Προς το περιεχόμενο

D-Link DSL-2750B N300 - Ασύρματο Router - 20€ - multirama


gr234567

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη τελικα δεν θα με βολεψει αν το θελει καποιος ας μου πει.σημ μου στειλαν μηνυμα οτι το στειλαν

Αν μιλάς για το D-Link DSL-2750B N300 - Ασύρματο Router στα 20 ευρώ και είσαι Θεσσαλονίκη το θέλω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω προσπαθήσει αρκετά αλλά το USB αρνείται να δουλέψει. Έκανα και αυτό που είπε ο φίλος και έβαλα το αυστραλιανό firmware. Δεν άλλαξε όμως κάτι. Επίσης κάποιος στο internet λέει για το πρόγραμμα: SX Virtual link (κατεβάστε το από εδώ: http://www.silexeurope.com/media/software/s-33a3110.zip)το οποίο είναι εναλλακτικό του προγράμματος που έχει η D-link για το shareport.

 

Σημείωση δοκίμασα και το utility της D-link έκδοση 1.2, 3.0, 3.1, 4.1 αλλά τίποτα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα , έχει βρει κανείς πως ανοιγοκλείνει το wifi με το κουμπάκι που έχει ? Οι οδηγιες λένε για 3 δευτερόλεπτα πατημα αλλά δεν δουλεύει έτσι . Πατάω 3 sec αναβοσβήνει η ένδειξη και τίποτα ,κάπου το μπερδεύει . Μετα απο reset δουλευει με τον παραπάνω τρόπο αλλά όχι και την επομένη μέρα π.χ.

 

Sent from my Super iPad using Insomnia !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα χθες, με παίδεψε αρκετά αλλα τελικά δούλεψε.Το wifi του πάντως είναι αρκετά αδύναμο σε σχέση με το παλιό μου wag200.

Thanks gr234567

Επεξ/σία από antgen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το wifi δουλεύει κανονικά απλά πατάς 3 δευτερα το κουμπί και μετα το αφήνεις . Αυτο θα ανοιγοκλείσει το λαμπάκι κατα βούληση και μετα απο λιγα λεπτά θα ανοίξει ... Τωρα για το Usb δουλεύει και το αναγνωρίζει το pc , με το πρόγραμμα που αναφέρθηκε ποιο πανω από την σελίδα http://www.dlink-forum.info/showthread.php?tid=1709  . Βεβαια σε ipad το παράτησα να δοκιμάζω αλλά θα το δω στο μέλλον και αυτό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έβαλα εναν 3.5άρι δίσκο στο USB, και χωρίς καμμία ρύθμιση ή εγκατάσταση,
έβαλα στον Windows Explorer τη διεύθυνση του ρούτερ
\\192.168.1.1
και παίζει κανονικότατα

(σορρυ αν έχει ήδη αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα)

Edit: μόλις το δοκίμασα και από android -> ES File Explorer app -> LAN
και τον βλέπει κανονικά.

τώρα θέλω να ξεθάψω ένα usb hub που έχω τριγύρω,
να δώ μήπως μπορώ να του κοτσάρω περισσότερους δίσκους πάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...