Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορω να το καταλαβω! εγω παντως δουλευω με opera και firefox και δεν εχω προσεξει κατι! παντως τωρα και για κανα κολληματακι δεδομενου οτι ειναι μια πολυ καλη φτηνη και γρηγορη συσκευη νομιζω μπορουμε να το παραβλεψουμε ετσι? δεν εχουμε και ipad! :Ppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι ας πουμε στα settings. οταν κανεις scroll down την αριστερη στηλη με επιλογες, στο δεξι μερος το γκρι δεν τρεμοπαιζει λιγο?

(μπορει αυτα που αναφερω να ειναι κατι που θελει πολυ προσοχη για να το δει κανεις - δεν ειναι κατι που θα το δεις αμεσως ουτε επηρεαζει τη χρηση)

οταν κανεις scroll down στην αριστερη στηλη φανταζομαι οτι επειδη οταν φτανει στο τελος και δεν εχει τπτ αλλο να εμφανισει για αυτο τον λογω τρεμοπαιζει η αριστερη στηλη , αλλα ναι οταν ειμαι και εγω στα settings εχω παρατηρηση να τρεμοπαιζει αρκετα η οθονη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, μαλλον για το ιδιο πραγμα μιλαμε jimgo.

αλλο ενα παραδειγμα:

στον explorer στην κανονικη οριζοντια θεση (με καμερα προς τα πανω) - τρεμοπαιγμα στη μεση περιπου της οθωνης

χωρις να βγεις απο τον explorer αναποδογυριζεις το tablet (καμερα προς τα κατω), περιμενεις να γυρισει κανονικα η οθωνη (με ενεργοποιημενη ρυθμιση για γυρισμα οθωνης) - και δεν εχει τρεμοπαιγμα!!!

:) πολυ περιεργο bug..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα τρόπο να μπορέσουμε να κάνουμε backup την ROM χωρίς καν να χρειάζεται να είμαστε root! εμένα είναι βέβαια...

http://www.slatedroid.com/topic/35481-guide-full-phone-backup-without-unlock-or-root/ και

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1420351

μα φυσικά με τα Adb tools! xρειαζόμαστε android sdk + platform tools και φυσικά το usb καλώδιο.

Μιας και ειπα για το moborobo διαβαστε και εδώ πολυ καλο! http://www.addictivetips.com/windows-tips/moborobo-the-most-comprehensive-android-ios-manager-yet-review/

 

και 2 προγράμματα πολυ καλά για win προς δοκιμη (δεν τα εχω δοκιμασει ακομα αλλα αφου στηριζονται στο adb θα παιζουν) το droid manager και droid explorer.

http://www.addictivetips.com/android/droid-manager-powerful-adb-front-end-management-suite-for-android/

http://de.codeplex.com/

http://code.google.com/p/droid-manager/

 

Υ.Γ εννοείτε πρώτα να έχουμε εγκαταστήσει το moborobo για να έχουν τα windows τους usb drivers αλλιώς το Adb δεν θα δει το ταμπλετ μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια εγω αλλαξα το μοντεμ που ειχα της hol και εβαλα ενα που ειχα της crypto το air data 300 adsl και το Channel Bandwidth ηταν στα 20/40 MHz σε ολα τα δωματια του σπιτιου που πηγα ειχα σταθερα 3 γραμμες wifi αρα φανταζομαι οτι ειναι και θεμα μοντεμ οντως , οπως ειχαν καποια παιδια απο εδω . 

σας βαζω και μια φωτογραφια απο wifi analyzer που τραβηξα , το δικο μου μοντεμ ειναι το Dimitris

 

αληθεια τελικα μπορουμε να βαλουμε usb wifi ?

post-150423-0-43686600-1356901300_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:devil:  :devil:  :devil:  Λοιπον, για οποιον εχει root και θελει backup χωρις να πειραματιζεται να εγκαθιστα clockwork mod, κατεβαστε αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h3r3t1c.onnandbup

 

0.Reset to factory defaults στο tablet

1.αντικαθιστουμε το superSU με busybox (πρωτα βγαζουμε το superSU - απο το ιδιο το superSU, μετα το busybox απο το market και κανονικη εγκατασταση - normal install)

2.απο το λινκ παραπανω εγκαθιστουμε Online Nandroid

3.του λεμε ΝΑΙ, να κατεβασει onandroid script

4.στις ρυθμισεις του εγκαθιστουμε mkyaffs2image

5.παταμε backup. περιμενουμε. τελος.

 

εκ προεπιλογης θα βρουμε το backup στην καρτα sd  στο φακελο /clockworkmod

ετοιμαζομαστε γιατι ολο και καποιο rom θα βρουμε B) :cool: B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα παιδια
θελω να σας ρωτησω αν ξερει καποιος
γιατι μεσω usb δεν μπορω να το δω (το quicki) σαν ενα εξωτερικο δισκο (του εχω βαλει μια sd 2gb)το allow installation from unknown sources ειναι ενεργοποιημενο.
μεσω moborobo και ZhuoDaShi-2.2.9 το βλεπω κανονικα
αφου το εχω κανει root (ετσι δειχνει τουλαχιστον το root checker )μπορω να στειλω καποιες εφαρμογες ή παιχνιδια στην εξωτερικη sd που εχω βαλει ?
το link2sd και το app2sd δεν βλεπουν την εξωτερικη sd για να τα στειλουν ?
οτι μετακινησα πηγαινε στην nand flash που την λενε sd.
επισης για τις διαφημισεις υπαρχει αλλο προγραμα εκτος του adfree γιατι αυτο μαλλον δεν εκτελειται

 

 

ευχαριστω

 

ΑΚΥΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ  μολις αλλαξα sd καρτα (εβαλα μια 32gb )και ειδα οτι ελειπαν καποιες εφαρμογες (αφου τελικα ειχαν μεταφερθει στην παλια ).

