Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά και από εμένα. Για όσους είναι root νομίζω θα τους βολέψει και η παρακάτω εφαρμογή:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1410262

 

Σχετικά με το youtube είχα διαβάσει παλαιότερα ότι είχε πρόβλημα η εφαρμογή στο android. Από ότι φαίνεται δεν διορθώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν εχω σε ενα PC διαφορες εφαρμογες σε Android,πως τι εγκαθιστω στο Tablet ? Τα συνδεω μεταξυ τους ? Κι επειτα ?

 

:ph34r: :-)

 Δουλεψε καλα η εκδοση 4.1.23. http://www.androiddrawer.com/6750/download-youtube-4-1-23-app-apk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω σε ενα PC διαφορες εφαρμογες σε Android,πως τι εγκαθιστω στο Tablet ? Τα συνδεω μεταξυ τους ? Κι επειτα ?

 

:ph34r: :-)

1. συνδεεις το ταμπλετ με το pc με usb, ενεργοποιεις usb mass storage στο ταμπλετ.

2. στο ταμπλετ: ενεργοποιεις allow installation from unknown sources

3. στο pc: copy-paste τα .apk αρχεια σε καποια τοποθεσια (π.χ. /download) του ταμπλετ (φαινεται ως δισκος στο my computer)

4. στο pc:safely remove tablet. στο ταμπλετ: σταματας usb mass storage. το βγαζεις απο τη usb.

5. με την εφαρμογη explorer ή apk installer πας στην τοποθεσια που εκανες copy paste τα αρχεια.

6. κλικ οποιο .apk θες να εγκαταστησεις.

:-) enjoy!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω σε ενα PC διαφορες εφαρμογες σε Android,πως τι εγκαθιστω στο Tablet ? Τα συνδεω μεταξυ τους ? Κι επειτα ?

 

:ph34r: :-)

 

μέσα στο μενού με όλες τις εφαρμογες έχει μια εφαρμογή που λέγεται APK Installer. Εγώ απο εκεί έχω κάνει

 

χρόνια πολλά και από εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Χρονια πολλά!!! το directory bind το είχα βάλει στο προηγούμενο ταμπλετ αλλά δυστυχώς ποτέ δεν μου δούλεψε σωστά! μετά βολεύτηκα με το link2sd και δεν το ξαναδούλεψα. Τελικά τι πρόβλημα έχει το youtube? έχω την εντυπωση ότι δεν εχω κάποιο πρόβλημα εγώ! παντως το wifi αν απομακρυνθω απο το wifi router συχνα χανεται ή κατεβαζει τρομερα αργα. Ωρες ωρες μου την σπαει! πιθανώς να εγκαταστησω στο δωματιο μου ενα ap που εχω και καθεται : http://www.priveshop.gr/product.php?code=403108

Επισης η εσωτερικη μνημη το 1ο δλδ partition είναι πολυ μικρο (ουτε καν 1GB) και θα δειτε οτι εφαρμογες του συστηματος πχ launchers δεν μεταφερονται (λογικο ειναι) αλλού με τπτ! ετσι πχ εγω εβαλα τον GO launcher με ολα τα λοιπα προγραμματακια του και εχει πιασει πολυ χωρο. Εκτος αυτου τον ξηλωσα γιατι ενω ειναι παρα πολυ εντυπωσιακος, κανει το ταμπλετ μερικες φορες ποιο αργο! για παραδειγμα δειχνει καθετα και αργει να γυρισει στο οριζοντιο! επισης ενω δεν κολλαγε καθολου μου το εχει κολλησει μερικες φορες!!! το ειχα βαλει και στο κινητο και στο προηγουμενο ταμπλετ και τελικα τον ξηλωσα! κρίμα γιατί είναι ο ποιο εντυπωσιακος launcher EVER!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα το youtube μου εβγαλε αναβαθμιση και την εκανα και παιζει μια χαρα! δεν μου κανει ουτε επανεκινηση ουτε και κολληματα! μονο οταν εχω προβλημα με το wifi και χανει το σημα ή μειωνεται δραματικα! αλλα γιαυτο φταιει το wifi και μόνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος ανέφερε ότι στο full screen του youtube το tablet κάνει επανεκκίνηση....ισχύει? 

 

 

τελικα οχι,ηθελε ρυθμιση η ωρα αναμονης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας, εχω και εγω το εν λογο tablet και μπορω να πω οτι σε γενικες γραμμες ειμαι αρκετα ικανοποιημενος, μερικα απο τα μικρο προβληματα που αναφερθηκαν παραπανω τα εχω και εγω, οπως με το πατημα απο πισω φαινονται 'νερα' στην οθονη και ελαφρως αδυναμο το wifi. Οταν το παρελαβα εκανα ολες τις δοκιμες για να δω αν λειτουργει σωστα και δεν παρατηρησα τιποτα, να που με ξεφυγε κατι, σημερα που συνδεσα τα ακουστικα ο ηχος δεν μεταφερεται σε αυτα και το ηχειο συνεχιζει να παιζει.  αυτο το προβλημα με τον ηχο το εχει διαπιστωσει κανεις σας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μένα τα ακουστικά παίζουν μια χαρά....άλλο είναι το πρόβλημα μου....το moborobo κολλάει στο 99% στο installing drivers..έχω windows 8 και δεν προχωράει με τίποτα....επίσης έχει βρει κανείς τρόπο ώστε το wifi να μην κλείνει όταν σβήνει η οθόνη? είναι πολύ εκνευριστικό.....(είναι θέμα android)....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το wifi πας στις ρυθμισεις του wifi και πανω δεξια εχει ενα εικονιδιο με τρεις τελειες, στο  μενου επιλεγεις "συνθετα" και ειναι η δευτερη επιλογη που λεει wifi ενεργο κατα την αναστολη λειτουργιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το wifi πας στις ρυθμισεις του wifi και πανω δεξια εχει ενα εικονιδιο με τρεις τελειες, στο  μενου επιλεγεις "συνθετα" και ειναι η δευτερη επιλογη που λεει wifi ενεργο κατα την αναστολη λειτουργιας.

 

δεν λειτουργεί αυτό....βρήκα την λύση αλλιώς....ευχαριστώ πάντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως δεν κλεινει με την οθονη και δεν εχω πειραξει καμια ρυθμιση! ρε παιδια ξερει κανεις αν υπάρχει περιπτωση να βρουμε υποστηριξη για το rom manager για custom roms? ουτε backup την rom δεν μπορουμε να παρουμε! θελει να εγκαταστησουμε το clockwordmode recovery που φυσικα δεν υποστηριζει την συσκευη μας! ή δεν υπαρχουν custom roms?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...