Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Note 2 @450€


ison

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα σε κατάστημα Γερμανός. Ρώτησα αν μπορεί να μου πει από που προμηθεύονται τις συσκευές τους (αν είναι δηλαδή από Samsung Hellas ή από κάπου αλλού) και μου απάντησε ο υπάλληλος πως είτε είναι από την ίδια την Samsung είτε τους τα προμηθεύουν από την Cosmote, η οποία δεν ήξερε να μου πει από που τα προμηθεύεται.

Στη συνέχεια ήρθα σε επικοινωνία με το κέντρο εξυπηρέτησης του Γερμανού και η κοπέλα μου απάντησε πως τα προμηθεύονται από την Samsung και μπορεί να μου το επιβεβαιώσει και η ίδια.

Παίρνω τηλέφωνο και στην Samsung Hellas η οποία με την σειρά της μου είπε ότι δεν μπορεί να μου εξακριβώσει σε ποια καταστήματα στέλνει προμήθεια και ο μόνος τρόπος για να εξακριβώσω ότι είναι της ίδιας είναι να βρω το IMEI της συσκευής και να επικοινωνήσω μαζί τους για την εξακρίβωση στοιχείων και αν είναι συμβεβλημένη η συσκευή με την προσφορά.

Όπως ξέρουμε stock στον Γερμανό δεν υπάρχει και μου είπε ότι μπορώ να παραγγείλω την συσκευή η οποία θα έρθει από 19 του μηνός (όπως μου ανέφεραν στο κατάστημα Γερμανός) με προκαταβολή 50 ευρώ χωρίς να ξέρω το IMEI της συσκευής και δεν μπορεί να μου εγγυηθεί αν η συσκευή θα είναι συμβεβλημένη με την προσφορά της Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το θέμα σήμερα έγινα μάρτυρας ενός ακόμα τραγελαφικού περιστατικού ελληνικού καταστήματος. Πάω το πρωί στο Πλαίσιο Συντάγματος να πάρω κάτι που είχα παραγγειλει. Επηρεασμένος από όσα έχω διαβάσει εδώ κοίταζα καλά καλά το NOTE 2. Τιμή 599..

Με βλέπει η πωλήτρια και μου λέει ξέρετε μην κοιτάτε την τιμή αυτή γιατί τρέχει δωροεπιταγή 150 μείον άρα συμφέρει πολύ... Ωπα λέω εδώ είμαστε ... ΝΟΤΕ 2 350 ευρώ!!!!! (υπολογίζοντας και το rebate της Samsung)

Καλά της λέω πάω στον 4ο να πάρω αυτό που θέλω και κατεβαίνοντας τo παίρνω... μάλιστα στην πορεία βλέπω και το Διευθυντή και του λέω κάτι άκουσα για το ΝΟΤΕ2 .... ναι ναι μου λέει φοβερή τιμή 150 ευρώ κάτω.....

Ε 10 λεπτά αργότερα που κατέβηκα πάω στην πωλήτρια και όταν της λέω ωραία θα πάρω ένα μου λέει "α ξέρετε εντωμεταξύ μου ήρθανε νέες τιμές" και πράγματι είχε ήδη βάλει ταμπελάκι με €699!!!!! βέβαια μου λέει πάλι προσφορά είναι γιατί έχετε 150 ευρώ μείον από τη δωροεπιταγή.....

Τι να πεις;;;;

 

εχεις δικιο αλλα τουλαχιστον το εχουν διαθεσιμο και τωρα που ρωτησα τηλεφωνικα και ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας μιας και σου λενε για την προσφορα της samsung και σου δινουν και το κουπονι (εγχρωμο οχι εκτυπωση αρα πρεπει να τα εδωσε η samsung) για να το στειλεις για την επιστροφη των 100 ευρω.

ειχα παει εχθες και δεν το πηρα γιατι εβγαινε 599-100=499 μονο με το κουπονι της samsung. εψαχνα για να το παρω απο γερμανο στα 450 αλλα και παλι δεν ειμουν σιγουρος οτι ειναι ελληνικο.

σε ευχαριστω που το ανεφερες γιατι μολις το εκλεισα τηλεφωνικα και σε γκρι που ηθελα.