ομως στους "αποθηκευτικους χωρους-εξωτερικη καρτα μνημης" δεν εδειχνε ποτε γεματη .

γιατι εκει δεν φαίνεται οτι γεμιζει η εξωτερικη καρτα ?

ετσι βεβαια  οταν μια εφαρμογη ειναι μεγαλη, γραφει οτι δεν θα γινει η εγκατασταση λογω μη διαθεσιμου χωρου...

πως λυνεται αυτο το προβλημα ?

Επεξ/σία από apostolhs1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

το δοκιμασα αλλα μπλοκαρει το ταμπλετ κανει επανεκιναση κλπ ...

αλλο?

Και το AdFree και το AdAway σου δημιουργούν πρόβλημα;

 

Δυστυχώς εγώ δε γνωρίζω άλλο, έχω το adaway και στο κινητό και στο tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:devil:  :devil:  :devil:  Λοιπον, για οποιον εχει root και θελει backup χωρις να πειραματιζεται να εγκαθιστα clockwork mod, κατεβαστε αυτο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.h3r3t1c.onnandbup

 

0.Reset to factory defaults στο tablet

1.αντικαθιστουμε το superSU με busybox (πρωτα βγαζουμε το superSU - απο το ιδιο το superSU, μετα το busybox απο το market και κανονικη εγκατασταση - normal install)

2.απο το λινκ παραπανω εγκαθιστουμε Online Nandroid

3.του λεμε ΝΑΙ, να κατεβασει onandroid script

4.στις ρυθμισεις του εγκαθιστουμε mkyaffs2image

5.παταμε backup. περιμενουμε. τελος.

 

εκ προεπιλογης θα βρουμε το backup στην καρτα sd  στο φακελο /clockworkmod

ετοιμαζομαστε γιατι ολο και καποιο rom θα βρουμε B) :cool: B)

Ευχαριστούμε για το guide. Εδώ και 2 ώρες έχει κολλήσει στο στάδιο "Verifying md5sum". Οι τελείες συνεχίζουν να βγαίνουν (έχει γεμίσει σχεδόν όλη η οθόνη) γι' αυτό υποθέτω ότι δεν έχει κολλήσει ακριβώς, αλλά απλά αργεί. Πόση ώρα πήρε σε εσένα για ένα πλήρες backup;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε για το guide. Εδώ και 2 ώρες έχει κολλήσει στο στάδιο "Verifying md5sum". Οι τελείες συνεχίζουν να βγαίνουν (έχει γεμίσει σχεδόν όλη η οθόνη) γι' αυτό υποθέτω ότι δεν έχει κολλήσει ακριβώς, αλλά απλά αργεί. Πόση ώρα πήρε σε εσένα για ένα πλήρες backup;

 

εχω κανει reset στα εργοστασιακα. Γιαυτο το backup ολοκληρο πηρε καπου 5-6 λεπτα (γυρο στα 500 mb εγραψε), οταν εχεις και πολλες εφαρμογες λογικα θα κανει πιο πολλη ωρα. Τσεκαρε αν του εχεις πει να παρει backup ΚΑΙ ΤΗΝ SD. Αν ναι και η sd καρτα εχει πολλα μεσα, μπορει απλα να τελειωσε ο χωρος αποθηκευσης. Βεβαιωσου οτι ειναι αρκετος.

 

Για αντι-διαφημιστικο εγω εχω το adree, λειτουργει χωρις κανενα προβλημα. Απλα οταν το τρεχεις για πρωτη φορα βγαινει το onscreen πληκτρολογιο - το κλεινεις - skip - πατας install and update hosts (ή κατι τετοιο) μετα σου λεει οτι το συστημα εγινε ad-free.

Προαιρετικα κανα restart για να σβησουν τα caches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ με τίποτα να κάνω το root...το moborobo μόλις συνδέσω το τάμπλετ κάνει install drivers αλλά φτάνει στο 99% και κολλάει μετά εκεί......υπάρχει άλλη λύση? έχω win 8 ..το δοκίμασα κ σε vista αλλά εκεί δεν βλέπει καν το τάμπλετ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δοκιμασει σε win8, οποτε δεν ξερω τι μπορει να φταιει..

θα δοκιμαζα τα εξης:

update moborobo + restart pc

reset to factory (tablet) + usb debugging + restart tablet

uninstall device απο device manager -> moborobo (run as Admin) -> plug in tablet

 

(αλλο ενα προγραμμα που εγκαθιστα drivers ειναι το pdanet - μπορεις να δοκιμασεις και με αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντα το Adfree δουλευω και δεν εχω το παραμικρό προβλημα! εννοείτε οτι θελει root! σχετικα τωρα με το backup της ROM θεωρω οτι ο καλυτερος και ευκολοτερος τροπος ειναι με ADB tools που ετσι και αλλιως τα δουλευω γιατι πανε πακετο με το Android SDK. (oπως τα εχω πει στο ποστ μου #334).Απλά χρειάζεται σύνδεση usb με το pc αλλά κάνεις και το backup απευθειας στο pc. Eπίσης για ποιον λόγο να βγάλουμε το Super root για να βαλουμε το busybox? εγω εχω και τα 2 μαζι και δεν υπάρχει κανενα προβλημα! το super root ειναι αυτο που εβαλε το προγραμμα το κινέζικο που το έκανε root! δε νομιζω πως το busybox αντικαθιστα το super root!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...