Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα! εμένα ακόμα στο service είναι, από Δευτέρα θα έχω νέα...τελικά το πιο σημαντικό είναι η μνήμη για να μπορείς έχεις όσες εφαρμογές θες και να δοκιμάζεις συνέχεια και άλλες, τα tablet είναι παιχνίδι και μόνο προς το παρόν. Επειδή έχω μέρες να σας παρακολουθήσω τελικά τι έγινε? τα καταφέρατε με το root? Για κάποιον σαν και εμένα (άπειρο) είναι εύκολο να το κάνω root και να μη καταστρέψω το tablet?

 

για θήκη βρήκα αυτή και μόλις μάθω τι θα γίνει με το tablet λέω να την παραγγείλω...

http://www.plaisio.gr/Laptop-and-Tablet/Laptop-Acc/Tablets---iPad-accessories/bags-cases/Sentio-%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-Universal-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Tablet-8-CRTHCA008-01.htm

 

 

ΑΠΟ ebay 8,30 €   μαζι με πληκτρολογιο   και Stylus Pen

Δωρεάν (εξόδων αποστEUR*|USD

http://search.eim.ebay.gr/?kw=USB+Keyboard+Leather+Case+Smart+Cover+Stand+Bag+Stylus+Pen+For+8%22+Tablet+PC+MID&el=3&en=50&elc=-2&ep=1&es=21

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πολύ καλή πρόταση με το πληκτρολόγιο, αλλά προτιμώ θήκη χωρίς γιατί αυξάνω το βάρος και γενικά τα tablet είναι φτιαγμένα για να τα χρησιμοποιούμε χωρίς πληκτρολόγιο...αλλά γενικότερα όπως βολεύεται ο καθένας... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! σε αυτο συμφωνω και εγω! θα παραγγειλω μια κανονικη απο ebay-Αγγλία, αν και οπως ειπα δοκιμασα ενα usb πληκτρολογιο και δεν παιζει εδω, γιατι???

 

βρηκα αυτο το καλο tutorial http://androidsight.com/tutorial-sd-card-partition-for-swap-app-and-files.html για το Link2sd, χτες με εναν root exloper βρηκα οτι το link2sd κανει mount το δευτερο partition δλδ το ext2 καπου στο /data/sdext2 καπως ετσι το λεει και οντως οσες εφαρμογες εκανα Link (που δεν μεταφερονταν ουτε καν στην NAND flash με το app2sd) πηγαν εκει κανοντας χωρο στην εσωτερικη μνημη! σωτηριο τελικα το link2sd!!! φυσικα οσα λεει οτι ειναι στην SD εννοει οτι ειναι στην NAND!!! μονο με link πανε στο /sdext2 που ειναι το 2ο (κρυφο) partition της εξωτερικης καρτας! βεβαια τα αρχεια του συστηματος ΔΕΝ μεταφερονται! ουτε το ιδιο Link2sd.

Το backup μεσω adb μου βγαζει αρχειο με μηδενικα bytes, εβαλα ομως το nanobackup πως το ειπαμε απο το google play και ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Είμαι νέος στο forum είμαι και εγώ κάτοχος του εν λόγο ταμπλετ.

Μέσα από εδώ κατάφερα και έκανα ρουτ τώρα θα ήθελα μια βοήθεια πώς να κάνω μια sd 32gb class10 να δουλέψει.

Η θήκη με το πληκτρολόγιο σε έμενα παντός δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! εμενα δεν δουλευε ενα usb keyboard της apple ενω στο προηγουμενο μου ταμπλετ δουλευε! ενω το apple usb mouse παιζει κανονικα.

τι εννοεις για την μνημη? γιατι δεν δουλευει? format την εκανες σε FAT32? εγω εχω βαλει μια microSD 32GB class 4 Και δουλευει μια χαρα! την χωρισα κιολας οπως ειπα παραπανω με το Link2sd και κανω εκει link εφαρμογες! εχω αφησει παραπανω απο την μιση για αρχεια και οσα αλλα GB βλεπει (δεν βλεπει ακριβως 32) τα εχω κανει σε ext2 για εφαρμογες.

