Προς το περιεχόμενο

ΚοροΪδία στο Public.gr


Vassilis_24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρήγγειλα ένα παιχνίδι PS3 μεταχειρισμένο απ'το εν λόγω κατάστημα. Το παιχνίδι όταν το παρήγγειλα ήταν σε περιορισμένη διαθεσιμότητα, οπότε ήξερα ότι δεν είχα πολλές ελπίδες να βρεθεί.

 

Η παραγγελία μου έγινε Τετάρτη και μέχρι το Σαββατοκύριακο κανείς δεν είχε μπει στον κόπο να με ενημερώσει για την εξέλιξη της παραγγελίας μου. Εντωμεταξύ, το προΪόν που είχα παραγγείλει από περιορισμένη διαθεσιμότητα είχε γίνει κανονικά διαθέσιμο. Τους στέλνω λοιπόν ένα μήνυμα που τους λέω ότι έχω κάνει την παραγγελία με τον τάδε αριθμό, το προΪόν είναι διαθέσιμο και περιμένω κανονικά να παραλάβω.

 

Μου στέλνουν λοιπόν μήνυμα τη Δευτέρα ότι το προΪόν δε βρέθηκε στο δίκτυο των προμηθευτών τους, λες και τα μεταχειρισμένα παιχνίδια τα παίρνουν από προμηθευτές, οπότε και αφαιρούν το προΪόν από την παραγγελία μου.

 

Το προΪόν όμως στ site παρέμενε άμεσα διαθέσιμο οπότε το παραγγέλνω ξανά και τους ξαναστέλνω μήνυμα που τους επισημαίνω τι έχει συμβεί.

Μετά από μέρες πάλι έρχεται η ίδια ακριβώς απάντηση.

Το προΪόν εντωμεταξύ δεν υπήρχε πλέον στο site, την επόμενη μέρα όμως ήταν άμεσα διαθέσιμο, οπότε παραγγέλνω για τελευταία φορά και τους λέω ξανά τι έχει συμβεί και ότι εχω φωτογραφίες για κάθε τι που λέω (που έχω) και ότι δε θέλω να κινηθώ διαφορετικά απέναντί τους. Φυσικά από τότε δε μου έχουν απαντήσει και το προΪόν πλέον έχει αφαιρεθει από το site τους.

 

Πρόκειται για μεγάλους απατεώνες τελικά και βλακεία μου που ασχολήθηκα και τόσο πολύ μαζί τους, κρίμα που τέτοιες επιχειρήσεις συνεχίζουν και είναι κερδοφόρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω σε καταστημα τους και ζηταω μια ζελατινα για το κινητο. Δεν την ειχαν αλλα μου λενε θα φερουμε ετσι κι αλλιως κομματια μεσα στη βδομαδα(πηγα Σαββατο). Λεω καλυτερα για σιγουρια να τη παραγγειλουμε & μου βαζουν τη παραγγελια. Μου ειπαν λοιπον οτι αρχες της βδομαδας θα ρθει, και θα με παρουν. Φτανει Πεμπτη και δεν εχω ενημερωση, παιρνω τηλ. το σηκωνει ενας που ταν και το Σαββατο και μου λεει δε ξερω, θα σε παρει αυριο η κοπελα να σου πει. Παρασκευη δεν πηρε κανενας κι εκανα υπομονη. Περιμενα 10 μερες & τελικα τη πηρα απο αλλου.

Μετα απο σχεδον 1 μηνα με παιρνει τηλ η κοπελια ολο χαρα οτι ηρθανε και να παω να παρω. Της λεω συγγνωμη αλλα εσεις μου χατε πει οτι θα το χετε σε ουτε 1 βδομαδα & με παιρνετε μετα απο τοσο καιρο? -το χω αγορασει το προιον απο αλλου -δηλαδη δε θα ρθετε (οχι ηθελα να της πω θα παρω και το δικο σας να τα κανω 2!) - οχι οχι μπορειτε να το διαθεσετε και το κλεισα.

 

Μου χει τυχει κι αλλες φορες να μου λενε οτι ενα προιον θα ναι διαθεσιμο σε χ διαστημα και τελικα αυτο να γινεται 2χ. Το θεωρω μεγαλη κοροιδια γιατι πιστευω οτι το κανουν για να σ εχουν stand buy να το παρεις απ αυτους.

 

Στη συγκεκριμενη περιπτωση του public θα εκτιμουσα να μου εκαναν ενα τηλ και να μου λεγαν "συγγνωμη εχουμε καποια καθυστερηση με τις παραλαβες θα περιμενετε ή θελετε ν ακυρωσουμε τη παραγγελια?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παω σε καταστημα τους και ζηταω μια ζελατινα για το κινητο. Δεν την ειχαν αλλα μου λενε θα φερουμε ετσι κι αλλιως κομματια μεσα στη βδομαδα(πηγα Σαββατο). Λεω καλυτερα για σιγουρια να τη παραγγειλουμε & μου βαζουν τη παραγγελια. Μου ειπαν λοιπον οτι αρχες της βδομαδας θα ρθει, και θα με παρουν. Φτανει Πεμπτη και δεν εχω ενημερωση, παιρνω τηλ. το σηκωνει ενας που ταν και το Σαββατο και μου λεει δε ξερω, θα σε παρει αυριο η κοπελα να σου πει. Παρασκευη δεν πηρε κανενας κι εκανα υπομονη. Περιμενα 10 μερες & τελικα τη πηρα απο αλλου.

Μετα απο σχεδον 1 μηνα με παιρνει τηλ η κοπελια ολο χαρα οτι ηρθανε και να παω να παρω. Της λεω συγγνωμη αλλα εσεις μου χατε πει οτι θα το χετε σε ουτε 1 βδομαδα & με παιρνετε μετα απο τοσο καιρο? -το χω αγορασει το προιον απο αλλου -δηλαδη δε θα ρθετε (οχι ηθελα να της πω θα παρω και το δικο σας να τα κανω 2!) - οχι οχι μπορειτε να το διαθεσετε και το κλεισα.

 

Μου χει τυχει κι αλλες φορες να μου λενε οτι ενα προιον θα ναι διαθεσιμο σε χ διαστημα και τελικα αυτο να γινεται 2χ. Το θεωρω μεγαλη κοροιδια γιατι πιστευω οτι το κανουν για να σ εχουν stand buy να το παρεις απ αυτους.

 

Στη συγκεκριμενη περιπτωση του public θα εκτιμουσα να μου εκαναν ενα τηλ και να μου λεγαν "συγγνωμη εχουμε καποια καθυστερηση με τις παραλαβες θα περιμενετε ή θελετε ν ακυρωσουμε τη παραγγελια?"

 

ΕΒΑΥ (απο γερμανια μαλιστα) σε 2 εργάσιμες 2 ευρω το πακετο τον 5 σχεδόν για ολα τα μοντελα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για αγορά απο το εξωτερικό και αφήστε τον κοσμο να ψαχνει δουλεια

 

Διορθωθηκε ;)

Το εξωτερικο δεν ειναι πανακεια, απλως μπορουμε απλα να αποφευγουμε μαγαζια τα οποια επανειλημενα μας κοροιδεύουν μες στα μουτρα (πχ πλαισιο, το public που αναφερθηκε κλπ)

Εκτος αν παιζει μεγαλη διαφορα τιμης οπου τοτε εξωτερικο με τα χιλια.

 

Το site δεν παει καλα, μου μπλοκαρε μυνημα γιατι ειχα γραψει fixed και το θεωρησε greeklish :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...