Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και καλή χρονιά και από εμένα. Είχα νέα από το e-shop όπου είχα στείλει το apollo καθώς δεν δούλευε το ηχείο του. Είχα ζητήσει επιστροφή χρημάτων αν γίνεται. Μάλιστα είχα πάρει τηλέφωνο και είπα σε πωλητή ότι εάν δεν δεχθούν την επιστροφή χρημμάτων ας μου στείλουν το ίδιο καθώς δεν με ενδιαφέρει κάτι άλλο οπότε δεν χρειάζομαι πίστωση, ο οποίος πωλητής μου είπε να μην ανησυχώ και ότι ο τεχνικός θα επικοινωνήσει μάζι μου για το τι θα γίνει. Το αποτέλεσμα είναι ότι σήμερα μου ήρθε μήνυμα πως το πόσο που πληρώσατε (119€) πιστώθηκε στον λογαριασμό σας :blink: . Με τα πολλά τους παίρνω τηλέφωνο και μετά από ομιλία που είχα με έναν άλλο πωλητή μου είπε ότι για να ξαναπάρω το ίδιο πρέπει να δώσω τα +30€ που κάνει τώρα και τέλος μου προώθησε την πίστωση στο ανάλογο τμήμα ώστε μήπως δεχθούν να κάνουν επιστροφή χρημμάτων. Οπότε περιμένω τώρα να δω τι θα γίνει. Ολίγον πίκρα η υπόθεση.

καλησπερα

εαν το ειχες 7 ημερες και το επεστρεψες εχει doa 7 ημερων αλλαγης οποτε θα στο αλλαξουν και θα σου δωσουν ιδιο με το ζορι

επισης το μηχανημα εχει και εγγυηση οποτε αν δεν μπορουν να το επισκευασουν θα σου δωσουν ενα καινουριο αν εχουν αλλιως ζητας τα χρηματα πισω οχι πιστωτικο.(μου ειχαν δωσει χρηματα πισω απο χαλασμενο σκληρο λογω εγγυησηςστα 2 χρονια )

εγω σε λιγο θα παρω το τεταρτο απο αλλαγη doa 7 ημερων (το ειχα παρει με την προσφορα 120 e)

αν επιμηνεις θα σου δωσουν καινουριο

νομοι εγγυησεων

Nomos_2251_1994.doc

Νόμος N 3043.doc

Επεξ/σία από apostolhs1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα

εαν το ειχες 7 ημερες και το επεστρεψες εχει doa 7 ημερων αλλαγης οποτε θα στο αλλαξουν και θα σου δωσουν ιδιο με το ζορι

επισης το μηχανημα εχει και εγγυηση οποτε αν δεν μπορουν να το επισκευασουν θα σου δωσουν ενα καινουριο αν εχουν αλλιως ζητας τα χρηματα πισω οχι πιστωτικο.(μου ειχαν δωσει χρηματα πισω απο χαλασμενο σκληρο λογω εγγυησηςστα 2 χρονια )

εγω σε λιγο θα παρω το τριτο απο αλλαγη doa 7 ημερων (το ειχα παρει με την προσφορα 120 e)

αν επιμηνεις θα σου δωσουν καινουριο

νομοι εγγυησεων

ναι εντός 7 ημέρων το επέστρεψα μέσα στο DOA. Τελικά μου εγκρίθηκε η επιστροφή χρημάτων (το έγραψα και παραπάνω) και όλα καλά. Μάλλον δεν θα πάρω κάποιο άλλο tablet ή αν θελήσω να πάρω θα περιμένω την επόμενη γενιά τετραπύρηνων/retina ώστε να πέσουν και οι τιμές στα υπάρχοντα. Πάντως το apollo στα 120€ που έκανε ήταν πολύ καλή προσφορά με συμβιβασμό ίσως στο wifi (και στον χώρο για όσους δεν είναι root). Ελπίζω να τα χαρείτε πολύ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αύριο το πρωί θα έχω επιτέλους το 2ο. Παρατήρησα ότι τα Apollo τα αποσύρανε τελείως από το eshop. Ίσως οι περισσότεροι τα πήγανε πίσω. Ας ελπίσουμε να μου κάτσει καλό για να το κρατήσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατάφερα και γω και είναι root το tablet... σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους όσους μας δώσατε τις πληροφορίες για το πως θα το κάνουμε...Μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές πλέον στην sd και όλα τέλεια...

