Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! αν σου δουλευει κανονικα αστην ext3, και αυτο υποστηρίζεται! οπως σου ειπα κανονικα ολες πανε, εμενα τις εχει παει ολες μονο το Link2sd δεν παει! επισης εχει 3 πραγματα να τικαρεις σε μερικες εφαρμογες δεν μεταφερει το /lib/ οποτε πιανουν και χωρο στην εσωτερικη, δεν ξερω γιατι στο κινητο μου τις μεταφερει ολοκληρες. Επισης εμενα καμία εφαρμογη δεν χαλασε! ποιες σου χαλασαν? για πες μου. Μονο τα αρχεια του συστηματος και το Link2sd δεν μπορει να παει στην εξωτερικη. Oμως καποια πραγματα στις εφαρμογες δλδ καποια δεδομενα καθως και καποια αρχεια στην cache παραμενουν στην εσωτερικη. Εχει προγραμματα να τα καθαριζεις αυτα οπως πχ το android assistant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα! το link2sd το έβαλα να τις συνδέει κατευθείαν στην εξωτερική sd. Πάλι δεν πάνε όλες και από τι καταλαβαίνω πάλι ένας μέρος των δεδομένων από κάθε εφαρμογή πάνε και στην εσωτερική και στην εξωτερική. Εφαρμογές που δεν συνδέθηκαν Drift Mania 2, Meteo, Aldiko, Plaisio, Skroutz,  Fuit Shoot, Facebook και άλλες που κατέβασα, δοκίμασα και έσβησα. Όλες οι υπόλοιπες όπως είπα μοιράζονται στην εσωτερική και στην εξωτερική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και εγω ετσι το εχω αλλα οπως σου ειπα σε ορισμενες εφαρμογες καποια δεδομενα που γραφονται μετα πχ cache κτλ μενουν στην εσωτερικη, η βασικη εφαρμογη και τα apk αυτα δλδ που πιανουν τον πολυ χωρο πανε στην ext2. Tις εφαρμογες που λες δεν τις εχω βαλει εκτος του facebook που ειναι κανονικα link στην ext2. Επισης ολες οι συνδεδεμενες εφαρμογες παιζουν κανονικα και δεν εχω το παραμικρο προβλημα δεν εχει χαλασει καμια δλδ. Τωρα το παραξενο ειναι οτι στο tablet οντως στην εσωτερικη πιανει πολυ χωρο κατι ή καποια πραγματα που δεν ξερω τι ακριβως ειναι δλδ απο το 0.98GB εχω μεινει με free λιγοτερο απο 700ΜΒ, δλδ που εκανα link στην ext2 αυτο που αδειασε ειναι η NAND flash που ετσι κι αλλιως ηδη ειχα μεγαλη! (5,30 GB). Ενω στο κινητο που εχει μια εσωτερικη 168MB με το link2sd εχω free 90+MB!!! ενω πριν ειχε γεμισει!!! πως γινεται αυτο? γιατι στο tablet δεν μας αδειαζει εσωτερικη? ομως οτι αλλο βαλω δεν πιανει αλλο χωρο...

Υ.Γ ΥΠΟΨΗΝ εχω κανει την εντολη να αλλαξει προκαθορισμενη θεση εγκαταστασεων απο εσωτερικη στην SD δλδ στην NAND flash! με εντολη ADB! ισως γιαυτο τωρα δεν μου πανε αλλα στην εσωτερικη αλλα πανε στην NAND! εσυ το εχεις κανει αυτο?

εγω οταν εγκαταστησω ενα προγραμμα πχ τωρα εβαλα το skroutz, meteo και plaisio το link2sd δεν τα πηγε αυτοματα στην ext2! ομως τα δειχνει στην SD (Νand flash) και οχι στην εσωτερικη! ετσι τα παει κανονικα! οταν εχουμε κανει αυτη την εντολη μας αφηνει να πηγαινουμε στην πραγματικη SD και εφαρμογες που πριν δεν πηγαιναν!!! το ιδιο εχω κανει και στο κινητο....αν θες να ξαναπω πως ακριβως γινεται!

