Προς το περιεχόμενο

Ραδιοφωνικός σταθμός με ζωντανές βραδινές εκπομπές


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά. Θυμάμαι παλιότερα σταθμούς όπως ο Jeronimo Groovy, ο Ατλαντίς, ο ΣΚΑΙ (Τσιλιμίδης λεγόταν; ) που είχαν εκπομπές όπου οι ακροατές έπαιρναν τηλέφωνο και συζητούσαν για οτιδήποτε. Πάει καιρός που έχω να ακούσω κάτι τέτοιο.

 

Πλέον μένω στο εξωτερικό αλλά μου λείπει η "παρέα" της πατρίδας. Βάζω που και που ελληνοφρένεια, αλλά ενδιαφερόμαι και για κάτι πιο ζωντανό να μου κρατά συντροφιά τα βράδια. Με ενδιαφέρει το διάστημα 22.00 - 02.00 πάνω κάτω που την πέφτω για ύπνο.

 

Εχετε να μου προτείνετε κάποια εκπομπή και αν ναι σε ποιό σταθμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει η εκπομπή Ανεμολόγιο στο ΣΚΑΙ με συντονιστή τον Κωνσταντίνο Λαβίθη, καθημερινές 00.00 - 05.00 αν δεν κάνω λάθος. Το concept έχει ως εξής : σε κάθε εκπομπή ορίζεται μια θεματική και οι ακροατές επικοινωνούν με μηνύματα ή τηλεφωνικά για να εκφράσουν τις απόψεις τους. Ο Λαβίθης αφήνει τους άλλους να παίξουν μπάλα, μιλάει ελάχιστα και μόνο όταν "πρέπει". Υπάρχουν και φορές που βγάζει 2 ακροατές ταυτόχρονα στον αέρα για να συνομιλήσουν, ενίοτε έχει και καλεσμένους. Δεν ακούω πολύ ραδιόφωνο γενικά, αλλά πιστεύω πως πρόκειται για μια από τις πιο αξιόλογες εκπομπές που υπάρχουν. Υποπτεύομαι πως ο ΣΚΑΙ έχει κι άλλες εκπομπές με παρόμοιο concept, τουλάχιστον ως προς τον τρόπο ροής τους.

 

Πριν κάνα χρόνο είχα ακούσει και μια εκπομπή στον Atlantis με παραγωγό έναν τύπο, γέρο μάλλον με πολύ μπάσα φωνή. Είχε πολύ μπλα-μπλα, έβγαιναν στον αέρα και ακροατές, αλλά μου την έσπαγε ο γέρος. Υπάρχουν πάντα και οι βραδυνές-μεταμεσονύκτιες εκπομπές σε αθλητικά ραδιόφωνα, που γενικά βγαίνει κόσμος και μιλάει. Υπάρχουν cult μορφές εκεί μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για συντροφιά τις νύχτες, έβαζα μια εποχή αθλητικό ραδιόφωνο(ερα, σπορφμ, σεντρα) που εκτός από τα αθλητικά η κουβέντα πήγαινε και σε άλλα θέματα καμιά φορά, και συνήθως οι εκπομπές είναι με ακροατές. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, και επίσης δεν ξέρω αν παίζει καμιά καλή εκπομπή αυτόν τον καιρό

 

 

 

Υπάρχουν πάντα και οι βραδυνές-μεταμεσονύκτιες εκπομπές σε αθλητικά ραδιόφωνα, που γενικά βγαίνει κόσμος και μιλάει. Υπάρχουν cult μορφές εκεί μέσα.

True, true
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεμολόγιο: respect· ακούω αρκετές φορές. Μεγάλη ποικιλομορφία, υπάρχουν εκπομπές που είναι φοβερές.

