεχνικό τμήμα, εφόσον το προϊόν παραδοθεί εντός των ωρών λειτουργίας του service, ο έλεγχος και η ενεργοποίηση της διαδικασίας άμεσης αντικατάστασης γίνεται επιτόπου.
  • Σε περίπτωση που το ελαττωματικό προϊόν επιστραφεί σε e-shop point που δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα, αυτό επιστρέφει στα κεντρικά για έλεγχο και άμεση αντικατάσταση με νέο εφόσον εμπίπτει στην κατηγορία DOA, και αποστέλλεται στο e-shop point που παραδόθηκε αρχικά, για παραλαβή
  • Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το e-shop.gr υποχρεούται να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για info. το μικροφωνο μετα απο ελεγχους ανακαλυψα οτι βρισκεται πισω κι οχι μπροστα και προφανως ειναι τρισαθλιο. γιαυτο στο skype δεν ακουγοταν καλα..

 Επιβεβαιωστε πως πηγε το root οποιος το δοκιμασε, please.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

strldr1 τελικά με εσωσες απο πολυ κοπο! thanks! δουλεψε αλλα αφου ΠΡΩΤΑ απεγκατεστησα οτι εβαλα απο google play! το superuser απο εκει κανει εμπλοκη με το αλλο και δεν γινοταν root με τπτ!!!! επιτελους!!!! τωρα παλι formaτ η SD να βαλω το link2sd!!!

παιδια οποιος το κανει ΜΗΝ βαλει απο google play το προγραμμα superuser και busybox γιατι κανουν εμπλοκες!!! αυτα δεν χρειαζονται! εχω κανει 100 επανεκινησεις την ταμπλετα για να στρωσει!

 

Καλά προσπαθω να κλεισω το ταμπλετ και κανει επανεκινηση! πως γινεται αυτο παλι??? μαλλον επειδη φορτιζε και ειχα και συνδεση usb με το pc! τα εβγαλα και εκλεισε τελικα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρομαι που σου δουλεψε, Νικηφορε! :)

εχεις δοκιμασει καθολου το μικροφωνο σε εγγαφη βινετο / φωνης?

εμενα μου γραφει, αλλα μαζι με τη φωνη γραφει και θορυβο, δηλαδη ο επιπλεον θορυβος ακουγεται μονο οταν μιλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τωρα φτιαχνω την SD για το link2sd και να περασω κατι αρχεια μεσα δεν μπορω να δοκιμασω. Θα δοκιμασω μετα και θα σου πω ομως! ωρε παρτυ θα κανω με την 32αρα SD τωρα! :Ppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά προσπαθω να κλεισω το ταμπλετ και κανει επανεκινηση! πως γινεται αυτο παλι??? μαλλον επειδη φορτιζε και ειχα και συνδεση usb με το pc! τα εβγαλα και εκλεισε τελικα!

 

 
 
 

οταν ειναι στον φορτιστη κανει παντα επανεκκινηση .

αυτο το κανουν αλλα ταμπλετ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 
 
 

οταν ειναι στον φορτιστη κανει παντα επανεκκινηση .

αυτο το κανουν αλλα ταμπλετ ?

το δικο μου σιγουρα κανει επανεκκινηση οταν ειναι στην πριζα, αντι για shutdown. Το εχουμε συζητησει πριν, καταληξαμε οτι ειναι φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δικο μου σιγουρα κανει επανεκκινηση οταν ειναι στην πριζα, αντι για shutdown. Το εχουμε συζητησει πριν, καταληξαμε οτι ειναι φυσιολογικο.

φυσιολογικο για το quicki  ή και για αλλα ταμπλετ ?

 

μηπως ξερει κανεις πιο ειναι καλυτερο , android 4.0 ή android 4.1jelly ?

καποιο ειναι πιο γρηγορο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσιολογικο για το quicki  ή και για αλλα ταμπλετ ?

 

μηπως ξερει κανεις πιο ειναι καλυτερο , android 4.0 ή android 4.1jelly ?

καποιο ειναι πιο γρηγορο ?

γενικα jb καλυτερο, πιο γρηγορη αποκριση λογω του project butter. google για περισσοτερα, εχουν βγει πολλα αρθρα σχετικα με τις διαφορες 4.0 - 4.1.

 

Παιδια, οποιος δε βαριεται δοκιμαστε τον Opera Mini, και πειτε μου αν σας τρεχει κανονικα. Σε μενα δε δειχνει κειμενο λολ, ουτε στα μενου ουτε στις ιστοσελιδες!!! Ο κανονικος Opera Mobile παει κανονικοτατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...