Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικές/Κλασσικές Οδοντόβουρτσες. Γνώμες.


cris41

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

 

Επειδη τελευταια βλεπω πολλες προσφορες και περισσοτερο ενδιαφερον προς τις ηλεκτρικες οδοντοβουρτσες ποια η γνωμη σας για αυτες; Ειναι καλυτερες και ποιοτικοτερες απο τις κλασσικες;

 

Εγω προσωπικα παντα χρησιμοποιω κανονικη, αλλα σκεφτομαι τελευταια να παρω μια ηλεκτρκη.

 

Ακουω γνωμες!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπαρχει διαφορα παρε και θα καταλαβεις...

δυσκολα γυρνας στις κλασσικες

 

X2

Κανουν πολυ καλη δουλεια και νιωθεις τα δοντια να γυαλιζουν, αμα ξανακανω με κανονικη το καταλαβαινω ολη ημερα. Βεβαια δεν ειναι πανακεια, ουτε αυτες καθαριζουν αναμεσα στα δοντια τελεια αφου εκει ειναι το μεγαλυτερο προβλημα, απλα οπου ακουμπαει η κεφαλη το καθαριζει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι οταν ημουν σχολειο και ειχαν πρωτοβγει τοτε, ειχε παρει μια συμμαθητρια και τι ρωτουσαμε πως της φαινοταν και ειπε:

"Σε μενα καλα, στον καθρεφτη ομως μαυρα χάλια" :lol:

 

Μόλις πήρα.

Δώσε μου κανένα μήνα και θα σου πω :)

Καλα που το πες για την προσφορά. Αλλά τα ανταλλακτικά; Δεν ειναι εξισου ακριβα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα που το πες για την προσφορά. Αλλά τα ανταλλακτικά; Δεν ειναι εξισου ακριβα;

 

Κάνουν περίπου 10 ευρώ το πακέτο με τα τρία. Βγαίνει περίπου 3+ ευρώ το ένα, όσο δηλαδή μια καλή οδοντόβουρτσα. Αλλά από ότι διαβάζω κρατάνε λιγότερο σε μήνες, άρα, ναι, βγαίνει κάπως ακριβότερα. Ελπίζω να αποζημιωθώ με μια καλύτερη απόδοση. Αν όχι, δεν χάσαμε και τίποτε. Στο άμαζον έχει και 4άδες, πάντως, και από ό,τι λένε τα παιδιά σε παλιότερο θέμα πού και πού βγάζουν καλές προσφορές σε multipack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καιρο κρατανε περιπου; Και απο ανταλλακτικα;

 

Απλα δε ξερω γιατι αλλα δε μου βγαινει να δωσω τοσα λεφτα για οδοντοβουρτσα!

 

Εχετε να προτεινετε καμια οικονομικη για αρχη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καιρο κρατανε περιπου; Και απο ανταλλακτικα;

 

Απλα δε ξερω γιατι αλλα δε μου βγαινει να δωσω τοσα λεφτα για οδοντοβουρτσα!

 

Εχετε να προτεινετε καμια οικονομικη για αρχη;

 

Δες το λινκ μου. Και αν νομίζεις ότι είναι πολλά για οδοντόβουρτσα, ετοιμάσου για μια έκπληξη. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα!! :Ρ Ενταξει οποιος τα δωσει, τα δωσε!

 

Θα σκεφτω να παρω αυτην που μου προτεινες. Να κοιταξω μονο σε Oral-B ή και σε αλλες μαρκες;

 

 

EDIT: http://www.amazon.co.uk/TOOTHBRUSH-REPLACEMENT-REFILL-HEADS-COMPATIBLES/dp/B004V82JPG/ref=sr_1_23?s=drugstore&ie=UTF8&qid=1355774956&sr=1-23 βαση αυτων(αν κανουν) αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτά συμφέρουν απλά πολλοί έχουν πει ότι δεν είναι το ίδιο τα compatible ανταλλακτικά. Το έχουν συζητήσει εκτενώς τα παιδιά εδώ σε παλιό νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης με την Vitality TriZone έχω να πω ότι είναι σαφώς καλύτερη από μια κλασσική οδοντόβουρτσα. Παράλληλα όμως πρέπει να σημειώσω και το εξής: κάθε κεφαλή έχει δικό της τρόπο βουρτσίσματος, και υπάρχουν αναλυτικά στο youtube.  Πολύ πιό ξεκάθαρα από τον τρόπο που τα λέει στο χαρτάκι στη συσκευασία.  Εάν κάποιος δεν σκοπεύει να φάει λίγο χρόνο να μάθει ακριβώς με ποιόν τρόπο χρησιμοποιείται η ηλεκτρική, και ακόμα πιό συγκεκριμένα η κεφαλή που αγόρασε, καλύτερα να μείνει με τις απλές γιατί απλά δεν θα δει ποτέ διαφορά, και μετλα θα κατηγορεί την οδοντόβουρτσα ότι είναι μούφα.

 

Εδώ το βίντεο για Trizone, κι εδώ για στρογγυλές κεφαλές. Όπως θα δέιτε, διαφέρουν. 

 

Οπότε, RTFM :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

σωστοοοος ο arxaggelos!

 

να συμπληρωσω οτι καποιοι που εχουν παραπονεθει/διαμαρτυρηθει, οτι τους εκανε ζημια στα ουλα, νομιζω (χωρις να ειμαι γιατρος φυσικα) οτι οφειλεται ξεκαθαρα στο λαθος τροπο χρησης. Πρεπει να το χωνεψετε καλα,

ΜΗΝ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤE ΟΠΩΣ ΤΙΣ ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ.

 

Για τις κεφαλες, δοκιμαστε ποιες σας αρεσουν, εμενα οι flosh μου αρεσουν πιο πολυ, οι dual μου γεμιζουν υπερβολικα το στομα κ δεν νιωθω ανεση κινησεων κ καπως με ενοχλουν.

Δεν εχω δοκιμασει τις trizone, θα το κανω σημερα που θα παρω ακομη μια μηχανη, γιατι εχω την αλλη στο νησι κ ενα μηνα τωρα μου την εχει δωσει η ελλειψη της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος χρησιμοποιεί οδοντόβουρτσα, που δεν την έχει υποδείξει οδοντίατρος με καλή φήμη, (από αυτούς που απεχθάνονται να βγάζουν δόντια) κάνει τραγικό λάθος.

Το ίδιο και όποιος δεν χρησιμοποιεί την οδοντόβουρτσα με τον τρόπο που θα του υποδείξει οδοντίατρος.

Γνωρίζω άτομα, του περιβάλλοντος μου,  που έχασαν δόντια ή δημιούργησαν πρόβλημα στα ούλα από κακή επιλογή οδοντόβουρτσας και τη χρήση της με λάθος τρόπο.

Για τους χώρους που δεν φθάνει η οδοντόβουρτσα, υπάρχει το νήμα και τα μεσοδόντια βουρτσάκια. Και πάλι πρέπει να σας πει οδοντίατρος ποιο μέγεθος βουρτσάκια πρέπει να χρησιμοποιείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το αναλύσαμε όσο αφορά στο γιατί, αλλά μεταξύ ηλεκτρικής-κλασσικής, όταν ρώτησα πρόσφατα τον δικό μου, ήταν κατηγορηματικός: κλασσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...