Προς το περιεχόμενο

Transend usb (3.0) stick 16 Gb - ~11 ευρω


koslibpro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Tα λογια μου με αλλο τροπο λες. Καλωδια των 15 ευρω; Ζητα και απο τον τυπο σου στα προαστια επιπλεον αντικειμενα των 15 ευρω αλλα να σου στειλει το πακετακι τζαμπα και δε νομιζω να μη βρει τροπο να το κανει!

Δε θελω να το γυρισω στο "ψωνιστε απο εδω" μαλλον λαθος εμφαση εδωσες, απλα λεω οτι οταν κατι εχει τιμη 11 ευρω στο αγγλικο αμαζον συνηθως εχει και κανα 5αρι καπελακι μεταφορικα ή κανα 15αρι σομπρερο σε δηθεν αναγκες (δεν ειναι οργανωση αλλα δημιουργια αναγκης εκ του μηδενος και τελος ποσα λεφτα να φαω πια στα "καλωδια" μονο και μονο για το super saver delivery?εκτος αν ειναι να συμπληρωσω το ποσο με τιποτα φαγωσιμο/ποσιμο πχ καμια σοκολατα ή ακομα καλυτερα ggμπυριτσα!!!)!

δεν ειναι ετσι. Θα μιλησω προσωπικα. Εχω αριθμησει τις αμεσες αναγκες μου, για παραδειγμα, ενα ταδε καλωδιο, μια case για λαπτοπ, ενα ποντικι και ενα usb flash, και αναλογα με την καθε παραγγελια συνδυαζω τι χρειαζομαι, για να πιασω τα μεταφορικα. Οποτε, πραγματι αν δεν χρειαζεσαι τιποτα αλλο, μπορει να ψωνισεις και κατι αχρειαστο, αλλα πολλοι απο μας κανουμε αυτο που σου γραψε ο αλλος φιλος, και ειμαστε ευνοημενοι απ τα δωρεαν μεταφορικα, χωρις να γεμιζουμε περιττα εξοδα.

 

Αν γνωριζει κανεις να μου πει.

Παντως το συγκεκριμενο δεν εχει καθολου review.

γιατι οχι αυτο http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0071LKBFU/ref=ox_sc_act_title_3?ie=UTF8&smid=A3P5ROKL5A1OLE που σας προτεινα πιο πανω, στην ιδια τιμη? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μην το βασανιζετε το θεμα. Λιγη προσωπικη πειθαρχια θελει,να ξερεις τι θελεις και τελος.και φυσικα να οργανωνεις οτι χρειαζεται να αγορασεις.

Πχ εγω εχω πει σε ολους τους φιλους μου οταν θελουν κατι απο amazon να μου λενε. Σχεδον ποτε δεν εχω πληρωσει μεταφορικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συγκριση με αυτο http://www.amazon.co.uk/Transcend-JetFlash-Super-Speed-Flash/dp/B004HXHIOM/ref=sr_1_2?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=computers&ie=UTF8&qid=1355474904&sr=1-2 ποιο ειναι καλυτερο απο τα δυο?

Λιγο ακριβοτερο βεβαια αλλα το lexar λεει κιολας dispatched within 1 to 2 months.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να πάρετε στικάκι πάρτε αυτό εδώ σε λίγο ακριβώτερη τιμή που τα ξεφτιλίζει σε ταχύτητα USB 3 όλα τα παραπάνω.

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B007YXA5S8/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=computers

 

100mb/sec+ γράφει αυτό εδώ!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο περιμενω τοσο καιρο να πεσει λιγο η τιμη του και να το χτυπησω.

Εχω διαβασει reviews και ειναι απλα απο τα κορυφαια.

Απο εδω http://www.amazon.co.uk/SanDisk-Cruzer-Extreme-Flash-Drive/dp/B007YXA5S8/ref=sr_1_5?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=computers&ie=UTF8&qid=1355475353&sr=1-5 το δινει απευθειας το αμαζον και οχι μεσω jarlink.

