Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό ΤΣΟΥΦ - προτάσεις για νέο τροφοδοτικό...


.::NikoS::.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@Nikos

Τηλέφωνα και τέτοια δεν ζητάνε. Διεύθυνση ίσως. Δώσε ψεύτικη αν δεν γουστάρεις. Το μόνο που θα δώσεις σίγουρα σωστό είναι το Όνομά σου, ένα email και το serial Number. Ελπίζω να μην είσαι από αυτούς που υστεριάζουν με τα προσωπικά δεδομένα, αλλά από την άλλη έχουν Φατσοβιβλίο (FB) και εκεί όλα φόρα-παρτίδα (έχω 2-3 τέτοιους κολλητούς, πανάθεμά τους...)

 

To Berlin όχι δεν έχει. Αφού βρήκες το XFX πάρε αυτό. Είναι καλύτερο από το Berlin ;)

Σε modular θα πιάσουμε τα ~100. Αν σε ενδιαφέρει, πες μου να σου βάλω δύο τροφοδοτικά

 

Για τα προσωπικά δεδομένα, απλά όταν τα δίνω θέλω να έχω τον έλεγχο και όχι να τα δίνω όπου να ναι και να μη θυμάμαι καν που τα έχω δώσει κι από που μου έρχονται διαφημιστικά ή μηνύματα ή δε ξέρω κι εγώ τι άλλο.

(offtopic: κι εγώ κράζω αρκετούς με fb που νομίζουν ότι πρέπει ότι κάνουν να το ανεβάζουν. Εγώ προσωπικά στο βιβλιόφατσο δεν τα έχω όλα φόρα παρτίδα, ούτε καν το όνομα μου δεν έχω :P κι από φωτογραφίες ελάχιστες προπολεμικές ούτε καν ασχολούμε να τις αλλάξω... Μόνο και μόνο για να μιλάω με κάποια άτομα το έχω)

 

Άσε αν πάμε σε καμιά 100άρα μόνο και μόνο για αφαιρούμενα καλώδια άστο καλύτερα. Θα τα βολέψω τα καλώδια κι ας μην αφαιρούνται. Full tower έχω αλίμονο αν δε χωράνε κιόλας! :lol:

 

Πάω να παραγγείλω το XFX!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να παραγγείλω το XFX!

Ξέρω ότι αυτό που θα σου κάνω δεν είναι καλό :)

Από Αθήνα 650W, 54A, 5 χρόνια εγγύηση στα ~72ευρώ. Και είναι... FULL MODULAR :devil:

OCZ ZS-650W

 

@Πατριώτη Salonika.

Επειδή κάποια στιγμή τα ανέφερα τα LP της ΤΤ μην νομίζεις ότι είναι και για πέταμα. Απλά δεν είναι και για πολλά-πολλά. Για το σύστημά σου μια χαρά είναι ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ τι μου κάνεις! Παράγγειλα το XFX. Δε θα είχα πρόβλημα να πάρω αυτο το τελευταίο που μου έδωσες αλλά από το PC1 θα περιμένω 2 μήνες από τη στιγμή που δεν είναι διαθέσιμο! Κάτσε να τους πάρω τηλέφωνο κι εκεί να ρωτήσω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΘΟΣΣΣΣΣΣ

 

Μπέρδεψα τους κωδικούς (είπα κι εγώ πολύ φθηνό μας βγήκε...)

Τα ΖΤ είναι τα modular. Τα ZS είναι κανονικά. Οπότε το 550αρι (με 45Α) πάει στα 84:

http://www.pc1.gr/sh...hp?ID=200015504

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δε βλέπω να αλλάζει κάτι αν το έχει μόνο στο PC1 σώθηκα! Δεν έχουν καθόλου στοκ σε σχεδόν κανένα προϊόν και λένε καμιά 10αριά μερες (που σιγά μην είναι 10! Ειδικά τώρα στις γιορτές καλό 2013 θα το παραλλάβω!)

 

Δηλαδή το OCZ ZT 550 είναι παρόμοιο με το XFX αλλά μόνο και μόνο επειδή ειναι modular έχει 20 ευρώ παραπάνω; Ευχαριστώ δε θα πάρω! χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως 2 φορές που προτίμησα το pc1 (μια ψύκτρα και ένα νετμπουκ) δεν περίμενα πάνω από 5 ημέρες και μιλάω για προϊόντα που δεν ήταν διαθέσιμα (ανέφερε το γνωστό "κατόπιν παραγγελίας"). Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά η δικιά μου τουλάχιστον εμπειρία είναι θετική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα μόλις τώρα. Λένε 1-2 βδομάδες εκτός αν κάποιος άλλος ακυρώσει παραγγελία και κάτι τετοια... Δεν τους πολυ πιστεύω γιατί έχω εμπειρία από το e-shop (και αν δε κάνω λάθος το PC1 είναι ίδια εταιρία με το eshop) σε τέτοια θέματα που λένε ότι δεν έχουν διαθέσιμα και ενώ αρχικά σου δίνουν μία ημερομηνία, μόλις φτάσει η ημερομηνία σου δίνουν νέα ημερομηνία και πάει λέγοντας...

Πάντως αν όντως το OCZ είναι το ίδιο πράμα με το XFX δε νομίζω πως υπάρχει λόγος να δώσω 23 ευρώ παραπάνω μόνο και μόνο για τα καλώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εγώ όλα αυτά προσπαθούσα ν' αποφύγεις, αλλά λυσσάξανε! :P

 

Το XFX είναι όντως καλύτερο, καλά έκανες και το παράγγειλες, έστω δια πυρός και σιδήρου! :P

 

Για τη χρήση που τώρα κάνεις μια χαρά θα ήσουν και με κάποια άλλα 500άρια τροφοδοτικά (όχι ντε και καλά με corsair, μη βαράτε), αλλά έχεις και τις εμμονές σου για 600άρι ρε άνθρωπα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα απο το εξωτερικο εχει και ταχυδρομικα συνηθως.εκτος αν βρεις κανα πιο φτηνο σε κανα ebay

 

Μεταχειρισμενο PSU ?????? μπαααααααααααααααααααααααα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Pavlos Γιατί στο ebay μόνο μεταχειρισμένα έχει; Απλά δε νομίζω πως συμφέρει.

 

@giokou από ολα αυτά που διάβασα από χτες εδώ μέσα τελικά εντάξει κατάλαβα πως δεν παίζουν καθοριστικό ρόλο τα Watts οπότε πλέον πήγα σε 550 όχι 600 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ninos

Φιλε μου να ρωτησω μιας και το κατεχεις

 

Το τροφοδοτικο αναφερει 24Α +12V1 & 24A +12V2

Τι ακριβως εννοει με αυτο? Σαν συνολο ειναι 48Α ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν είναι 48. Αν δεν σου λέει το άθροισμα σε watt μόνο των 12v rails δεν μπορείς να ξέρεις αλλά δεν πιστεύω ότι το συνολικό σου άθροισμα είναι πάνω από 30. Βασικά θα είναι καλά αν είναι 30.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...