Προς το περιεχόμενο

Η Google διακόπτει την υποστήριξη του Gmail μέσω Exchange στις νέες συσκευές Windows Phone


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μόνο το ότι αναφέρεσαι στα outlook και hotmail σαν να είναι δύο διαφορετικές υπηρεσίες με κάνεις να πιστεύω ότι δεν ξέρεις τι λές. Προφανώς έχεις μείνει κάτι χρόνια πίσω. Δοκίμασε το νέο hotmail aka outlook και ίσως αλλάξεις γνώμη για το αν είναι το Outlook το χειρότερο :)

 

τρομερή απάντηση,μπράβο. απο αυτό που έγραψα κατάλαβες ότι έχω μείνει χρόνια πίσω και τα ξεχωρίζω... lololol. τα έχω δοκιμάσει λόγω δουλειάς και είναι τραγικά. με το ζόρι να τα κάνουμε καλά? εσύ που τα ξέρεις τα πράγματα δούλεψε με το hotmail,no problem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Αφού το κάνουν και άλλοι,γιατί βαράμε μόνο τον ένα!

Αυτή είναι σωστή τοποθέτηση,σ'αυτη τη περίπτωση!Αν θές φυσικά να βλέπει τα πράγματα,όπως είναι και όχι όπως σε βολεύουν!

 

Εξαιρετικό επιχείρημα. Αφού το κάνουν κι άλλοι, ας το κάνω κι εγώ. Να το χρησιμοποιήσεις την επόμενη φορά που αστυνομικό όργανο σε γράψει για κάποια παράβαση...

 

Παρεμπιπτόντως, προσωπικά δεν κατακρίνω μόνο μία εταιρεία, κατακρίνω όλες τις εταιρείες.

Είσαι σίγουρος ότι κι εσύ μπορείς να πεις το ίδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό επιχείρημα. Αφού το κάνουν κι άλλοι, ας το κάνω κι εγώ. Να το χρησιμοποιήσεις την επόμενη φορά που αστυνομικό όργανο σε γράψει για κάποια παράβαση...

 

Παρεμπιπτόντως, προσωπικά δεν κατακρίνω μόνο μία εταιρεία, κατακρίνω όλες τις εταιρείες.

Είσαι σίγουρος ότι κι εσύ μπορείς να πεις το ίδιο;

 

Το διάβασες το μήνυμά του; Λέει αυτό που έγραψες στην τελευταία σου πρόταση. Που ακριβώς έγραψε ότι αφού το κάνουν όλοι ας το κάνω και εγώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Nvidiaman δεν εχει σχεση τι προτιμω εγω ή εσυ, αλλα τι προτιμαει ο περισσοτερος κοσμος.

 

Ο περισσοτερος κοσμος προτιμαει και χρησιμοποιει:

google search engine και οχι bing search engine,

google maps και οχι bing maps,

gmail για τα εμαιλ (ειδικα σε mobile συσκευες) και οχι hotmail,

google docs για online επεξεργασια/διαμοιρασμο office αρχειων και οχι τις αντιστοιχες υπηρεσιες της ms,

google calendar και οχι το αντιστοιχο calendar της ms κλπ κλπ.

 

Και τα 2 πιο δημοφιλη λειτουργικα για smartphone(Android και iOS) σου δινουν την δυνατοτητα να χρησιμοποιεις αυτες τις υπηρεσιες(που εχει συνηθισει και προτιμαει ο περισσοτερος κοσμος) απροβληματιστα.

 

Να και ενα σωστο βημα που εκαναν τα windows phone, καταλαβαινοντας ποσο λαθος ηταν να μην εχουν δυνατοτητα για προεπιλεγμενη την google search engine στον browser:

http://www.insomnia....78-για-το-r4157

 

...ενώ μπορείτε να ρυθμίσετε ως προεπιλεγμένη μηχανή αναζήτησης, τη μηχανή της Google, στην εφαρμογή του Internet Explorer.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που κανει τωρα με τετοιες σπασμοδικες κινησεις θα τις γυρισει μπουμερανγκ.

Εδω και πανω απο 5-6 χρονια χρησιμοποιω gmail αλλα μου φαινεται το hotmail account μου θα το βαλω πρωτο στη λιστα μου και σιγα-σιγα θα ξεφορτωθω οτιδηποτε google.

