Προς το περιεχόμενο

Apollo Quicki 811Tablet 8' 119€


leros2004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μα το γράφει και η απόδειξη αν δε σφαλω...

 

δηλαδή το θυμάσαι και συ ε?  γιατι να το αλλάξανε τώρα όμως? θα ισχύει για μας το 2 χρόνια ή θα μας πούνε καμια χαζομάρα αν δυστυχώς έχουμε κάποιο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 566
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν θυμάμαι αν είχε 2 χρονια αλλα χλωμό το κόβω! δε νομιζω οτι δινουν 2 χρονια σε ταμπλετς ειδικα σε τετοια φτηνα! επισης στις αποδείξεις δεν γραφει ποσα χρονια εχουν εγγύηση! ποτέ δεν έχω δει κάτι τετοιο! εμενα παντως το θέμα στο wifi λυθηκε μονο του (το οτι laggare τρελά εννοω) οσο για το αδυναμο σημα ισχυει ακομα αλλα σε μικροτερο βαθμο! και πανω που αγορασα και usbstick wifi που παιζει και σε tablet! (εχει driver για android αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα) σε linux pc παιζει παντως :P εγω παντως ειμαι 99% ευχαριστημενος απο αυτο το tablet και το 1% παει για το αδυναμο σχετικα wifi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πανω που αγορασα και usbstick wifi που παιζει και σε tablet! (εχει driver για android αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα) σε linux pc παιζει παντως

 

Ποιο ειναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nikifore δες εδώ το πιο φτηνό tablet της apollo http://www.e-shop.gr/product?id=PER.662500 που είναι ακριβώς ίδιο με το connect me της forthnet που είχε προσφορα τα χριστούγεννα το έχει 2 χρόνια εγγυήση. εγώ πάντως το θυμάμαι για 2 και το δικό μας (811)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑλημέρα! δεν θυμαμαι μπορει να κανω και λαθος! παντως με την τιμη που εχει τωρα το 7αρι με ελαχιστα χρηματα παραπανω πας στο 8αρι που εχει πολλα πραγματα παραπανω!!! cpu+ram. To δικο μου οπως εχω ξαναπει για αγνωστο λογο εχει 8GB εσωτερικη μνημη αντι 4! οντως πολυ αξιοπιστο μονο προβλημα το αδυναμο wifi! δλδ στο σπιτι μια μεσοτοιχια παρεμβαλεται και χανει ευκολα το σημα του wifi router. Στα σημεια που το δουλευω τωρα σπανια το χανει ομως οποτε οκ. Στο εξοχικο που το δουλευω και εκει πιανει ποιο μακρια! περιεργο αυτο...κατα τα αλλα ειναι απιστευτα γρηγορο και πολυ καλο σε ολα! πιστευω για τα 119 ευρω που το πηρα εγω αριστη αγορα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με το wifi δεν έχω κανένα πρόβλημα, μόνο στο σπίτι μου και φταίει το router μου. όπου και να το δοκίμασα αλλού σπίτια φίλων, καφετέριες δεν είχα κανένα πρόβλημα και τα router πολλές φορές ήταν σε μεγαλύτερη απόσταση απ' ότι το δικό μου και έπιανε κανονικά σήμα και όλα καλά. είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα χρήματα που έδωσα (119 ευρώ και γω) και το tabletακι το ευχαριστιέμαι μια χαρα. Σίγουρα αν μποσούσα οικονομικά θα αγόραζα κάτι πιο ποιοτικό όπως κανένα galaxy tab 2 αλλά και πάλι τα χαρακτηριστικά του 811 είναι πολύ καλύτερα όσων αφορά επεξεργαστη και κάρτα γραφικών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πανω που αγορασα και usbstick wifi που παιζει και σε tablet!

 

Ποιο ειναι το USB WIFI  φιλε μου ? Το δοκιμασες ? παιζει σε Android ?

Ξερουμε αλλα USB WIFI συμβατα με Android ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα! είναι αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=PER.612223 εγω το πηρα 10 ευρω σε προσφορα! εχει drivers για android 4 αλλα δεν το δοκιμασα τελικα γιατι ειναι μανουρα να τους περασεις (θελει και κονσολα) και παιζει το wifi μου απλα σε μερικα σημεια μεσα στο σπιτι χανει το σημα! επισης εχω ενα AP ovislink 5460 με εξωτερικη κεραια 8dbi! με αυτο κανενα προβλημα! στο εξοχικο εχω ενα router με εσωτερικη κεραια και δεν ειχα θεμα ετσι δεν το δοκιμασα! ομως σε debian testing linux επαιξε χαλαρα και γρηγορα μολις περασα τον driver λογικα και σε android ευκολο θα ειναι! δεν ξερω αλλα συμβατα αλλα συνηθως οσα ειναι για linux κανουν και για android αφου linux ειναι και αυτο στην ουσια!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

fifa 12

3 real racing 

παιζουν σε αυτο το ταμπλετ?