 

Το έχω ξανά εδώ και λίγες ώρες το tablet και προς το παρόν έχω μόνο μία παρατήρηση, η θυρα usb είναι λίγο επίφοβη διότι είναι λίγο ξεχαρβαλωμένη, ελπίζω να μη μου δημιουργήσει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν? ή την έκανες εσυ? γιατι εμενα ειναι μια χαρα....ευτυχως ολα καλα με το tablet, παντως το wifi ακομα με ταλαιπωρει! παρολο το μηχανακι που εβαλα μεσα στο δωματιο ειναι με τερμα ισχυ στο wifi ακομα αν το παω λιγακι μακρια του αδυνατει το σημα!!! δλδ πρεπει να βαλουμε καμια εξωτερικη omni (παντοκατευθυντικη κεραια)? ελεος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι ήταν, στο προηγούμενο που είχα πριν το πάω πίσω για αντικατάσταση ήταν μια χαρα, δεν νομίζω να έχω πρόβλημα απλά πρέπει να προσέχω στο βάλε βγάλε. τώρα αν το πάω πίσω δεν παίζει αντικατάσταση παρα μόνο επιδιόρθωση ή τα λεφτά πιστωση.

το wifi είναι θέμα, εμένα η πλάκα είναι ότι σε όλο το σπίτι πιάνει ένα άλλο router της hol και έχει καλό σήμα ενω το δικό μου σε απόσταση 5m δεν το πιάνει...



τελικά ενώ είμαι root αποδεδειγμένα από το root checker basic και έκαν partition την κάρτα μνήμης οι εφαρμογές φαίνεται ότι δεν πάνε στην sd..

εγώ από την sd βλέπω μόνο το κομμάτι που χώρισα σε fat32 και όχι το ext3. έκανα κάποιο λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε ρωτησε το link2sd να δηλωσεις το partition για να το κανει mount? 1ον πρεπει να το δηλωσεις ΣΩΣΤΑ!!! σιγουρα ειναι ext3 και οχι ext2 οπως το δικο μου? αν το κανεις λαθος δεν το βλεπει! και μετα απο αυτο το βημα θελει reboot για να το δει. Επισης μονο οι εφαρμογες που γινονται link πανε στην SD δλδ στο δευτερο partition, οσες λενε απλα οτι ειναι στην SD στην πραγματικοτητα ειναι στην NAND flash!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εχτες παρελαβα απο αλλαγη το τεταρτο ταμπλετ στη σειρα και σε αυτο ευτυχως  το wifi παει σφαιρα μεσα στο σπιτι, γιατι τα προηγουμενα στα τρια μετρα χωρις οπτικη επαφη ηταν τελειωμενα , η μνημη παντως σε ολα 0,98+1,58 δεν σταθηκα τυχερος σε αυτο.

 

παρεμπιπτόντως μηπως καποιος απο εσας τους τυχερους που εχετε 5,3GB μπορειτε να ανεβασετε καποιες φωτο που να δειχνουν

τον αποθηκευτικο χωρο 5,3 GB αλλα και το ταμπλετ ολοκληρο ωστε να φαινεται η μαρκα του ? επειδη μιλαω με τον πολωνο θελω να του στειλω τις φωτο για να δω τι θα μου απαντησει μιας και στο site τους δεν υπαρχει quicki 811 με μαγαλυτερη μνημη απο 4GB

 

επισης μηπως ξερετε καποιο  προγραμμα που να εχει επιλογη  εγκαταστασης των εφαρμογων  στην εξωτερικη καρτα αφου αυτη εχει φορμαριστει σε ext 2 ?

 

ευχαριστω

 

και για οσους θελουν να ανοιξουν την φορμαρισμενη καρτα ext2 σε windows http://www.diskinternals.com/linux-reader/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά όντως αφαιρέθηκε το apollo απο το e-shop. Φαίνεται ότι ήταν ζημιάρικο και δεν τους συνέφερε.

 

εχτες παρελαβα απο αλλαγη το τεταρτο ταμπλετ στη σειρα και σε αυτο ευτυχως  το wifi παει σφαιρα μεσα στο σπιτι, γιατι τα προηγουμενα στα τρια μετρα χωρις οπτικη επαφη ηταν τελειωμενα , η μνημη παντως σε ολα 0,98+1,58 δεν σταθηκα τυχερος σε αυτο.

Τα προηγούμενα 3 τι πρόβλημα είχαν; Δλδ για ποιο προβλημα στα αλλάξανε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikiforos Ναι όταν άνοιξα το link2sd πράγματι με ρώτησε για το format και πάτησα το ext3. από εκεί και πέρα κάποιες εφαρμογές είναι στην sd όπως λέει και πατάω την εφαρμογή και μετά σύνδεση όπως έλεγε ο οδηγός και παρόλαυτα φαινόταν να φεύγει από την Nand και μάλλον πήγαινε στην εσωτερική. Επίσης οι εφαρμογές δεν έτρεχαν μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά όντως αφαιρέθηκε το apollo απο το e-shop. Φαίνεται ότι ήταν ζημιάρικο και δεν τους συνέφερε.