Ετσι κι αλλιως με το 920 που πηρα μου ειναι περιττα και η search engine,και dropbox,και google maps,και google docs.

Εχω τις αντιστοιχες υπηρεσιες απο Νοκια/MS συν την αψογη συνεργασια με τα Windows 8 και καθαρισα ευκολα και απλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το διάβασες το μήνυμά του; Λέει αυτό που έγραψες στην τελευταία σου πρόταση. Που ακριβώς έγραψε ότι αφού το κάνουν όλοι ας το κάνω και εγώ;

 

Ίσως πρέπει να διαβάσεις προσεκτικότερα τα προηγούμενα μηνύματα πριν σπεύσεις να εμφανιστείς ως αυτόκλητος υπερασπιστής. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Εξαιρετικό επιχείρημα. Αφού το κάνουν κι άλλοι, ας το κάνω κι εγώ. Να το χρησιμοποιήσεις την επόμενη φορά που αστυνομικό όργανο σε γράψει για κάποια παράβαση...

 

Παρεμπιπτόντως, προσωπικά δεν κατακρίνω μόνο μία εταιρεία, κατακρίνω όλες τις εταιρείες.

Είσαι σίγουρος ότι κι εσύ μπορείς να πεις το ίδιο;

Σε απογοητευω,αλλά ευτυχώς εγώ και συ,είμαστε πολύ μακριά τόσο σαν χαραρακτηρες και άλλο τοσο σε ιδέες και αξίες!

 

Μονο μια μικρή παρατηρήσει.Η Apple κ η Victoria΄s Secret,δεν είναι οι μόνες εταιρείες που εμφανίζουν αυτό το φαινόμενο της εργασιακής εκμετάλλευσης και ο τίτλος σαν ρίχνει μονο πάνω σ'αυτους την ευθύνη!

Αν γίνεται αυτοί οι "ευαισθητοποιημένοι" αρθρογράφοι,να σταματήσουν να κάνουν επιλεκτικές έρευνες για ένα τόσο σοβαρό κ τεραστίων διαστάσεων θέμα κ να δίνουν λιγότερο στοχευμενα άρθρα κ τίτλους και περισσότερο ολοκληρωμένα όσο αφορά τους υπαίτιους!

http://www.insomnia.gr/topic/434971-%cf%84%ce%b1-%ce%b5%cf%81%ce%b3%ce%b1%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%ac-%cf%87%ce%ad%cf%81%ce%b9%ce%b1-%cf%80%ce%af%cf%83%cf%89-%ce%b1%cf%80%cf%8c-%cf%84%ce%b7%ce%bd-victoria%ce%84s-secret-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%84%ce%b7%ce%bd-apple/page__fromsearch__1

 

 

 

Υ.Γ.Ποτε δεν έχω προσπαθήσει να γλυτώσω κάποιο πρόστιμο!Ας πρόσεχα είτε να μη παρανομησω,είτε να μη με πιάσουν!Που τη στιγμη που δε φρόντισα να γίνει κάτι απ'τα δυο,πληρώνω και μάλιστα αδιαμαρτύρητα!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά,για ένα Gmail!!!???Be serious!!!!!!!

 

Σοβαρά,για ένα Gmail!!!???Be serious!!!!!!!
[/το gmail ειναι μονο η αρχή φιλε μου.πληρωστε τα windows 200€ και πείτε ευχάριστο στην Microsoft που δεν σας αφήνει να έχετε τον έλεγχο το υπολογιστή σας.πληρωνεις 200€ για να εχεις χιλιάδες προβλήματα στον υπολογιστή σου και σου λεει η Microsoft -συγνώμη τα vista που αγοραστές ειναι μαπα, ρίξε αλλα 200€ να παρεις τα 7αρια για να μην εχεις προβλήματα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Guys ο συγχρονισμός επαφών και calendar θα κοπεί κάποια στιγμή από παντού. Δεν ειναι δυνατόν οι εταιρείες να πηγαίνουν σε cloud exchange server καταργώντας υποδομές χιλιάδων ευρώ και να μοιράζουν exchange τσαμπα. Η Microsoft γουστάρει αυτήν την κίνηση της Google για να προωθήσει το δικό της Office 365.

Καλά περάσαμε όσο το active sync ηταν τσαμπέ, αλλά κάποιος πρέπει να πληρώσει επενδυσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...