Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! ρε παιδια εμένα το wifi με ταλαιπωρεί πολύ! νομιζα οτι βαζοντας ενα AP στο δωματιο μου ελυσα το προβλημα αλλα δειχνει να μην λυθηκε τελικά! συγκεκριμενα ενω δειχνει πως εχει τέλειο σημα πολυ τακτικα δεν φορτωνει τπτ! δεν φταιει το μηχανακι γιατι με το κινητο μου ειναι ολα καλα! τακτικα δεν συνδεεται πχ στο google play, δεν ανοιγει σελιδες, αργει πολυ σε μεταφορες αρχειων και αλλα τετοια! η πλακα ειναι πως δειχνει οτι εχει σημα τερμα! δεν ξερω τι αλλο να κανω! ειχα εναν adaptora απο usb 2.0 σε ethernet και το δοκιμασα και πεταει τωρα! επισης στο youtube καθως και σε καθε αλλο τετοιο προγραμμα σχεδον αδυνατο να δω βιντεο χωρις τρελα κολληματα! και δεν φταιει το internet μου αλλα ειναι καθαρα προβλημα στο wifi! επισης επειδη ειναι αντικατασταση απο αλλο δεν μπορω να το παω πισω...καμια αλλη λυση εχει βρει κανεις για το wifi? τι να κανω δλδ να εχω απλωμενο UTP ή να παρω στικακι wifi? να ενα παραδειγμα σε σταθερη αποσταση απο το ap στο 1μετρο! δειτε τα pings! στην δοκιμη με το utp ουτε μια στιγμη δεν εφτασε στο ενα 1 ms!

64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=728 ttl=64 time=493 ms
64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=729 ttl=64 time=1.83 ms
64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5031 ttl=64 time=1.82 ms
64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5032 ttl=64 time=1.84 ms
64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5033 ttl=64 time=30.1 ms
64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5034 ttl=64 time=53.4 ms
64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5035 ttl=64 time=75.9 ms
64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5036 ttl=64 time=98.6 ms
Επεξ/σία από Nikiforos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα! ρε παιδια εμένα το wifi με ταλαιπωρεί πολύ! νομιζα οτι βαζοντας ενα AP στο δωματιο μου ελυσα το προβλημα αλλα δειχνει να μην λυθηκε τελικά! συγκεκριμενα ενω δειχνει πως εχει τέλειο σημα πολυ τακτικα δεν φορτωνει τπτ! δεν φταιει το μηχανακι γιατι με το κινητο μου ειναι ολα καλα! τακτικα δεν συνδεεται πχ στο google play, δεν ανοιγει σελιδες, αργει πολυ σε μεταφορες αρχειων και αλλα τετοια! η πλακα ειναι πως δειχνει οτι εχει σημα τερμα! δεν ξερω τι αλλο να κανω! ειχα εναν adaptora απο usb 2.0 σε ethernet και το δοκιμασα και πεταει τωρα! επισης στο youtube καθως και σε καθε αλλο τετοιο προγραμμα σχεδον αδυνατο να δω βιντεο χωρις τρελα κολληματα! και δεν φταιει το internet μου αλλα ειναι καθαρα προβλημα στο wifi! επισης επειδη ειναι αντικατασταση απο αλλο δεν μπορω να το παω πισω...καμια αλλη λυση εχει βρει κανεις για το wifi? τι να κανω δλδ να εχω απλωμενο UTP ή να παρω στικακι wifi? να ενα παραδειγμα σε σταθερη αποσταση απο το ap στο 1μετρο! δειτε τα pings! στην δοκιμη με το utp ουτε μια στιγμη δεν εφτασε στο ενα 1 ms!

 

64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=728 ttl=64 time=493 ms64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=729 ttl=64 time=1.83 ms64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5031 ttl=64 time=1.82 ms64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5032 ttl=64 time=1.84 ms64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5033 ttl=64 time=30.1 ms64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5034 ttl=64 time=53.4 ms64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5035 ttl=64 time=75.9 ms64 bytes from 10.2.237.14: icmp_req=5036 ttl=64 time=98.6 ms
καλησπερα

καταρχην γιατι δεν μπορεις να το πας πισω ; εγω εχω κανει 3 επιστροφες και τωρα εχω το τεταρτο .

