Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση BIOS αλλά πως;


skim045

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Λοιπόν. Έγραψα και χθες σε κατάσταση την ερώτησή μου αλλά δεν λύθηκε ακριβώς η απορία μου. Έχω μια μητρική, συγκεκριμένα gigabyte 78lmt-s2p, η οποία είναι καινούρια στο κουτί της. Σκεφτόμουν λοιπόν αφού είναι στην άκρη και κάθετε να έπαιρνα έναν επεξεργαστή(σκεφτόμουν για fx-6100 αλλα θα με απασχολήσει πιο μετά αυτο) και να τα βάλω στο pc μου. Το πρόβλημα είναι οτι αφού είναι καινούρια ακόμα, πρέπει να κάνω bios update πρώτα για να αναγνωρίσει τον επεξεργαστή αλλά δεν υπάρχει άλλος επεξεργαστής amd για να τον βάλω πρώτο για να κάνω το update. Αν αγοράσω κάποιον fx και τον βάλω θα μπορέσω να κάνω το update; Ή πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω έναν άλλο για να γίνει το update πρώτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι οτι αφού είναι καινούρια ακόμα, πρέπει να κάνω bios update πρώτα για να αναγνωρίσει τον επεξεργαστή

Αυτό τώρα πως το σκέφτηκες;;;

Ξέρεις ποια έκδοση bios έχει πάνω η μητρική;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητο,αν βγήκε από το εργοστάσιο αφού υπήρχε νέο bios θα βγήκε με αυτό το νέο,δηλαδή αν είναι παραγωγή μετά το 2011 που βλέπω ότι βγήκε το τελευταίο τότε λογικά θα έχει το ποιο νέο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάζεις τον επεξεργαστή και δυστυχώς αν δεν τον αναγνωρίζει και δεν έχει κάποιος φίλος σου να σε εξυπηρετήσει, παίρνεις τον ποιο φθηνό που υποστηρίζει η μητρική σου από e bay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...