φυσικα στο site λεει δωροεπιταγη σε επομενες αγορες ενω με βεβαιωσε απο το καταστημα οτι αφαιρειται και απ την συσκευη. φευγω να το τσιμπησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις δικιο αλλα τουλαχιστον το εχουν διαθεσιμο και τωρα που ρωτησα τηλεφωνικα και ειναι ελληνικης αντιπροσωπιας μιας και σου λενε για την προσφορα της samsung και σου δινουν και το κουπονι (εγχρωμο οχι εκτυπωση αρα πρεπει να τα εδωσε η samsung) για να το στειλεις για την επιστροφη των 100 ευρω.

ειχα παει εχθες και δεν το πηρα γιατι εβγαινε 599-100=499 μονο με το κουπονι της samsung. εψαχνα για να το παρω απο γερμανο στα 450 αλλα και παλι δεν ειμουν σιγουρος οτι ειναι ελληνικο.

σε ευχαριστω που το ανεφερες γιατι μολις το εκλεισα τηλεφωνικα και σε γκρι που ηθελα.

φυσικα στο site λεει δωροεπιταγη σε επομενες αγορες ενω με βεβαιωσε απο το καταστημα οτι αφαιρειται και απ την συσκευη. φευγω να το τσιμπησω.

 

Ωραία αν ισχύει θα περάσω το απόγευμα από εκεί αν είναι να το τσιμπήσω και εγώ :-)

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τσιμπήσετε ρε παιδιά,πλάκα μας κάνετε?

 

Μάθανε για την προσφορά του Γερμανού οι τύποι,ότι δηλαδή πήγε με τα μπούνια η προσφορά κ δεν έμεινε κομμάτι για δείγμα κ τι κάνουν?

Το παίζουν κουτοπόνηροι,ανεβάζουν την τιμή της συσκευής στα 700e κ κάνουν μια προσφορά παρόμοια με αυτή του Γερμανού κ εσείς λέτε ότι θα πάτε να το υποστηρίξετε κιόλλας?

 

Λίγος εγωισμός δεν είναι κακός!Ιδίως όταν έχεις να κάνεις με κουτοπόνηρες τεχνικές σαν αυτή του πλαισίου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τσιμπήσετε ρε παιδιά,πλάκα μας κάνετε?

 

Μάθανε για την προσφορά του Γερμανού οι τύποι,ότι δηλαδή πήγε με τα μπούνια η προσφορά κ δεν έμεινε κομμάτι για δείγμα κ τι κάνουν?

Το παίζουν κουτοπόνηροι,ανεβάζουν την τιμή της συσκευής στα 700e κ κάνουν μια προσφορά παρόμοια με αυτή του Γερμανού κ εσείς λέτε ότι θα πάτε να το υποστηρίξετε κιόλλας?

 

Λίγος εγωισμός δεν είναι κακός!Ιδίως όταν έχεις να κάνεις με κουτοπόνηρες τεχνικές σαν αυτή του πλαισίου.

 

Τουλάχιστον αυτός το έχει ετοιμοπαράδοτο και μου έχει και τα χαρτιά κλπ για να τα στείλω στην Samsung Hellas. Όχι σαν τον γερμανό που δεν ξέρει τι γίνεται και από που προμηθεύεται κλπ.

Δεν θεωρώ ότι πρέπει να βάλω τον εγωισμό μου και να πω δεν αγοράζω επειδή "αντέγραψε" την προσφορά άλλου η οποία είναι αρκετά δελεαστική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκτήστε το Samsung Galaxy Note II Black με δωροεπιταγή αξίας 150€ για επόμενες αγορές.

Η δωροεπιταγή θα σας αποσταλεί σε 2-3 εργάσιμες ημέρες από την ημερομηνία αγοράς.

 

 

Link.png Site: plaisio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα βλεπω ολα μαζεμενα στο πλαισιο και δε ξερουν κι αυτοι μαλλον τι ισχυει, η δωροεπιταγη αφαιρειται επι τοπου απο την τιμη και γινεται και επιπλεον εκπτωση με επιδοτηση απο συμβολαιο? (παιζει να μου κατσει δωροεπιταγη κοντα 300 ευρω για Πλαισιο θα μπορω δηλαδη να το παρω ουσιαστικα τζαμπα αν γινεται να βαλω κι αυτη μεσα? :-))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τα βλεπω ολα μαζεμενα στο πλαισιο και δε ξερουν κι αυτοι μαλλον τι ισχυει, η δωροεπιταγη αφαιρειται επι τοπου απο την τιμη και γινεται και επιπλεον εκπτωση με επιδοτηση απο συμβολαιο? (παιζει να μου κατσει δωροεπιταγη κοντα 300 ευρω για Πλαισιο θα μπορω δηλαδη να το παρω ουσιαστικα τζαμπα αν γινεται να βαλω κι αυτη μεσα? :-))