Επεξ/σία από Nikiforos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.howtogeek.com/114667/how-to-install-android-apps-to-the-sd-card-by-default-move-almost-any-app-to-the-sd-card/

εδω τα λεει! σε κινητα παει στην SD σε ταμπλετς ομως νομιζει οτι η SD ειναι το /mnt/external_sd πως το λεει δλδ η NAND FLASH!!! αρα εκει πανε και οχι στην πραγματικη SD! ομως μπορεις με το link2sd που ειναι και ο μοναδικος τροπος να τα βαζεις στην SD δλδ στο 2ο partition (/data/sdext2). Απλα με αυτη την εντολη γλιτωνεις τις καταχωρησεις στην εσωτερικη μνημη (0.98GB) που ειναι πολυ μικρη και επισης μετα σε αφηνει να μεταφερεις εφαρμογες που πριν δεν μπορουσαν να μεταφερθουν απο την εσωτερικη την 1η. Εγω τωρα πχ οτι κατεβαζω απο google play δεν παει στην 0.98GB αλλα στην 5.30GB (nand flash) καταλαβες? αν υποστηριζουν link2sd μεταφερονται αυτοματα αν οχι τα μεταφερω χειροκινητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ότι και να πω είναι λίγο για σένα! Ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακάρι κάποια στιγμή να σου ανταποδώσω την βοηθεια που μου προσφέρες!

 

Αύριο το μεσημεράκι θα ασχοληθώ και με την εντολή και πιστεύω τα βασανα μου θα τελειώσουν! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά από όσες εφαρμογές έχω ανοίξει μέχρι τωρα (ναι εχω βαλει απειρες!!!) που ειναι στην /data/sdext2 με το link2sd, μόνο το προγραμμα Asee (ειναι για DVR CCTV) και το Skype ελεγαν οτι εκλεισαν μολις τις ανοιξα!!! οταν τις μετεφερα στην sd ξανά (εσωτερικη Nand flash) οχι στην εσωτερικη (0.98GB) παιζουν κανονικα! αγνωστο το γιατι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα δεν ασχολήθηκα με την εντολή. θα το κάνω κάποια στιγμή αργότερα. Πάντως το eshop το ξαναπουλάει το Apollo...

Σήμερα έχω στα χέρια μου και την θήκη από το Πλαίσιο η οποία είναι πολύ καλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα μια ωραια θηκη απο ebay Ιρλανδια που ήρθε μεσα σε 4 μερες!!! και εκανε 13 ευρω μαζι με τα μεταφορικα και ειναι ποιο καλη απο του πλαισιου (ειχα παρει απο το πλαισιο την ιδια που εχει τωρα σε 7"). Στο eshop που το ειδες το apollo? δεν υπαρχει! εχει ενα μονο 8αρι αλλης μαρκας αλλα παρομοιο στο crazy sundays και εξαντλήθηκε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μεσημέρι που μπήκα το είχανε βάλει, μπορεί να κάνανε ανανέωση τα tablet και να τους ξέφυγε και το ξαναβγάλανε



ααα επίσης ξέχασα να σας πω, πως δοκίμασα το παλιό μου router και στο σαλόνι που δεν είχα καθόλου σήμα τώρα έχω 3 στις 4 γραμμές και γενικά όπου το δοκίμασα αλλου σε καφετέριες και σπίτια είναι ΟΚ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα μια ωραια θηκη απο ebay Ιρλανδια που ήρθε μεσα σε 4 μερες!!! και εκανε 13 ευρω μαζι με τα μεταφορικα και ειναι ποιο καλη απο του πλαισιου (ειχα παρει απο το πλαισιο την ιδια που εχει τωρα σε 7"). Στο eshop που το ειδες το apollo? δεν υπαρχει! εχει ενα μονο 8αρι αλλης μαρκας αλλα παρομοιο στο crazy sundays και εξαντλήθηκε!

Για πέσε το link!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα εχω ενα θεμα με την καρτα μνημης , αγορασα μια 32gb ειναι σε φορματ fat32 την βαζω στο apollo σβηστο  το αναβω  και ειναι  κολημενο στο λογοτυπο του android μολις βγαλω την καρτα μνημης μετα απο λιγα δευτερα ανοιγει κανονικα το tablet 



ακυρο παιδια ολα καλα το εφτιαξα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! ειναι λιγο δυσκολο να το ανεβασεις καπου! αν θες με PM πες μου που το βρηκες! εννοεις το android? ή το firmware του μηχανηματος μονο? γιατι αν εννοεις την rom μπορουμε να την παρουμε και backup!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...