Προς το περιεχόμενο

Χαλασμένη οθόνη σε Nokia X6


Adon1s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά

 

Έχω ( είχα ... θα δείξει ) το Nokia X6

 

Ένα βράδυ λοιπόν με πήρε ο ύπνος με τα ακουστικά , και το πρωι το βλέπω πεσμένο στο πάτωμα .. Το σημείο που έχω με κόκκινο , είναι ενα πλαστικό ( το γκρί ) το οποίο απο την μια ακουμπά με την οθόνη αφής και απο την άλλη στην λοιπή πλαστικούρα .

 

Το πλαστικό που βγήκε λοιπόν εχει απο κατω κατι σιδεράκια τα οποία μπαίνουν κάτω απο την οθόνη και λογικά βοηθάνε στην λειτουργία της αίσθησης της αφής .

Αυτα τα βρήκα βγαλμένα , οπως και το πλαστικό , εξω απο την οθόνη . Οχι χυμα στο πάτωμα , αλλα κολλημένα επάνω στο πλαστικό που μάρκαρα , το οποίο έμεινε επανω στο κινητό , αλλα ξεκόλησσε.

 

Αποτέλεσμα είναι να μην λειτουργεί η αφή ..

 

 

Ρωταω λοιπόν , γνωρίζει-εικάζει κανείς το κόστος του service αυτού ; Αν αξίζει δηλαδή το κόστος ή να πάω να πάρω άλλο κινητό .

 

Δεν ξέρω ακόμη ποιο ειναι αυτο διότι δεν το πήγα ακόμη για φτιαξιμο.

 

Το θεμα ειναι πού αξίζει να το πάω ... Στον Γερμανο ? Στο Πλαίο ? Στην ΝΟΚΙΑ ? Σε καποιο συνοικιακό ?

post-190624-0-36431500-1355595927_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να πας και να ρωτησεις ποιο ειναι το κοστος επισκευης γιατι να το φτιαξεις εσυ δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο.τα official service πολλες φορες ειναι και τα ακριβα ενω καποια αλλα πιο μικρα φτιαχνουν τα παντα σε πιο λογικες τιμες.αν πιανουν τα χερια σου γιατι δεν μπορω να καταλαβω ακριβως τι ζημια εχει γινει μπορεις να δεις και για ανταλλακτικα στο ebay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...