αν δουν οτι εχει προβλημα θα σου πουν για πιστωτικο αλλα εσυ μπορεις να ζητησεις αντικατασταση λογω εγγυησης.

οταν λες οτι αργει ενοεις , συνεχεια η μερικες φορες;

καποιες φορες οταν το δικο μου αργει η κολλαει με μια επανεκκινηση στρωνει...

Επεξ/σία από apostolhs1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! μια αλλη φορα με σκληρο δισκο ομως μου ειχαν πει πως γινεται αντικατασταση με εγγυηση μια φορα!! αν παθει κατι το αλλο μετα δεν το αλλαζουν! εσυ αυτα που πηγες ηταν τα ιδια και τα πηγαινες και στο καπακι! εκτος αυτου εμενα ετυχε να ειναι 8GB η εσωτερικη (δεν ξερω γιατι) και τωρα δεν λεει να το παω πισω να δωσουν κανα χειροτερο! μονο με το wifi εχω θεμα! ειδες τα pings πως πανε οπως καταλαβες το wifi εχει ΤΕΡΜΑ σημα και σερνεται!!!! ΔΕΝ κολλαει ομως, η επανεκινηση δεν κανει τπτ! προτιμω να παρω ενα στικακι παρα να το παω πισω, αλλα θα παιζει? επισης εχω βαλει τα κερατα μου μεσα,ολα μετα απο την αρχη παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! μια αλλη φορα με σκληρο δισκο ομως μου ειχαν πει πως γινεται αντικατασταση με εγγυηση μια φορα!! αν παθει κατι το αλλο μετα δεν το αλλαζουν! εσυ αυτα που πηγες ηταν τα ιδια και τα πηγαινες και στο καπακι! εκτος αυτου εμενα ετυχε να ειναι 8GB η εσωτερικη (δεν ξερω γιατι) και τωρα δεν λεει να το παω πισω να δωσουν κανα χειροτερο! μονο με το wifi εχω θεμα! ειδες τα pings πως πανε οπως καταλαβες το wifi εχει ΤΕΡΜΑ σημα και σερνεται!!!! ΔΕΝ κολλαει ομως, η επανεκινηση δεν κανει τπτ! προτιμω να παρω ενα στικακι παρα να το παω πισω, αλλα θα παιζει? επισης εχω βαλει τα κερατα μου μεσα,ολα μετα απο την αρχη παλι?

καλησπερα

καταρχην για τον δισκο που εγινε αντικατασταση ισχυει παλι καποια εγγυηση ενα δυο η τρια χρονια οποτε σου ειπε παπα..... οποιος απο αυτους στο ειπε...(ποιο πισω εχω δωσει τους νομους των εγγυησεων) οσο για την μνημη εχεις δικιο γιατι εμενα και τα 4 ειχαν 4gb....

τωρα για το στικακι , εγω στα 3 προηγουμενα που ειχα προβλημα δοκιμασα ενα που εχω αλλα δεν το εβλεπαν δεν εγραφε ομως για λειτουργικο android , οταν googlαρα "USB WiFi android" βρηκα πολυ λιγα και σε κανα δυο που εστειλα mail μου ειπαν οτι δεν υποσηριζουν android...

τωρα μια ερωτηση για οποιον ξερει

πως βαζουμε στην επιφανεια εργασιας ενα αλλο ρολοι η ενα animation καιρου αφου με το παρατεταμενο πατημα δεινει επιλογη μονο για αλλαγη ταπετσαριας και αν στην επιλογη απο τα γραφικα δεν υπαρχει το συγκεκριμενο προγραμμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! δλδ με βλεπω να απλωνω UTP στο δωματιο ή να βαλω στο ovislink μια κατευθυντικη yagi 13dbi!! που εχω.. για αυτα που λες κατεβαζεις απο google play και τα δειχνει μετα στις επιλογες με αυτα τα πραγματα και κανεις οτι θες! ειχα βαλει και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! δλδ με βλεπω να απλωνω UTP στο δωματιο ή να βαλω στο ovislink μια κατευθυντικη yagi 13dbi!! που εχω.. για αυτα που λες κατεβαζεις απο google play και τα δειχνει μετα στις επιλογες με αυτα τα πραγματα και κανεις οτι θες! ειχα βαλει και εγω.

