Προς το περιεχόμενο

γραμμή από πρώτο όροφο στον τρίτο;;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σας :)

 

έχω τη σύνδεση των γονιών μου στον πρώτο όροφο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος  να φτάσει το σήμα ως τον τρίτο που μένω εγώ

 

σκέφτηκα στην αρχή ένα ethernet καλώδιο πολλών μέτρων από το ρούτερ. για ασύρματη σύνδεση ενώ μεσολαβούν τόσα πατώματα να υποθέσω δεν το συζητάμε ε; το προσπάθησα δηλαδή αλλά δε βλέπει το σήμα

 

τα φώτα σας παρακαλώ! :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας :)

 

έχω τη σύνδεση των γονιών μου στον πρώτο όροφο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει τρόπος  να φτάσει το σήμα ως τον τρίτο που μένω εγώ

 

σκέφτηκα στην αρχή ένα ethernet καλώδιο πολλών μέτρων από το ρούτερ. για ασύρματη σύνδεση ενώ μεσολαβούν τόσα πατώματα να υποθέσω δεν το συζητάμε ε; το προσπάθησα δηλαδή αλλά δε βλέπει το σήμα

 

τα φώτα σας παρακαλώ! :) :) :)

 

Καλημερα,εβαλες καλωδιο τοσων μετρων,στο ρουτερ,και προσπαθεις ασυρματα?προσπαθησε να μοιρασεις τη συνδεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν εβαλα τοσα μετρα καλωδιο. απλα ρώτησα αν απορρίπτεται μια τέτοια ιδέα

 

καμιά πρόταση για μάρκα repeater υπάρχει;

 

ευχαριστώωωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τραβάς καλώδιο ethernet από κάτω μέχρι τον τρίτο και πάνω του βάζεις ένα ασύρματο router

το router θα παίρνει από το καλώδιο και θα το μοιράζει ασύρματα στον τρίτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ρούτερ του πρώτου θα συνδέετε ρούτερ στον τρίτο μέσω έθερνετ; αν είναι να τραβήξω καλώδο έθερνετ μέχρι πάνω ποιος ο λόγος να βάλω ρούτερ στον τρίτο και να μην συνδέσω κατευθείαν το καλώδιο έθερνετ στην κάρτα δικτύου του υπολογιστή στον τρίτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα , αυτο δεν σου ειπα πιο πανω.

 

στο ρούτερ του πρώτου θα συνδέετε ρούτερ στον τρίτο μέσω έθερνετ; αν είναι να τραβήξω καλώδο έθερνετ μέχρι πάνω ποιος ο λόγος να βάλω ρούτερ στον τρίτο και να μην συνδέσω κατευθείαν το καλώδιο έθερνετ στην κάρτα δικτύου του υπολογιστή στον τρίτο;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σε πολλά κτήρια πλέον το ιντερνέτ μοιράζεται σε περισσότερους από ένα ενοίκους .Ως εγκαταστατης εχω υλοποιήσει αρκετές τέτοιες περιπτώσεις και οφείλω να ομολογήσω οτι το κόστος μειώνεται δραστικά όταν μοιραστεί σε 3-4 ενοίκους.

1 γραμμη 24/1 με 15,17 ευρω γνωστης εταιρειας δια 4 ενοικους δεν κοστιζει ουτε 4 ευρω το μηνα για τον καθε ενα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.το Utp παιζει μεχρι σχεδον 100 μετρα οποτε εισαι καλυμμενος.

β.σου ειπε να βαλεις ρουτερ αμα θες να εχεις και ασυρματα ιντερνετ πανω εκτος απο καλωδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...