 

επι τοπου αφαιρειται. το πηρα λιγο μετα το ποσταρισμα. εχει δικιο ο φιλος που λεει για εγωισμο παραπανω αλλα για καποιον που το θελει τωρα βολευει ασχετως αν αυτο που εκανε το πλαισιο εγινε για να ανταγωνιστει τον γερμανο. στα συν του πλαισιου ειναι και το sygic που δινει δωρο. λογικα για την εξτρα δωροεπιταγη πιστευω οτι δεν θα εχεις προβλημα. αλλα ρωτωντας "πας στην πολη".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επι τοπου αφαιρειται. το πηρα λιγο μετα το ποσταρισμα. εχει δικιο ο φιλος που λεει για εγωισμο παραπανω αλλα για καποιον που το θελει τωρα βολευει ασχετως αν αυτο που εκανε το πλαισιο εγινε για να ανταγωνιστει τον γερμανο. στα συν του πλαισιου ειναι και το sygic που δινει δωρο. λογικα για την εξτρα δωροεπιταγη πιστευω οτι δεν θα εχεις προβλημα. αλλα ρωτωντας "πας στην πολη".

 

Άρα έδωσες 550 και το πήρες?

Γιατί εγώ που ρώτησα μου είπαν οτι αν θέλω να χρησιμοποιήσω επι τοπου το πιστωτικό για το note 2 είναι μείων 120Ευρώ και ιντερνετ για 2 μηνες απο την vodaphone ή πιστωτικό 150Ευρώ για οτιδήποτε άλλο εκτός κινητου (οπου είναι 120 όπως είπα..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω χασει κατι εδω...?επειδη στο skroutz το εν λογο κινητο ξεκινα απο 530 και το πλαισιο ειναι στο κατω ακρο με την μεγαλυτερη τιμη των 700σιων.Οποτε το να σου κοβουν και <<χαριστικα.>>150 ευρω δεν το λες προσφορα.

 

Σιγουρα διαβασα οτι ειναι μεσω ελληνικης αντιπροσωπιας απο εκει κτλ για να παρεις πισω τα 100 ευρω απο την samsung αλλα δεν θελω να πιστευω 20 μαγαζια απο το skroutz ολα το φερνουν παραεισαγωγης.

 

Παλια παντως στο πλαισιο ισχυε,αν και δεν ξερω αν ακομα το κανουν,οτι αν εδειχνες χαμηλοτερη τιμη στο νετ απο επωνυμο καταστημα στο εδιναν σε αυτη την τιμη.Προσωπικα ετσι εχω πετυχει και μειωσει σε καρτα γραφικων μεχρι 50 ευρω αλλα εχει γινει πριν 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα έδωσες 550 και το πήρες?

Γιατί εγώ που ρώτησα μου είπαν οτι αν θέλω να χρησιμοποιήσω επι τοπου το πιστωτικό για το note 2 είναι μείων 120Ευρώ και ιντερνετ για 2 μηνες απο την vodaphone ή πιστωτικό 150Ευρώ για οτιδήποτε άλλο εκτός κινητου (οπου είναι 120 όπως είπα..)

 

λοιπον. εδωσα 550 και το πηρα. συν το κουπονι που θα στειλω στην samsung και οποτε επισρεψει ηsansung τα λεφτα. τελος με αυτο.

αυτο για vodafone ιντερνετ για 2 μηνες και 120 ευρω δεν ξερω. ισως στο προσφερουν σε καποιο προγραμμα ιντερνετ.

προφανως δεν θελουν να συνδιασης την δωροεπιταγη με καποια αλλη επιδοτηση.

 

εχω χασει κατι εδω...?επειδη στο skroutz το εν λογο κινητο ξεκινα απο 530 και το πλαισιο ειναι στο κατω ακρο με την μεγαλυτερη τιμη των 700σιων.Οποτε το να σου κοβουν και <<χαριστικα.>>150 ευρω δεν το λες προσφορα.

