Προς το περιεχόμενο

Asus K55A 15.6 Laptop (i7 3610QM 2.3GHz, 6GB RAM) - 509€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμας που πηραμε laptop πριν λιγες μερες γιατι δε μας λυπαστε;; :)

Επειδη δεν μπορω να το δω καθως δεν ειναι πλεον διαθεσιμο,509€ ηταν η τιμη συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμας που πηραμε laptop πριν λιγες μερες γιατι δε μας λυπαστε;; :)

Επειδη δεν μπορω να το δω καθως δεν ειναι πλεον διαθεσιμο,509€ ηταν η τιμη συμπεριλαμβανομενων των μεταφορικων;

οταν βλεπεις προιον απο αμαζον, να ξερεις οτι ΠΑΝΤΑ τα μεταφορικα του προιοντος ειναι ΔΩΡΕΑΝ, απο τη στιγμη που το προιον πουλιεται απο την ιδια την αμαζον (sold and dispatched by amazon s.a.r.l) και εχει αξια ανω των 20 λιρων αγγλιας (ειναι το οριο που πρεπει να πιασεις σαν τιμη για να ειναι free τα μεταφορικα).

Aυτες ειναι οι 2 προυποθεσεις!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ενημερωτικά, ξαναβγήκε το Asus K55A στις ~500 αγγλικές λίρες αυτή τη φορά, ελαφρώς διαφοροποιημένο:

Asus K55A 15.6-inch Laptop (Aluminium) - (Intel Core i7 3610QM 2.3GHz Processor, 6GB RAM, 1TB HDD, DVDSM DL, LAN, WLAN, Webcam, Integrated Graphics, Windows 8)

 

Σε γρήγορη σύγκριση με το K55A της προηγούμενης προσφοράς, αυτό έχει 1ΤΒ σκληρό δίσκο και Windows 8, ενώ το πρηγούμενο είχε 500GB και Widows 7.

 

Δείτε και το καμηλο-ιστορικό που δείχνει ότι αυτή είναι η χαμηλότερη τιμή για το συγκεκριμένο φορητό, αλλά και ότι δεν είναι η πρώτη φορά που κατεβαίνει σε αυτό το επίπεδο τιμής.

 

Σίγουρα δεν είναι τόσο καλή η τιμή όσο του φορητού για το οποίο άνοιξε το thread, απλά το αναφέρω ως σχετικό, για όποιον ενδιαφερόμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωτικά, ξαναβγήκε το Asus K55A στις ~500 αγγλικές λίρες αυτή τη φορά, ελαφρώς διαφοροποιημένο:

Asus K55A 15.6-inch Laptop (Aluminium) - (Intel Core i7 3610QM 2.3GHz Processor, 6GB RAM, 1TB HDD, DVDSM DL, LAN, WLAN, Webcam, Integrated Graphics, Windows 8)

 

Σε γρήγορη σύγκριση με το K55A της προηγούμενης προσφοράς, αυτό έχει 1ΤΒ σκληρό δίσκο και Windows 8, ενώ το πρηγούμενο είχε 500GB και Widows 7.

 

Δείτε και το καμηλο-ιστορικό που δείχνει ότι αυτή είναι η χαμηλότερη τιμή για το συγκεκριμένο φορητό, αλλά και ότι δεν είναι η πρώτη φορά που κατεβαίνει σε αυτό το επίπεδο τιμής.

 

Σίγουρα δεν είναι τόσο καλή η τιμή όσο του φορητού για το οποίο άνοιξε το thread, απλά το αναφέρω ως σχετικό, για όποιον ενδιαφερόμενο.

 

πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(500 / 1.2) * 1.23 = 512.5

 

www.xe.com >>> 589ε περίπου

 

 

Εγώ πάντως που το έχω αγορασει το μηχάνημα αυτό 2 μήνες πριν σε αυτήν την τιμή, η τιμή που χρεώθηκα τελικά στην τράπεζά μου ήταν περίπου 630 ευρώ. Λίγο η τράπεζα κράτησε βέβαια, αλλά νομίζω έβγαινε περίπου στα 620 κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το έχω αγορασει το μηχάνημα αυτό 2 μήνες πριν σε αυτήν την τιμή, η τιμή που χρεώθηκα τελικά στην τράπεζά μου ήταν περίπου 630 ευρώ. Λίγο η τράπεζα κράτησε βέβαια, αλλά νομίζω έβγαινε περίπου στα 620 κανονικά.

 

Μήπως άφησες το άμαζον να κάνει την μετατροπή λίρες>ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπά, όχι, δεν είναι η πρώτη φορά που αγοράζω από Amazon, ήταν όμως η πρώτη φορά που αγόρασα από Πειραιώς. Και εκεί θυμάμαι ότι κάτι έλεγε για προμήθεια επί του ποσού αγοράς. Δε θυμάμαι το ποσό τώρα αλλά μάλλον κάτι εκεί έγινε. Το converter του Amazon τον έχω απενεργοποιημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπερδεύεσαι.. Μια £ είναι 1.2€ περίπου. (500 Χ 1.2) = 600€ (ΦΠΑ έχει ήδη από την Αγγλία). 

 

Μαλλον εσυ μπερδευεσαι... Ο Questioner απλα υπολογισε την τιμη με ελληνικο ΦΠΑ, αφου το ΦΠΑ της Αγγλιας ειναι πιο μικρο (20%).

Οποτε μια χαρα ειναι οι πραξεις που εκανε... αρα τα 512,5 ειναι το ποσο σε λιρες αλλα με ελληνικο ΦΠΑ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...