Ισως να περιμενω λιγο ακομα μπας και το δωσει σε καλυτερη τιμη κοντα στις 15 λιρες περιπου που το ειχε βγαλει και παλαιοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ετσι. Θα μιλησω προσωπικα. Εχω αριθμησει τις αμεσες αναγκες μου, για παραδειγμα, ενα ταδε καλωδιο, μια case για λαπτοπ, ενα ποντικι και ενα usb flash, και αναλογα με την καθε παραγγελια συνδυαζω τι χρειαζομαι, για να πιασω τα μεταφορικα.
Δηλαδη καλυπτεις τις "ΑΜΕΣΕΣ" οπως λες αναγκες σου σε βαθος.... 1 ΕΤΟΥΣ για παραδειγμα; Ή κανεις 10-15 παραγγελιες το μηνα; Ουτε και αυτο για τους φιλους ειναι απολυτο (εκτος αν ειναι ολοι ξερω γω insomniacs) προσωπικα οποτε το δοκιμασα (3-4 φορες δηλαδη) διαπιστωσα οτι σχεδον ολοι εβρισκαν κατι να παρουν για να βολευτουμε που δεν ειχαν πραγματικα αναγκη...

Τελος αν δεν κανω λαθος οι εδω κανονες οριζουν να αναγραφεται η τιμη μαζι με τα μεταφορικα εφοσον υπαρχουν (που εδω υπαρχουν), αν και δεν εχω δει ποτε τετοιο θεμα (για πωλητη το αμαζον παντα) να δεχεται καποια συσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Τελος αν δεν κανω λαθος οι εδω κανονες οριζουν να αναγραφεται η τιμη μαζι με τα μεταφορικα εφοσον υπαρχουν (που εδω υπαρχουν), αν και δεν εχω δει ποτε τετοιο θεμα (για πωλητη το αμαζον παντα) να δεχεται καποια συσταση.

 

Από περιέργεια, πού είναι αυτός ο κανόνας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, το χω διαβάσει αυτό. Απλά δεν είδα πού λέει ότι σαν τιμή θα πρέπει να αναφέρεται το άθροισμα μεταφορικών+τιμής προϊόντος.

Γιατί μου ακούγεται λίγο μπλέξιμο αν ελληνικό κατάστημα έχει άλλες τιμές μεταφορικών για Αθήνα, Θεσ/νίκη, επαρχία, νησιά, απομακρυσμένες περιοχές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καποιο νοημα να μπουν τα μεταφορικα για αμαζον σε αγορες δηλαδη που ειναι κατω απο 25 ευρω(20 λιρες) γιατι απλώς δε συμφερει. Οποιος θελει κραταει στο καλαθι κατι που δε χρειαζεται αμεσα και οταν ειναι το συμπληρωνει..Ετσι κανουμε οι περισσοτεροι...Όποιος δε θέλει και είναι και λίγο της πατέντας υπάρχει τρόπος να παρει κατι που θελει χωρις να πληρωσει μεταφορικά. Δε θα αναφέρω λεπτομέρειες εδω για το πως. Πάντως γινεται, χωρις στην ουσια να δημιουργησεις καποιο θεμα στο amazon μιας και ειναι normal εξελιξη παραγγελιας,με μια μικρή παραλλαγη. ..

Κατα τα αλλα ειχα παρει 3 lexar 32 gb με 12.5 ευρω στα black friday και ειναι μια χαρά..Γυρω στα 45 mb/s read και 30-35 mb/s write ειδα..Τωρα βεβαια στα 17-18 ευρω δε ξερω αν αξιζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το χω διαβάσει αυτό. Απλά δεν είδα πού λέει ότι σαν τιμή θα πρέπει να αναφέρεται το άθροισμα μεταφορικών+τιμής προϊόντος.