 

Σιγουρα διαβασα οτι ειναι μεσω ελληνικης αντιπροσωπιας απο εκει κτλ για να παρεις πισω τα 100 ευρω απο την samsung αλλα δεν θελω να πιστευω 20 μαγαζια απο το skroutz ολα το φερνουν παραεισαγωγης.

 

Παλια παντως στο πλαισιο ισχυε,αν και δεν ξερω αν ακομα το κανουν,οτι αν εδειχνες χαμηλοτερη τιμη στο νετ απο επωνυμο καταστημα στο εδιναν σε αυτη την τιμη.Προσωπικα ετσι εχω πετυχει και μειωσει σε καρτα γραφικων μεχρι 50 ευρω αλλα εχει γινει πριν 2 χρονια.

 

φιλε μου απ τη στιγμη που πηρα χαμπαρι μεσα στην εβδομαδα οτι ο γερμανος δινει το note2 μειον 150 και η samsung ακομα 100 μειον πιστεψε πηρα αρκετα μαγαζια και ολα ηταν παραεισαγωγη. τουλαχιστον οσα το εδιναν 550 και κατω. ο μονος με ελληνικο ηταν στα 585 αλλα μειον τα 100 του κουπονιου κανει 485 οποτε ο γερμανος ηταν καλυτερος. η αλλαγη του πλαισιου απο 599 στα 699 με δωροεπιταγη 150 εγινε για να ερθουν στα ισα με την προσφορα του γερμανου. "ηθικο" οχι αλλα για οσους δεν ηθελαν να περιμενουν ξανα να στοκαρει ο γερμανος τον βολευε το πλαισιο που ειχε ετοιμες τις συσκευες. στον γερμανο που πηρα πεμπτη βραδυ ειχαν εξαφανιστει ολες οι συσκευες. οποτε περασα απο πλαισιο και ημουν στο τσακ να το παρω στα 599. ευτυχως το πηρα το επομενο μεσημερι (παρασκευης) στα ιδια λεφτα με του γερμανου και δωρο το sygic.

 

κατι τελευταιο να πω. χαρη στο περιστατικο του φιλου iceman που αναφερει στο τελος της 5ης σελιδας πηρα τηλ στο πλαισιο, εβγαλα ακρη και εκανα τελικα την αγορα. στην τελικη οποιος δεν βγαζει ακρη ας πει οτι καποιος γνωστος/φιλος πηρε την συσκευη απο το περιστερι μπας και μιλησουν εκει και ξεστραβωθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πλαισιο τα -150 παιζουν με μορφη δωροεπιταγης ,δηλαδη πληρωνεις 699 και σου ερχεται μετα η δωροεπιταγη?

ή μπορεις επιτοπου να τους πεις οτι δεν την θελω και σας δινω 550 επιτοπου?

ειναι ελληνικης αντιπροσωποιας του πλαισιου τα note 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον. εδωσα 550 και το πηρα. συν το κουπονι που θα στειλω στην samsung και οποτε επισρεψει ηsansung τα λεφτα. τελος με αυτο.

αυτο για vodafone ιντερνετ για 2 μηνες και 120 ευρω δεν ξερω. ισως στο προσφερουν σε καποιο προγραμμα ιντερνετ.

προφανως δεν θελουν να συνδιασης την δωροεπιταγη με καποια αλλη επιδοτηση.

 

Μπορεις σε παρακαλώ να παρεις τηλεφωνο στο 801 11 7267864 (samsung) να τους πεις το ΙΜΕΙ και να δεις αν ειναι ελληνικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις σε παρακαλώ να παρεις τηλεφωνο στο 801 11 7267864 (samsung) να τους πεις το ΙΜΕΙ και να δεις αν ειναι ελληνικο;

 

πριν λιγο πηρα και μου ειπαν οτι θα μπορω να μαθω την δευτερα. εδωσα το imei και τα στοιχεια μου και θα παρω ξανα να μαθω. απλα ειμαι 99% σιγουρος γιατι μου εδωσαν στο πλαισιο το φυλαδιο που μπροστα εχει την φωτο που λεει για επιστροφη χρηματων απο την σαμσουγκ και στην πισω μερια τους ορους & προυποθεσεις οπως τα ειδα στο site της σαμσουγκ. δεν εχω χρονο να τα βρω για να στα δειξω στο site τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...