Προς το περιεχόμενο

SNR,Noise Margin,Profiles Παρόχων και Αλλαγές Profiles Για Σταθερότητα.


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οποτε για την συνδεση μου δεν μπορω να κανω κατι για βελτιωση ε? Παρα μονο συνδεση σε VDSL (οταν γινει διαθεσιμο)?

yes.Υπομονη μεχρι τοτε.

το κακο ειναι η ταχυτητα download max 800kb/s

 

δεν ειναι ασχημο.καποιοι αλλοι δεν κατεβαζουν ουτε με 100 ενω καποιοι αλλοι δεν εχουν καν adsl.ο μεσος ορος φαντασου ειναι κοντα στα 10mbit sync

Οι επιλογές για βελτίωση δεν είναι πολλές και η Wind χρησιμοποιεί snr χαμηλό, οπότε παραμένεις όπως είσσαι.

9 αρι δεν δινει?? η θυμαμε λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα την εντύπωση ότι δίνει 6 και γιαυτό έγραψα το σχόλιο, αλλά ίσως να έχεις δίκιο.

εκτος αν δινει και 6 αρι.η cyta μου εχουν πει χωρις να το εχω δει οτι μπορεει να σου βαλει και 6 αρι αμα δει καλη γραμμη.τωρα αν κανει τιποτα παρομοιο και η wind δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να τους πιεσω λοιπον για κατι  καλυτερο? Το θεμα ειναι οτι ειναι ασχετοι στο τηλεφωνικο κεντρο και μου λενε δοκιμαστε και εκεινο και το αλλο. Τους βαρεθηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μπήκα στο site της wind Και μου βγαζει οτι στο τηλεφωνο μου ειναι διαθεσιμο το VDSL ... Γινεται αυτο?Με το που τελειωσαν τα εργα οπτικων ινων να ειναι αμεσως διαθεσιμο? Στο adsl.gr διαβαζα μετα απο κανενα εξαμηνο θα ειναι διαθεσιμο στην Πευκη μετα το τελος των εργων ..
Σκεφτομαι τωρα ... να δωσω +10 να βαλω VDSL ή να μεινω στην σουπερ σταθερη μου ADSL αλλα με αργή ταχυτητα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως βρίσκεσαι σε απόσταση μικρότερη από 800μ από το ΑΚ και σου δίνουν από αυτό;

Μπορεί να έχουν ολοκληρωθεί τα έργα που βλέπεις αλλά υπάρχει και η ηλεκτροδότηση των καμπινών που δεν φαίνεται μεν αλλά παίρνει και αυτή κάποιο χρόνο (μήνες).

 

Για να πάρεις vdsl από KV πρέπει να δοθεί σε εκμετάλλευση το νέο δίκτυο.

Εάν αποδειχθεί ότι ο wizard σου δίνει διαθεσιμότητα από το ΑΚ, και θέλεις να το βάλεις, μην βιαστείς μέχρι να ενεργοποιηθεί το νέο δικτυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν Μερικούς μηνες δεν ηταν διεθεσιμο το VDSL για τον αριθμο μου... Αν ηταν να μου δωσουν VDSL απο Α.Κ δεν θα το εκαναν εξαρχής ? Σε περιπτωση ενεργοποιησης του VDSL πως θα ξερω οτι θα μου δωσουν απο το νεο δικτυο?γενικα πως θα ξερω οτι ενεργοποιήθηκε το νεο δικτυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω δει ποτε τετοια ανακοίνωση. Που ανακοινώνεταια απο τον ΟΤΕ?Καποιο λινκ?Να ξερω δηλαδη που να κοιταω
Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όχι μόνο.

Ο ΟΤΕ βγάζει δελτίο τύπου με το οποίο ανακοινώνει την επέκταση και αυτό δημοσιεύεται σε όλα σχεδόν τα έντυπα και το ίντερνετ.

 

Αν googlάρεις "vdsl στη Γλυφάδα" θα βρεις ένα σωρό δημοσιεύσεις και ανακοινώσεις για την ενεργοποίηση του νέου δικτύου που έγινε στα μέσα ΙΟΥΝ, αν και το έργο είχε ολοκληρωθεί από πέρυσι το καλοκαίρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, με μια γρήγορη έρευνα διαπίστωσα ότι και η Wind δίνει 6 και 9.

αρα μπορει ο φιλος αν ζητησει 6 margin και του το δωσουν παντα να κερδισει κανα Megabit

 

Μπορω να τους πιεσω λοιπον για κατι  καλυτερο? Το θεμα ειναι οτι ειναι ασχετοι στο τηλεφωνικο κεντρο και μου λενε δοκιμαστε και εκεινο και το αλλο. Τους βαρεθηκα

 

περα απο το να δοκιμασεις αλλο ρουτερ και δοκιμη στον κατανεμητη και μετα να ζητησεις 6 margin αν στο δωσουν οχι δεν γινεται κατι αλλο.

Μολις μπήκα στο site της wind Και μου βγαζει οτι στο τηλεφωνο μου ειναι διαθεσιμο το VDSL ... Γινεται αυτο?Με το που τελειωσαν τα εργα οπτικων ινων να ειναι αμεσως διαθεσιμο? Στο adsl.gr διαβαζα μετα απο κανενα εξαμηνο θα ειναι διαθεσιμο στην Πευκη μετα το τελος των εργων ..

Σκεφτομαι τωρα ... να δωσω +10 να βαλω VDSL ή να μεινω στην σουπερ σταθερη μου ADSL αλλα με αργή ταχυτητα ?

 

αυτο εσυ το ξερεις.αν δεν εχεις θεμα για τα +10 ευρω το μηνα τοτε εννοειται vdsl

Μήπως βρίσκεσαι σε απόσταση μικρότερη από 800μ από το ΑΚ και σου δίνουν από αυτό;

Μπορεί να έχουν ολοκληρωθεί τα έργα που βλέπεις αλλά υπάρχει και η ηλεκτροδότηση των καμπινών που δεν φαίνεται μεν αλλά παίρνει και αυτή κάποιο χρόνο (μήνες).

 

Για να πάρεις vdsl από KV πρέπει να δοθεί σε εκμετάλλευση το νέο δίκτυο.

Εάν αποδειχθεί ότι ο wizard σου δίνει διαθεσιμότητα από το ΑΚ, και θέλεις να το βάλεις, μην βιαστείς μέχρι να ενεργοποιηθεί το νέο δικτυο.

εχει 40 attenuation.και ολη η πευκη απεχει δυστυχως παραπανω απο 800 μετρα απο τον οτε.

 

Πριν Μερικούς μηνες δεν ηταν διεθεσιμο το VDSL για τον αριθμο μου... Αν ηταν να μου δωσουν VDSL απο Α.Κ δεν θα το εκαναν εξαρχής ? Σε περιπτωση ενεργοποιησης του VDSL πως θα ξερω οτι θα μου δωσουν απο το νεο δικτυο?γενικα πως θα ξερω οτι ενεργοποιήθηκε το νεο δικτυο?

οχι απο το α/κ το ξεχνας με το attenuation που εχεις.μονο απο Kv θα παρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...