Γιατί μου ακούγεται λίγο μπλέξιμο αν ελληνικό κατάστημα έχει άλλες τιμές μεταφορικών για Αθήνα, Θεσ/νίκη, επαρχία, νησιά, απομακρυσμένες περιοχές.

Kαπου εκει που λεει περι παραπληροφορησης... λεμε τωρα.

Αν δεις αρκετα θεματα που εχουν ανοιχθει για προσφορες απο ελληνικα μαγαζακια παντα αναφερουν το κοστος των μεταφορικων (Οσα ανοιγονται για το αμαζον ποτέ!)... κι αν δεν το κανουν ειναι απο παραβλεψη του TS που διορθωνεται απο τις πρωτες απαντησεις.

Τωρα βεβαια παλι στους ορους λεει προϋποθεση να μπορουν να σταλουν στην Ελλαδα τα πραγματα και ανοιγουν θεματα απο καταστηματα (ελληνικα) που γενικα δεν κανουν αποστολες -ή δεν εκαναν μεχρι προσφατα καποια αξ αυτων- αλλα τι να κανεις, η 'μαζα' συνηθως εχει προσβαση. Για την περιπτωση που λες με ποικιλια χρεωσεων μεταφορικων απο ελληνικα eshop εκτος του οτι κατι τετοιο σπανιζει (οχι τρομερα αλλα ας πουμε 1 στα 10) συνηθως θα αναφερθει η χρεωση για Αθηνα (αν και παλι υπαρχουν ατομα που εχουν την δυνατοτητα να παραλαβουν τοπικα και ανεξοδα).

@baskon το θεμα ειναι οτι οι τιμες στο αμαζον ειναι ασανσερ και μπορει οταν βρεις το επομενο πραγμα που πραγματικα χρειαζεσαι σε καλη τιμη το προηγουμενο να εχει παει 50% πανω! Οποτε τι να το κανω, να παιζω... στην τυχη; Και φυσικα αλλο το "δε χρειαζομαι αμεσα" που λες και αλλο το "εχω αναγκη αμεσα" που γραφτηκε παραπανω!

Δεν ειπα οτι θα συμφερει αν μπουν τα μεταφορικα, απλα το σκεπτικο οτι δημοσιευουμε μια προσφορα για συγκεκριμενο υπερκαταναλωτικο κοινο που ανα πασα στιγμη και καθε φορα ειναι διατεθιμενο να σκασει 10-15-18 αχρειαστα ευρω για να παρει ενα μπιχλιμπιδι σε καλουτσικι τιμη μου φερνει λιγο καπως....!

 

 

Και για να το πω και αλλιως αν ο τιτλος/περιγραφη ηταν ως εξης: Με αγορες 15 ευρω και ανω μπορειτε να παρετε το flashακι απο 13 ευρω μονο με ~11 ευρω ΘΑ ΑΣΧΟΛΟΥΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lexar δεν θα πολυεμπιστευομουν εκτος αν ηταν σε τιμη χωμα.. τα sandisk ειναι κορυφαια απο την αλλη..

πχ για 32αρι δεν δινω αυτη τη στιγμη γιατι δεν εχω ιδεα τι τιμη παιζει ελλαδα..οχι στα φυσικα μαγαζια στο νετ φυσικα γιατι αν παω σε κανα πλαισιο μπορει να κανει και Link.png Site: http://www.plaisio.g...tm''>Πλαισιο SanDisk

 

 

 

επισης δεν μου αρεσουν στους ελληνες εμπορους τα παζαρια.. κοψε το ενα κοψε το αλλο.. η το δινεις η οχι.. οπως πολλα μαγαζια που γραφουν υποτιθεται χωρις ΦΠΑ.. για να προτεινεις εσυ χωρις αποδειξη? Να αρχισω εγω την παρανομια δηλ..

Η το δινεις η οχι, καλυτερα να λυωνω στο ψαξιμο στο ιντερνετ σε ξενα κ ελληνικα και βαζω κ κατι παραπανω στη βενζινη αν εχω χρονο παρα ιστοριες και παζαρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...