Προς το περιεχόμενο

TV LCD Samsung για τα μπάζα..?!


eneta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρειάζομαι τα φώτα σας, την εμπειρία σας, οτιδήποτε..

 

Εχω μια TV LCD Samsung LE28R8 η οποία μετά απο κάποιο διάστημα που την είχα αγοράσει είχε το εξής βίτσιο: Την άνοιγες και μετά απο μερικά δευτερόλεπτα έσβηνε , περίμενες επίσης μερικά δευτερόλεπτα και μετά ξανάνοιγε μόνη της ( στο μεταξύ έχανες αυτό που ήθελες να δεις!).

Τέσπα, δεν ήταν τρομερό ούτε το έκανε συνέχεια ( κατά περιόδους μόνο).

Προχθές που το γυρίσαμε και στο ψηφιακό παίρνει πρωτοβουλία και ανάβει μόνη της ότι ώρα γουστάρει!!

Την κλείνω και μετά από μισή ή μια ώρα ξανανοίγει.. Είμαι στη δουλειά, κοιμάμαι, λείπω αυτή παίζει αβέρτα.

Εχω ψαξει όλο το manual μπας και προγραμμάτισα κατα λάθος να ανοίγει μόνη, τίποτα! Ολα είναι απενεργοποιημένα άρα δεν φταίω εγώ.

 

Εχω ακούσει πως οι Samsung έχουν αρκετά προβλήματα. Ξερετε μήπως αυτό είναι ένα από αυτά και αν ναι, διορθώνεται?

 

Anybody, somebody?? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι σε πολυμπριζο ασφαλειας μαζι με ενα laptop και ενα φωτιστικο, δεν εχει σχεση με αλλες συσκευες. Δεν εχω χρονοδιακοπτες, οχι. Αλλαξα χθες μπαταριες στο τηλεχειριστηριο...τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σχεση αποκλειστικα με τις συσκευες που ειανι στο ιδιο πολυπριζο... εμενα ενας τελικος ενυσχητης εκανε παρασιτα στα ηχεια καθε φορα που το ψυγειο στην κουζινα ξεκιναγε το μοτερ του και καθε φορα που ανοιγοκλεινες το φως στο μπανιο... καθενα απο αυτα ηταν σε διαφορετικη ασφαλεια στον πινακα... αλλαξα μπριζα σε αλλη στο ιδιο δωματιο και του περασε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παρασιτα τα καταλαβαινω αλλα να βλεπει ο καναπες παρεα με την τηλεοραση τηλεμαρκετινγκ και εγω να κοιμαμαι δεν το καταλαβαινω.

 

Φαντασματα???

 

Χριστός! :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παρασιτα τα καταλαβαινω αλλα να βλεπει ο καναπες παρεα με την τηλεοραση τηλεμαρκετινγκ και εγω να κοιμαμαι δεν το καταλαβαινω.

 

Αυτα ειναι μαλλον που δινουν και τις "εντολες" στην tv να κανει οτι κανει... αντι να εκτονωνονται στα ηχεια οπως σε εμενα εκτονωνονται στο κυκλωμα του τροφοδοτικου της tv...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι μαλλον που δινουν και τις "εντολες" στην tv να κανει οτι κανει... αντι να εκτονωνονται στα ηχεια οπως σε εμενα εκτονωνονται στο κυκλωμα του τροφοδοτικου της tv...

 

Να αλλαξω πριζες δηλαδη? Ειχα αλλαξει πριν 2 χρονια και ειναι legrand..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλήματα μπορεί να βγάλει καθε είδους ηλεκτρική συσκευή, ποσο μάλλον οταν ειναι τόσο πολλών ετων όπως η δίκη σου. Αν και το μοντέλο που γράφεις δεν το εχω ξαναδεί πουθενά. Μάλλον 26R86 ήθελες να πεις.

 

Θεωρώ οτι χρίζει service η βλαβη που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...