Προς το περιεχόμενο

Τι τους πιάνει...


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια...

Για τους χιλιάδες αθώους που σκοτώνονται απο κακοποιούς δε βλέπω να υπάρχει μεγάλη ευαισθησία...

Αλλά αν κατα λάθος σκοτωθεί κάποιος "αθώος" κακοποιός τότε πέφτουν όλοι να μιλάνε για νόμους και πολιτισμούς και δικαιώματα και ένα σωρό βλακείες.

Εγώ είμαι υπέρ του νόμου να μπορείς να σκοτώσεις οποιονδήποτε μπει μέσα στο σπίτι σου παράνομα(μέσα στο οίκημα,όχι στο οικόπεδο).Ας γίνονται ατυχήματα εις βάρος των κακοποιών,όχι εις βάρος των αθώων.

 

Το γεγονος οτι δεν θελουμε να παρει ο καθε παλαβος ενα οπλο και να πυροβολαει οποιον περναει εξω απο το σπιτι του γιατι τον περασε για διαρρηκτη δεν σημαινει οτι δεν συμπθουμε τα θυματα.. αλλο το ενα , αλλο το αλλο . Στην Αμερικη εχουν σκοτωσει ετσι παιδακι που πηγε σε σπιτι για τα καλαντα.Και νομιζω οτι υπερβαλλετε . Νομιζω οτι διωκετε μεν αλλα ολοι ξερουμε οτι αν ειναι σε αμυνα αυτος που σκοτωσε θα τον αθωωσουν . Αρα ;Εσεις τι θελετε δλδ να μην διωκετε καθολου;Δλδ οποιος γειτονας βρεθηκε εξω απο την αυλη σου μεσα στο σκοταδι γιατι μπορει να ψαχνει το σκυλο του , τον σκοτωνεις και καθαρισες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 123
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν εγινε φετος , περσι πρεπει να εγινε..εχω μνημη ελεφαντα. Αρα προσεχε τι μου λες και τι μου κανεις . Θα γινω 100 χχρονων και θα το θυμαμαι..αλλα νομιζω εκεινο το περιστατικο με το παιδακι που το σκοτωσαν φετος επειδη φορουσε κουκουλα και κρατουσε μια μπυρα στο χερι θα πρεπει να το θυμαστε και οι υπολοιποι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι υπέρ του νόμου να μπορείς να σκοτώσεις οποιονδήποτε μπει μέσα στο σπίτι σου παράνομα(μέσα στο οίκημα,όχι στο οικόπεδο).Ας γίνονται ατυχήματα εις βάρος των κακοποιών,όχι εις βάρος των αθώων.

 

Τώρα φαίνεται η ζημιά που έχει γίνει στη νεολαία από τις αμερικάνικες ταινίες και τα πρότυπά τους. Πραγματικά λυπηρό νέοι άνθρωποι να σκέφτονται έτσι. Χιλιάδες χρόνια πολιτισμού απλά πέρασαν και δεν άγγιξαν μερικούς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το γεγονος οτι δεν θελουμε να παρει ο καθε παλαβος ενα οπλο και να πυροβολαει οποιον περναει εξω απο το σπιτι του γιατι τον περασε για διαρρηκτη δεν σημαινει οτι δεν συμπθουμε τα θυματα..

 

Μέσα στο οίκημα έγραψα..Δε νομίζω να μπει καταλάθος ο άλλος μέσα στο σπίτι σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα φαίνεται η ζημιά που έχει γίνει στη νεολαία από τις αμερικάνικες ταινίες και τα πρότυπά τους. Πραγματικά λυπηρό νέοι άνθρωποι να σκέφτονται έτσι. Χιλιάδες χρόνια πολιτισμού απλά πέρασαν και δεν άγγιξαν μερικούς.

 

Και μένα αγαπητέ Dino δεν μου αρέσει. Δεν μου αρέσει να ζώ μέσα στον φόβο, να κοιμάμαι με την καραμπίνα δίπλα μου και να πετάγομαι σε κάθε θόρυβο. Δεν μου αρέσει να με κόβει κρύος ιδρώτας ώσπου να γυρίσει το παιδί μου από το σχολείο, το φροντηστήριο, το σινεμά. Κανένας δεν είναι Ράμπο. Άλλο οι ταινίες και τα videogames και άλλο η πραγματική ζωή. Κάποιοι όμως ζούνε συνεχώς κάτω από αυτές τις συνθήκες. Στην πόλη μου που θεωρείται γενικά μια ήσυχη επαρχιακή πόλη, τους τελευταίους 2-3 μήνες γίναν 3 φόνοι ηλικιωμένων , μέσα στην πόλη, σε διαμερίασματα!! με σκοπό την ληστεία.

Όταν όμως ακους ότι κάποιοι μπήκαν σε ένα χαμόσπιτο, έδειραν , έδεσαν και φίμωσαν μια ηλικιωμένη για να τις πάρουν εκατό Ευρώ,

ε, κάπως σούρχεται.

 

Επειδή όμως φύγαμε λίγο off topic και συζητάμε για την αυτοδικία, ενώ δεν είναι αυτό το θέμα του τόπικ, θα υπενθυμίσω ότι ανάλογα περιστατικά έγιναν πρόσφατα και στην Ευρώπη. Γερμανία, Νορβηγία και σε κάποιες 2-3 ΕυρωπαΙκές χώρες που δεν θυμάμαι τώρα. Η σαπίλα της κοινωνίας των ΗΠΑ ήρθε ήδη και στα μέρη μας. Οι συνθήκες που ζούμε δε, προσφέρουν το καταλληλότερο background. Εγώ τουλάχιστον περιμένω τα χειρότερα.

Ο πολιτισμός μας κατέρρευσε , το βλέπουμε καθημερινά πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν σιγουρη οτι καποιος κομπλεξικος θα εβγαινε να το σχολιασει . Απλως δεν ξερει ολως ο κοσμος τι ειναι το trick and treat ετσι το μετεφρασα στο ελληνικοτερον ως καλαντα.. οκ; αμαν ..σχολαστικοι τυποι..ειναι ενα εθιμο σαν τα δικα μας καλαντα που παλι τα παιδια τ κερνανε και πηγαινουν απο σπιτι σε σπιτι σαν τα δικα μας καλαντα , μονο που δεν τραγουδουν μεταμφιεζονται . Μην μου αρχιζετε τις σχολαστικοτητες με τις λεπτομεριες, βγαζω σπυρια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R.I.P. για τα παιδάκια και τους δασκάλους τους... Πότε θα καταλάβουν οι Αμερικάνοι ότι δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση; Περισσότεροι, αυστηρότεροι έλεγχοι στα σχολεία. Να μην μπουκάρει μέσα όποιος θέλει. Γενικά ας κάνουν κάτι! Εδώ μιλάμε για ανθρώπινες ζωές που έχουν χαθεί άδικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

R.I.P. για τα παιδάκια και τους δασκάλους τους... Πότε θα καταλάβουν οι Αμερικάνοι ότι δεν πάει άλλο αυτή η κατάσταση; Περισσότεροι, αυστηρότεροι έλεγχοι στα σχολεία. Να μην μπουκάρει μέσα όποιος θέλει. Γενικά ας κάνουν κάτι! Εδώ μιλάμε για ανθρώπινες ζωές που έχουν χαθεί άδικα!

Βρε waifu:

 

yLWA8.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...