Βέβαια, όσες φορές έχει τύχει να πω σε γνωστό να ακούσει, τυχαίνει να είναι ψιλό-τραγικές :P ( εμένα δε με χαλάνε ποτέ, απλά καταλαβαίνω ότι αν ακούει κάποιος πρώτη φορά, λέει "τί ακούω θέε μου"¨

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για συντροφιά τις νύχτες, έβαζα μια εποχή αθλητικό ραδιόφωνο(ερα, σπορφμ, σεντρα) που εκτός από τα αθλητικά η κουβέντα πήγαινε και σε άλλα θέματα καμιά φορά, και συνήθως οι εκπομπές είναι με ακροατές. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει, και επίσης δεν ξέρω αν παίζει καμιά καλή εκπομπή αυτόν τον καιρό

True, true

πριν χρονια ακουγα σπορφμ με εναν τυπο(πως τον λεγαν?) και αργοτερα με μια ρουλα που τον αντικατεστησε.γινοταν ΧΑΜΟΣ...μετα τους σταματησαν και απλα σταματησα να ακουω σπορφμ γιατι ασχολιοντουσαν μονο με αθλητικα. :P

τωρα μου φαινετε live πρεπει να χει ξεμεινει το σκαι και κανα αθλητικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φορα οταν ο Τσιλιμιδης ηταν στην Νετ παιρνει ενας και λεει Τσιλιμιδη τσιμπα ενα ...ιδι ηταν καφρος αλλα γελασα. Περνανε και κατι γιαγιαδες και λεγανε δικα τους ποιηματα πιο πριν απο τον τσιλιμιδη ειχε την Νανα Τσουμα κατω απο το κιοσκι νομιζω λεγοταν η εκπομπη πολυ καλη επισης. Ειμαι λατρης του καλου ραδιοφωνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεμολόγιο: respect· ακούω αρκετές φορές. Μεγάλη ποικιλομορφία, υπάρχουν εκπομπές που είναι φοβερές.

Βέβαια, όσες φορές έχει τύχει να πω σε γνωστό να ακούσει, τυχαίνει να είναι ψιλό-τραγικές :P ( εμένα δε με χαλάνε ποτέ, απλά καταλαβαίνω ότι αν ακούει κάποιος πρώτη φορά, λέει "τί ακούω θέε μου"¨

 

Kι αυτες που εχω ακουσει εγω τραγικες ειναι,λες να επεσα στη περιπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

00:00 - 02:00 Δευτέρα-Παρασκευή , ακούς Ραπτόπουλο στο metrosport 95.5 (Θεσσαλονίκη).

Είναι αθλητική εκπομπή, αλλα το γέλιο που βγάζει δεν λέγεται!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ άκουγα κάποτε Λαβίθη. Χθες δοκίμασα και δεν τον πέτυχα, αν δεν έπεσα σε λάθος ώρα. Θα δοκιμάσω μάλλον και τα υπόλοιπα που προτείνετε.

 

Πραγματικά το ραδιόφωνο είναι μεγάλη συντροφιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τελευταία πολλές φορές μένω μέχρι αργά ξύπνιος, έχω ακούσει αρκετά τη μεταμεσονύκτια στο ΣΚΑΙ, όπου το 80% του χρόνου τηλεφωνούν τα ίδια πρόσωπα και το 80% αυτών την έχουν δει αυθεντίες και νομίζουν πως βγάζουν λόγο από πανεπιστημιακή έδρα. Επίσης αυτά τα ίδια πρόσωπα που επαναλαμβάνονται τσακώνονται ο ένας με τον άλλο εις αεί...

ρισπέκτ @@ είναι.

 

 

Θα προτιμούσα κάτι που να προσφέρει γέλιο, όπως ήταν η παλιά φάση με το Jeronimo.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παλιά φάση με τον Jeronimo όμως από εκπομπές τύπου Stand by Me, Αλαλούμνια, κ.λπ. που προσέφεραν επικοινωνία και γέλιο κατάντησε τηλεπαρέες και παπαργιές.

 

Δεν ξέρω, εκτός από ανεμολόγιο (όπως και να είναι, δεν το έχω παρακολουθήσει) και αθλητικούς σταθμούς μου φαίνεται πως το επικοινωνιακό ραδιόφωνο πια έχει πεθάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Το ξεθάβω γιατι μου έκοψαν το υπνωτικό.. :P

 

Εδω και κάποια χρόνια κοιμάμαι με Κωνσταντίνο Λαβίθη αλλα απο σημερα ο realfm97.8 μετέφερε την εκπομπή του "Ανεμολόγιο" 20:00 - 24:00. :wacko: 

Στη θέση του Λαβιθη μπήκε ο Τσιλιμιδης..yucky.gif

 

Μεχρι τις 02:00 δεν εχω πρόβλημα, ακούω αθλητικά, μετα τις 2 όμως τι γίνεται; Παιζει κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...