σκεφτομαι να το αγωρασο

βασικα για παιχνιδια το θελω αν δεν παιζουν τα συγκεκρημενα δεν μου κανη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και κανει για παιχνιδια! εδω παιζαμε με κινητα πολυ κατωτερων χαρακτηριστικων! μην τρελαθουμε κιολας!!! δεν ξερω για τα συγκεκριμενα αν κανουν για αυτο το ταμπλετ δεν πολυασχολουμε με παιχνιδια παντως ΦΥΣΙΚΑ και παζει παιχνιδια!

το Real racing 3 ειναι συμβατο δλδ κανει, το fifa 12 by EA SPORTS μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο...για το google play μιλαω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4πύρινος επεξεργαστής γραφικών (ο mali 400 mp4 που είναι 233% ταχύτερος απ την απλή mali 400 mp)... αν κάτι κάνει για παιχνίδια απ την προηγούμενη γενιά (περσινά) κινέζικων tablet είναι αυτά με rockchip 3066 ;)

Φυσικά δεν είναι adreno 320 (του καλού μου xperia z), είναι γρηγορότερη όμως πχ απ την νεότερη PowerVR SGX544 MP2 (του s4) σε 2d και την χτυπάει ανα περιπτώσεις σε 3d και είναι πολύ καλύτερη απ την tegra 3 σε 2d/3d όπως έχω δει προσωπικά σε benchmarks (πάντα για GPU μόνο...) με την μικρή εξαίρεση τα games που είναι optimized gia tegra (εδώ μιλάμε πάντα για την 4πύρινη mali400 και όχι την απλή που ήταν αντίστοιχη της tegra 2). Πχ το quicky βγάζει πολύ καλύτερα αποτελέσματα σε gpu benchmarks απ το nexus 7 με τo tegra 3. 

Δεν παύει γενικά να είναι μια απ τις ταχύτερες GPU της περασμένης χρονιάς (αλλά ίσως και ακόμα) έστω και αν ήταν λίγο ενεργοβόρα και σίγουρα ήταν η ταχύτερη όσον αφορά τα κινέζικα tablet. Φυσικά πλέον υπάρχει το rockchip 3077 ή 3188 στα κινέζικα, αλλά το να λες ότι τέτοια παιχνίδια θα σέρνονταν στο quicki είναι σαν να λες ότι δεν θα έπαιζαν με τίποτα στο nexus 7 ή στο nexus 10 πχ, πράγμα αδιανόητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά το tablet αυτό είναι κινέζικο? γιατί η επίσημη σελίδα του ειναι πολωνεζικη? θυμάστε που έλεγα για το αδύναμο wifi? μου χάρισε ο αδερφός μου ένα ADSL WIFI ROUTER της wind (γιατί την έκοψε και του έμεινε) και αυτό έχει και Ν. Το έβαλα λοιπον στο δωμάτιο αντί το ovislink 5460 ΑP που είχα (σε G) και έπαθα πλακα!!!! εκτος οτι κατεβαζει κομμάτια παει πολυ ποιο γρηγορα παντου εχει και πολυ καλο σήμα παρολο που την ρύθμιση ισχύος την έχω στο 20% και έχει και εσωτερική κεραία!!! απλά απίστευτο! όσοι έχετε προβληματα με wifi και έχετε μηχάνημα σε Ν, για δοκιμαστε και Ν! επίσης οχι αυτόματο κανάλι το έβαλα στο 11 και το ευρος του Ν στα 20mhz και οχι στα 40.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η αλήθεια είναι (δεν το είχα γράψει κακώς) ότι όταν άλλαξα και εγώ το router σε Ν, το σήμα διπλασιάστηκε.. (μάλιστα φαντάσου ότι αυτό που λες το ZTE της wind έχει αρκετά αδύναμο wifi σε σχέση με τα περισσότερα router).

Το tablet είναι σίγουρα κινέζικο φτιαγμένο με το λογότυπο της πολωνέζικης εταιρίας. Υπάρχουν πολλοί κλώνοι με άλλες επωνυμίες του συγκεκριμένου ίδιου tablet. Κάποια στιγμή είχαμε πει 2-3 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...