Προς το περιεχόμενο

CU INTERNET ΜΕ ΚΑΡΤΑ 5GB ΜΕ 10€ +ΔΩΡΟ ΤΟ usb modem


nikolaos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα μόλις με πήραν τηλέφωνο. Μου είπαν ότι πρέπει να περάσω από τα γραφεία τους στη Θεσσαλονίκη για να παρω τη SIM και να υπογράψω ή να το στείλουν με δική μου χρέωση με courier στην Αθήνα. Δε μου είπαν τίποτα για επιπλέον πληρωμή για να γίνω μέλος. Αν και νομιζω ότι μόλις περάσω θα μου το πουν εκεί ή θα μου το πει ο courier που θα το έφερνε. Για την ώρα τους είπα οτι θα περάσω τα Χριστούγεννα από εκεί.

(Αν δεν είχε χρέωση πιστεύω θα με στέλνανε σε κάποιο κατάστημα της VODA να πάρω το πακέτο με κάποιον κωδικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις φοιτητικές προσφορές υπάρχει το συμβόλαιο με 4.74 ευρώ τα 4 gb και το cu με την κάρτα.

Nαι δεν ειχα δει την σελιδα cu με τα παραπανω, ομως εδω εχουμε αλλο θεμα, οτι δηλαδη η "κανονικη" τιμη του πακετου που εδειξες εσυ και οι thes+abc ειναι... 10 ευρω... Αρα η προσφορα ειναι μουφα και παραπλανητικη εφοσον προκειται για αυτο το πακετο (δινει μια προσφορα η voda να βγαλει δηλαδη και κανας 3ος τιποτα ψιλα ε?). Και αν οντως αυτο ειναι το πακετο ο 3ος τι ειναι και πώς το διαθετει, κανας φοιτητης που θα φτιαξει καμια 100αρια+ πακετακια στο ονομα του?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναβλέποντας τη σελίδα της προσφοράς αναφέρουν ότι για τα μέλη η τιμή θα είναι 5Ε ενώ οι υπόλοιποι θα την πάρουν με 10Ε αρα μάλλον όλα καλα! Δε νομίζω να απαιτήσουν εγγραφή ως μέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν τηλέφωνο και εμένα. Αυριο θα ερθει κουριερ στην Αθηνα να μου το παραδωσει με τα έξοδα του κουριερ δικά μου δηλαδη 10+7 δυνολο 17 ευρω. Ζητησαν φωτοτυπια ταυτοτητας για ταυτοποιηση στοιχειων διοτι το σιμακι με το ιντερνετ ειναι περασμενο στην επωνυμια της εταιρειας και θα γινει αλλαγη κατοχου. Το δευτερο σιμ θα ειναι στο ονομα μου. Θα δω αυριο απο κοντα τα χαρτια και λογικα θα το κανω. Μου διευκρινισαν οτι δεν εχει αλλα εξοδα. Πχ 20αρικο ετησιας συνδρομης. Καλο φαινεται. Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για Αθήνα ο μόνος τρόπος να πάρεις το πακέτο είναι με αποστολή και έξοδα 7€ ?

Δίνουν 2 sim μια αρχική που έχει τα 5gb σε χρόνο και μία άλλη που πρέπει να περάσεις εσύ χρόνο?

 

Γενικά η προσφορά είναι εντελώς κακογραμμένη και ανακριβής και το άσχημο είναι ότι ακόμα και εδώ δεν έχει δοθεί κάποια απάντηση σε πολλές παγίδες που μπορεί να έχει .

Κάποιος ρώτησε μέχρι πότε θα τρέχει η ανανέωση τον 5gb μετά με 7€ ( μήπως είναι εποχιακή προσφορά λίγον μηνών και μετά το ακυρώσουν και ζητήσουν 20€ ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρήκαν έναν ωραίο τρόπο να πάρουν όχι απλά κάποια προσωπικά δεδομένα αλλά όλα τα στοιχεία της ταυτότητας (θα προτιμούσα η διαδικασία να γινόταν σε ένα μαγαζί της vodafone). Πάντως είναι καλή προσφορά και αν μάλιστα δεν είναι μόνο για τον πρώτο μήνα τα 7Ε είναι ακόμα καλύτερη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μιλησα και οπως με διαβεβαιωσε η υπαλληλος η ανανεωση ειναι 7euros 5 gb,5euros 2gb.

Κατα τα αλλα οπως ειπανε και οι υπολοιποι χρεωση 7.10 για Αθηνα και αποστολη φωτοτυπιας ταυτοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά αλλά άμα είναι για ένα μήνα δεν φτάνει ούτε για ζήτω ούτε είναι προσφορά ...όπως είπε και ο jeronymo τρως φακέλωμα από μια εταιρία που είναι από πίσω για να πάρεις ένα stick ,αν πουν και τιμολογήσουν όπως στο άλλο μαγαζί τους voda που λέει 40 Ε για 5 Gb στο αντίστοιχο με κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον η προσφορα δεν ειναι απευθειας απο τη Voda ποιος διασφαλιζει οτι στο μηνα επανω η ανανεωση θα γινεται με τις χαμηλες τιμες που αναφερουν (πχ 5 και 7 ευρω)?

Υπογραφεται καποιο συμβολαιο οτι οι τιμες θα ειναι αυτες μετα την παροδο του 1ου μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω που μιλησα με το biscoto μου ειπαν οτι απλα θελει μια ταυτοτητα για να παρω τον αριθμο στο ονομα μου και οτι δεν ειναι ουτε καρτοσυμβολαιο ουτε τιποτα. Μια απλη καρτα. Και μου ειπε οτι ο πρωτος μηνας αρχιζει απο την ωρα που θα περασεις την καρτα και θα το βαλεις σε λειτουργεια.

Αμα περασω αυριο να το παραλαβω θα ρωτησω για ποσο καιρο ισχυει.

ΥΠΟΘΕΤΩ για 1 χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργα πράγματα. πώς θα πάρει κανείς στο όνομά του το καρτοκινητό χωρίς να υπογράψει υπεύθυνη δήλωση προς την ΕΕΤΤ???

 

Για δείτε εδώ πώς είναι μια υπεύθυνη δήλωση:

 

http://www.vodafone....hini-dhlwsh.pdf

 

Την υπογράφει ο ΚΑΤΟΧΟΣ της σιμ, ο οποίος δηλώνει ΑΥΤΟΣ υπεύθυνα για το ποιοι είναι οι ΧΡΗΣΤΕΣ(πχ. χρήστης μπορεί να είναι ένα παιδί και κάτοχος ο πατέρας του) της σιμ.....

 

ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αφού ο νόμος έχει αλλάξει εδώ και χρόνια και πλέον απαιτείται ταυτοποίηση αυτού που αγοράζει ακόμα και προπληρωμένη sim / καρτοκινητό όπου σου ζητάνε φωτοτυπία ταυτότητας και υπογράφεις σχετική δήλωση. Και η sim για ιντερνετ προσβαση τετοια θεωρειται.

Όσοι το αγορασετε να ειστε προσεκτικοι με τα προσωπικα σας στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, άμα η προσφορά δεν ήταν μούφα, δεν θα την έβγαζε σε διαφήμιση η Vodafone και δεν θα την προωθούσε μέσω της ιστοσελίδας. Να είστε πολύ προσεκτικοί, δίνετε την ταυτότητά σας !!!

 

Και επιπλέον όταν ενεργοποίησα το CU-X εκανα υπευθυνη δηλωση προς την ΕΕΤΤ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...