Προς το περιεχόμενο

Acer Aspire One (ποιο;)


tolisspi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον το θεμα με τα .mkv λυθηκε. Προσπαθουσα να τα παιξω μονο με την μπαταρια και δεν ειχα δικιμασει με τον acer συνδεδεμενο με το ρευμα, οπου και τα επαιξε μια χαρα....Προφανως οι ρυθμισεις για την ελαχιστη καταναλωση ενεργειας της μπαταριας ριχνουν την αποδοση του συστηματος. Θα δοκιμασω να φτιαξω ρυθμιση με τα default συνδεσης με καλωδιο ρευματος.

 

Επειδη εχω σκοπο να χρησιμοποιω τον acer ως και media player (ο player της TV εχει ψιλοπαλιωσει ενω ο wd tv live εχει αρχισει να μην παιζει ολα τα αρχεια) τον συνδεσα με 5.1 ενισχυτη και με hdmi. Ο GOMplayer και ο mpc-homecinema δεν μου αναπαραγουν ηχο DTS (μαλλον κανουν downmix και μου το βγαζουν ως στερεο) ενω ο VLC μια χαρα. Στους δυο πρωτους players εχω δοκιμασει ολες τις ρυθμισεις και δεν γινεται τιποτα. Codecs? DD βγαζουν κανονικα αλλά DTS οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαπιστωσα οτι το acer που εχω παρει, δεν εχει cpu 887 (οπως αναφερεται στο site του eshop) αλλά τον 1007u!

Επεξ/σία από tolisspi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το pc1 παρακλάδι του eshop είναι.

Οπότε ούτε εκεί θα είναι διαθέσιμο.

 

Αυτό κατάλαβα κι εγώ,με επιβεβαίωσες!

Μου είπαν ότι μπορώ να το παραγγείλω αλλά δεν είναι απολύτως βέβαιο ότι θα έρθει..

Έχει κάποιος αυτό http://www.e-shop.gr/product?id=PER.902721  να μου πει αν μπορεί να ανταπεξέλθει σε πολλά tabs,photoshop και 1080 σε youtube και mkv ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Προσπαθησα να περασω XP. Μετα το loading files μου εβγαλε οτι δικος Δεν υπαρχει! (ωστε να κανει την εγκατασταση)

Γιατι τα ΧΠ δεν τον βλεπουν? Μηπως πρεπει να αλλαξω κατι στο BIOS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...