 

 

,

ποιο ειχες βαλει ? το holo launcher HD η το GO launcher η καποιο αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα launchers ειναι γραφικο περιβαλλον! συνιστω να αφησεις αυτο που εχει! το ποιο ομορφο και εντυπωσιακο για μενα ηταν το go αλλα δημιουργουσε προβληματα και στα 2 tablets. Εσυ ειπες για animations κτλ οχι για αλλο γραφικο περιβαλλον, εχω δοκιμασει πολλα το ποιο αξιοπιστο και γρηγορο ειναι αυτο που εχει μαμα, τα αλλα κανουν κολληματα και ιστοριες καλυτερα μην τα βαζεις τσαμπα. Αν θες ομως να βαλεις και αλλα βαλε και το home switcher για να μπορεις να επιλεγεις ποιο θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα τα launchers ειναι γραφικο περιβαλλον! συνιστω να αφησεις αυτο που εχει! το ποιο ομορφο και εντυπωσιακο για μενα ηταν το go αλλα δημιουργουσε προβληματα και στα 2 tablets. Εσυ ειπες για animations κτλ οχι για αλλο γραφικο περιβαλλον, εχω δοκιμασει πολλα το ποιο αξιοπιστο και γρηγορο ειναι αυτο που εχει μαμα, τα αλλα κανουν κολληματα και ιστοριες καλυτερα μην τα βαζεις τσαμπα. Αν θες ομως να βαλεις και αλλα βαλε και το home switcher για να μπορεις να επιλεγεις ποιο θελεις.

 αυτα τα launchers ομως με το παρατεταμενο πατημα στην οθονη με αφησαν να βαλω αλλο animation καιρου και αλλο ρολοι που θελω.

το μαμα launcher (με το παρατεταμενο πατημα στην οθονη) μου επιτρεπει μονο αλλαγη ταπετσαριας και εικονας τιποτα αλλο .

αυτο ρωταγα πιο πανω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να επιτρεπει και αλλες αλλαγες στην επιφανια εργασιας και  οχι μονο αλλαγες εικονων και ταπετσαριων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αυτα τα launchers ομως με το παρατεταμενο πατημα στην οθονη με αφησαν να βαλω αλλο animation καιρου και αλλο ρολοι που θελω.

το μαμα launcher (με το παρατεταμενο πατημα στην οθονη) μου επιτρεπει μονο αλλαγη ταπετσαριας και εικονας τιποτα αλλο .

αυτο ρωταγα πιο πανω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να επιτρεπει και αλλες αλλαγες στην επιφανια εργασιας και  οχι μονο αλλαγες εικονων και ταπετσαριων

Στο μενού, μετά τις οθόνες των εφαρμογών σου, υπάρχουν widgets κλπ. Σε μένα για παράδειγμα είναι στη τρίτη οθόνη scrolάροντας δεξιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο τον καθε launcher τι ευκολιες εχουν! ομως αν ειναι να δημιουργουν προβληματα.....εγω τα ξηλωσα ολα οσα ειχα βαλει και αφησα το μαμα, το ιδιο και στο προηγουμενο ταμπλετ και στο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο μενού, μετά τις οθόνες των εφαρμογών σου, υπάρχουν widgets κλπ. Σε μένα για παράδειγμα είναι στη τρίτη οθόνη scrolάροντας δεξιά.

 

 

 

 

εχεις δικιο, απο εκει προσπαθουσα να δω τα widgets που ειχα κατεβασει μερες τωρα, αλλα δεν ξερω για καποιο λογο δεν μου τα εβλεπε εκει, μολις τωρα εμφανιστηκαν ως δια μαγίας ...

ευχαριστω παντως

Επεξ/σία από apostolhs1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

ξερει κανεις που θα βρω screen protector για το quicki 811?

απο ebay βρηκα καποιες αλλα θελουν κοψιμο ,απο eshop

δεν ξερουν διαστασεις απο αυτες που εχουν...

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ορίστε ένας κλώνος του apollo http://www.pandawill.com/ko-para8-full-tablet-pc-8-inch-rk3066-dual-core-android-41-8gb-dual-camera-hdmi-silver-p70171.html έχει και screen protector...πως αγοράζουμε όμως μόνο αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...