Προς το περιεχόμενο

Hdd 7200 vs ssd


jimarass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

προτείνονται γιατί είναι μια από τις πιο αξιόλογες αναβαθμίσεις (αν όχι η πιο αξιόλογη) στο σύστημα, τα πάντα έχουν "προοδεύσει" με σημαντικούς ρυθμούς εκτός από τους HDDs που κρατάνε το σύστημα πίσω...

 

τι "bugs" εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί οι SSD αλλά προτείνονται μόνο σε καινούρια συστήματα. Δεν θα ήθελα να στοιχηματίσω στο 4χρονο μηχάνημά μου. Άσε τα θέματα με το trim και άλλα. Ένα προιόν που δεν παίζει out of the box αλλά θέλει τα μύρια tweaks, η πολύχρονη πείρα μου σε κατσαβίδι μου έχει δείξει πως πρέπει να αποφεύγω. Καλύτερη η ασφάλεια του κλασικού hdd με τεχνολογίες που έχουν ωριμάσει.

[...]

 

Το 6χρονο σύστημά μου διαφωνεί. Μια χαρά out-of-the-box έπαιξε και παίζει ο intel postville τα τελευταία 3 χρόνια χωρίς απολύτως κανένα tweak από μέρους μου. Η διαφορά του πριν και του μετά είναι εμφανέστατη.

 

Πλέον έχω περάσει SSD σ όλα τα μηχανήματά μου main pc/2ο pc/laptop/netbook και είναι απ τις πρώτες και σημαντικότερες αναβαθμίσεις που μπορεί να κάνει κάποιος για να βελτιώσει την καθημερινή χρήση. ΟΚ, στο netbook χαντακώνεται προφανώς με τον ψόφιο atom αλλά και πάλι χαμένος δε θα πάει μιας και όταν συνταξιοδοτηθεί αυτός, ο SSD θα μετακομίσει σε νέο σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω όμως ένα πρόβλημα: Κάποια αρχεία από τον παλιό σκληρό που βρίσκονται στο φάκελο users/myuser/ δε με αφήνει να τα ανοίξω, γιατί δεν έχω rights. Είναι φάκελος από την παλιά εγατάσταση των Windows.Τι να κάνω?

Έχω Window 7 Premium

Φανταζομαι οτι με ενα δεξι κλικ πανω στον φακελο και "properties", και στη συνεχεια "security", αν κομπλαρεις (φτιαξεις) τα permissions, θα γινει η δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...