Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου υπολογιστή


karxantiras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας members του insomnia!

Θα ήθελα να σας ζητήσω τη βοήθεια σας σε ένα θέμα που αφορά την αγορά ενός καινούργιου pc.

Το budget μου είναι μέχρι τα 600 ευρώ και θα τον χρησιμοποιώ για gaming (όχι με τρέλα αλλά που και που θέλω να παίζω κανά παιχνιδάκι) , για σερφάρισμα και για να χρησιμοποιώ προγράμματα όπως microsoft office κλπ..(γενικά δεν προβλέπω να χρησιμοποιήσω κάποιο ''βαρύ'' πρόγραμμα).

Επίσης δεν χρειάζομαι κάτι από περιφερειακά(οθόνη, πληκτρολόγιο, ποντίκι, ηχεία) και η οθόνη που έχω είναι LG και αποδίδει full hd και έχει είσοδο HDMI και VGA .

Ακόμη δεν χρειάζομαι κάποιο λειτουργικό σύστημα..(έχω ήδη τα windows 7 professional και τα office οπότε θα γλιτώσω κανά 100ρικο :P )

Θα ήθελα όλα τα κομμάτια να είναι από το ίδιο μαγαζί (γιατί φοβάμαι λίγο την ιδέα να τον συναρμολογήσω μόνος μου).

Τέλος μένω στο Παλαιό Φάληρο.

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια προκαταβολικά και εύχομαι σε όλους καλές γιορτές με υγεία και χαρά!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι χρειαζεσαι υπαρχει στη συσκευασια του τροφοδοτικου. Επισης, σε περιπτωση που θες να ριξεις λιγο την τελικη τιμη, μπορεις να προτιμησεις 2 dimms απο τα παρακατω, απο το ιδιο καταστημα:

post-247983-0-72896000-1355843152_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι 12 ευρο ακριβοτερο απ'το xilence, αλλα αν μπορεις να δωσεις τα παραπανω χρηματα, τροφοδοτικο κοιταξε το LEPA B550-SA 80PLUS Bronze απ'το ιδιο καταστημα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι 12 ευρο ακριβοτερο απ'το xilence, αλλα αν μπορεις να δωσεις τα παραπανω χρηματα, τροφοδοτικο κοιταξε το LEPA B550-SA 80PLUS Bronze απ'το ιδιο καταστημα.. 

 

Πραγματι ειναι καλυτερο. Και με αλλα 2 (συνολο 64) ευρω παιρνει το OCZ ZS Series 550W το οποιο ειναι σιγουρα καλυτερο απο το xilence και μαλλον μια ιδεα καλυτερο και απο το lepa. Και για τα δυο όμως πρεπει να μεγαλωσει το budget, δεν πιστευω πως συμφερει να θυσιασει οτιδηποτε αλλο για να τα χωρεσει, δεδομενου οτι και με το xilence καλυπτεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, προφανως και δεν αξιζει να γινουν απο αλλου περικοπες.. Και οι δυο εναλλακτικες (ocz, lepa) παντως αξιζουν μια μικρη υπερβαση για 10-15 ευρο.. (Κατα τη γνωμη μου τουλαχιστον, και τη δικη σου κατα 99,99..9% :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...