Προς το περιεχόμενο

Toshiba Qosmio drivers στο επίσημο site?


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, ψάχνω drivers για το qosmio X505-Q885 και δεν βρίσκω στο επίσημο site της Toshiba! Επίσης έκανα αυτόματη ανίχνευση και δεν βρήκε τίποτα. Μπορεί κανείς να βοηθήσει γιατί θέλω να κάνω φορμάτ και δε θέλω να περάσω τα cd του recovery του. Αν και στα cd που δημιούργησε το λάπτοπ , στο 5ο έχει κάτι αρχεία .exe. Μήπως είναι οι drivers?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

After sales λέγεται.. τα ίδια τράβηξα κ εγώ με ένα satelite.. άσε που περιμένω ν με πάρουν τηλέφωνο για ένα φανακι που παρήγγειλα και φυσικά τελικά το έφερα απ'εξω το έφτιαξα αλλά ακόμα αυτοί θα με ειδοποιήσουν...

Μια κάποια λύση είναι να κατεβάσεις ότι βρεις για τα seven τα υπόλοιπα vista και να τα κάνεις update με κάποιο από αυτά τα βοηθητικά προγράμματα που βρίσκουν τους drivers... για όσους δεν βρεις στην σελιδα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τυφλός ήμουν; Και ψάχνω αρκετά πριν ζητήσω βοήθεια :lol: Ευχαριστώ!

After sales λέγεται.. τα ίδια τράβηξα κ εγώ με ένα satelite.. άσε που περιμένω ν με πάρουν τηλέφωνο για ένα φανακι που παρήγγειλα και φυσικά τελικά το έφερα απ'εξω το έφτιαξα αλλά ακόμα αυτοί θα με ειδοποιήσουν...

Μια κάποια λύση είναι να κατεβάσεις ότι βρεις για τα seven τα υπόλοιπα vista και να τα κάνεις update με κάποιο από αυτά τα βοηθητικά προγράμματα που βρίσκουν τους drivers... για όσους δεν βρεις στην σελιδα τους.

Δεν συμπαθώ και πολύ αυτά τα προγράμματα όμως :rolleyes: Συνήθως βάζω τους drivers από την μαμά εταιρία για συσκευές που δεν πρόκειται να βρω αλλού drivers (κάτι κουμπάκια αφής για παράδειγμα και παρόμοια τέτοια πράματα) και μετα για άλλο hardware όπως κάρτα γραφικών ή κάνα touchpad ή ακόμα και κάρτα ήχου βρίσκω στα επίσημα site των κατασκευαστών ενημερωμένες εκδόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάλι καλά που έχει τα περισσότερα απ'οτι είδα σ'εσενα .. στο satelite είχε 5 και τίποτα απ'ολα τ'αλλα γιατί ήταν αγορασμένος με vista.. ξεκίνα από το chipset για να σου έρθουν όλα πιο στρωτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος έλεγε εδω μέσα ότι καλύτερο είναι να βάζει τους drivers (πχ κάρτα γραφικών) από αυτά που δίνει η εταιρία και όχι απο τους επίσημους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν η εταιρία έχει να δώσει update για την GTS 360 από το 2010 σιγά μην τους βάλω από εκεί. Δε ξέρω γιατί είναι καλύτερο πάντως σε όσα λάπτοπ έχω φορμάρει, για nvidia κάρτες βάζω πάντα από nvidia και δε μου έχουν παρουσιάσει προβλήματα.

 

και πάλι καλά που έχει τα περισσότερα απ'οτι είδα σ'εσενα .. στο satelite είχε 5 και τίποτα απ'ολα τ'αλλα γιατί ήταν αγορασμένος με vista.. ξεκίνα από το chipset για να σου έρθουν όλα πιο στρωτά..

Εννοείται, πρώτα από όλα πάντα μητρική. :-)

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...