Τα προηγούμενα 3 τι πρόβλημα είχαν; Δλδ για ποιο προβλημα στα αλλάξανε;

 

 

το πρωτο γιατι δεν ξερανε οταν τους ρωταγα αν ειναι σωστο που κανει επανεκκινηση οταν το κλεινω και ειναι στον φορτιστη , οταν πηγε service με ενημερωσανε οτι εβγαλε και πρασινες γραμμες ,το δευτερο δεν δουλευε η usb (που τελικα εφταιγε το καλωδιο)και τους ειπα και για την μνημη οτι δεν ηταν 4gb (στο οποιο συμφωνησε ο τεχνικος που με πηρε τηλ.) και μου το αλλαξε γι'αυτο , το τριτο καποια στιγμη κόλλησε στην εκκινηση και παλι τους ειπα για την μνημη

Επεξ/σία από apostolhs1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παιζει αψογα το link2sd! επισης ποτε δεν μου εχει τυχει να μην τρεχει μετα καποια εφαρμογη! προφανως μαλλον κανεις κατι λαθος? ειναι αδυνατον να πηγαινει στην εσωτερικη!!! αν λες το mount point /data/sdext2 ειναι εκει που κανει προσαρτηση το δευτερο partition της καρτας! δεν ειναι η εσωτερικη! βγαλτο και ξαναβαλτο κανε κατι τετοιο να βρεις τι φταιει. Μάλιστα σημερα μετεφερα ολες τις εφαρμογες στην εξωτερικη καρτα με link και στο κινητο μου και στο ταμπλετ και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Σχετικα με την θηκη ηρθε απο Ιρλανδια μεσα σε 4 μερες! παραγγειλα Δευτερα και σημερα την εχω!!! φοβερο? επισης ειναι πολυ καλυτερη απο αυτη του πλαισιου αλλα δεν εχει τρυπες για τις καμερες (προφανως ειναι για αλλο ταμπλετ) και θα τις ανοιξω εγω. Ο πωλητης στο ebay ομως ανεβασε την τιμη κατα 10 λιρες!!! http://www.ebay.ie/itm/260937766193?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 εμενα η τιμη ελεγε 9.99!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://viewitem.eim.ebay.gr/B492-Black-Kickstand-Leather-Case-Cover-For-VIZIO-8-Inch-VTAB1008-Tablet-PC/360547941819/item

 

αλλά αν το ειχα ακομα θα επαιρνα αυτην:

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/USB-Keyboard-Cover-Leather-CaseBag-For-7-8-97-101-Tablet-PC-MID/300762901588/item

 

 

 

Τελικά όντως αφαιρέθηκε το apollo απο το e-shop. Φαίνεται ότι ήταν ζημιάρικο και δεν τους συνέφερε.
Τα προηγούμενα 3 τι πρόβλημα είχαν; Δλδ για ποιο προβλημα στα αλλάξανε;






το πρωτο γιατι δεν ξερανε οταν τους ρωταγα αν ειναι σωστο που κανει επανεκκινηση οταν το κλεινω και ειναι στον φορτιστη , οταν πηγε service με ενημερωσανε οτι εβγαλε και πρασινες γραμμες ,το δευτερο δεν δουλευε η usb (που τελικα εφταιγε το καλωδιο)και τους ειπα και για την μνημη οτι δεν ηταν 4gb (στο οποιο συμφωνησε ο τεχνικος που με πηρε τηλ.) και μου το αλλαξε γι'αυτο , το τριτο καποια στιγμη κόλλησε στην εκκινηση και παλι τους ειπα για την μνημη

βασικά με τόσες αλλαγές που κάνανε δεν είναι απορίας άξιο γτ το κατεβάσαν από το site :)

 

υγ: και σιγουρα είναι κ άλλοι που το πήγαν πίσω εκτός από εμας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά κάποια αρχεία πάνε στην εξωτερική sd. αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί έχει θέμα. Να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων? το tablet είναι root όπως λέει το root checker, ή απλά να ξανακάνω την διαδικασία με το format της κάρτας μνήμης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε γμτ δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω! οπου εχω βαλει το link2sd παντα δουλευε και ποτέ δεν είχα προβλημα! για την μνημη ειχα ανεβασει φωτο αλλα δεν εχω να φαινεται ολοκληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...