Kαλυτερα να βαλεις το Link2sd και να ακολουθησεις τον οδηγο στο Link που ειπα στο προηγουμενο ποστ μου. Επισης δεν εχει σημασια το μεγεθος που λενε εκει αναφερονται σε μικρες καρτες, δουλευει κανονικα οπως και να χωρισεις τα 2 partitions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος στο root....κάνω σωστά όλα τα βήματα όπως στον οδηγό στα ρώσσικα....και μόλις τελειώσει η διαδικασία μου ανοίγει στα windows ένα πρόγραμμα στα κινέζικα πάλι με διάφορα εικονίδια-επιλογές....στο tablet περνάει 2 κινέζικα προγράμματα τα οποία κλείνω γιατί δεν καταλαβαίνω τίποτα....όταν κάνω μετα τσεκ λέει ότι δεν έχει γίνει το root.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην στα win το ταμπλετ αναγνωριζεται απο το moborobo??? αν ναι τοτε εισαι οκ απο τον driver! αν οχι τοτε αυτο φταιει! αφου εισαι οκ απο αυτο στο κινεζικο προσεξε την εκδοση! σε παλιοτερη δεν γινοταν root! μετα ειπαμε για μια νεοτερη δεν θυμαμαι τωρα ποια! επισης στο ταμπλετ πριν ΜΗΝ εχεις βαλει απο google play superroot και busybox γιατι κανουν προβλημα! το ιδιο επαθα και εγω!!! θα μπει μετα το Super SU. Στο κινεζικο προγραμμα θα δεις οταν το αναγνωριζει εχει ενα εικονιδιο αριστερα που γραφει ROOT εκει πατας και θα δεις να το κανει! ειναι πολυ απλο δεν χρειαζεται να ξερεις κινεζικα!  :Ppp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην στα win το ταμπλετ αναγνωριζεται απο το moborobo??? αν ναι τοτε εισαι οκ απο τον driver! αν οχι τοτε αυτο φταιει! αφου εισαι οκ απο αυτο στο κινεζικο προσεξε την εκδοση! σε παλιοτερη δεν γινοταν root! μετα ειπαμε για μια νεοτερη δεν θυμαμαι τωρα ποια! επισης στο ταμπλετ πριν ΜΗΝ εχεις βαλει απο google play superroot και busybox γιατι κανουν προβλημα! το ιδιο επαθα και εγω!!! θα μπει μετα το Super SU. Στο κινεζικο προγραμμα θα δεις οταν το αναγνωριζει εχει ενα εικονιδιο αριστερα που γραφει ROOT εκει πατας και θα δεις να το κανει! ειναι πολυ απλο δεν χρειαζεται να ξερεις κινεζικα!  :Ppp

το moborobo βλέπει το τάμπλετ....δεν έχω βάλει τπτ σχετικό από play...ακολούθησα τα βήματα του οδηγού στα ρώσικα πάτησα root...έκανε την διαδικασία..(γεμιζαν κάτι μπάρες...) κ μόλις τελειωσει βγάζει κ στο ταμπλετ κ στον υπολογιστή ενα πρόγραμμα  στα κινέζικα....αυτά.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! Νικο κατι δεν εγινε σωστα! στο ταμπλετ δεν εχει ενα εικονιδιο που ειναι το Super SU ? αν θυμαμαι καλα ειναι μια μπλε ή γαλαζια #. Το προγραμμα αυτο το κινεζικο εχει 2-3 εκδοσεις. Οταν τα λεγαμε εδω μεσα ειπαμε μονο οτι η τετευταια το εκανε root! και εγω πεδευομουνα ποσο καιρο! ναι τα προγραμματα αυτα βαζουν και στο ταμπλετ κατι εικονιδια δεν μας πειραζει αυτο. Πρεπει να ψαξεις τα προηγουμενα ποστς μας να δεις την ενδοση νομιζω 2.9.29 ειναι η τελευταια (δεν ειμαι 100% σιγουρος). Μαλλον γιαυτο δεν πιανει....μερες πεδευομουνα και εγω! θα δω στο σπιτι και θα σου πω γιατι ειμαι εξοχικο τωρα! δες εσυ ποια εκδοση εχεις του κινεζικου και πες μου.

 

Αndroid στο pc ειχα δοκιμασει σε virtualbox αλλα δεν αξιζει αν δεν εχεις οθονη αφης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

χώρισα την sd σε τρία partitions όπως έλεγε στον οδηγό του ling.

Έχω και το link2sd στο ταμπλετ αλλά η εφαρμογές δεν πάνε στην sd μάλλον κάνω κάτι λάθος.

Το θέμα είναι τη κάνω λάθος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ειπε να την χωρισεις σε 3 μερη???? δεν εχω δει σε κανενα tutorial κατι τετοιο!!!! θες ενα partition FAT32 να ειναι primary, και το αλλο το κανεις σε EXT2 επισης primary. Αυτα δεν λεει? χωριζεις τα μερη οπως τα θες, ασε μεγαλυτερο το FAT32. Και μετα εννοειτε κανεις reboot το tablet και να ειναι ROOT! και θα σου ζητησει να δηλωσεις το 2ο partition, δηλωνεις οτι ειναι EXT2 και κανει reboot για να το κανει mount. Μετα οσες εφαρμογες δειχνει οτι ειναι στην SD ειναι στην NAND , πρεπει να τα κανεις link στην EXT2. Αν εχεις ενα root explorer θα δεις αυτα τα αρχεια στον φακελο /data/sdext2 καπως ετσι ειναι το mount point. Υποψην σε windows pc το partition ext2 δεν το δειχνει! μονο σε linux, καθως το filesystem αυτο δεν είναι συμβατο με τα windows. Kαι εσυ στην καρτα βαζεις αρχεια μονο στο FAT32 μερος της, το δευτερο ειναι ΜΟΝΟ για το link2sd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το tutorial αυτο το ειπα στην τυχη δεν το εχω δει ολο, σε αλλα που εχω ξαναγραψει σε προηγουμενα ποστς μου ελεγαν σε 2 μερη, δεν υπαρχει λογος για 3 μερη. Κανε οπως ειπα πριν...αυτο ειναι linux swap δεν χρειαζεται εδω! ειναι μια προσωρινη μνημη που χρησιμοποιουμε στο linux αλλα για PC!!! οχι για κινητα και ταμπλετες. Δεν χρειαζεται παραβλεψε το βημα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...