Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση από επεξεργαστή 939


soc4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια ο δευτερος μου υπολογιστης desktop που εχω ειναι: επεξεργαστης amd 3700 μονοπυρηνος(socket 939) εχει μια μητρικη asus A8R - MVP ενα σκληρο 250 GB μια καλη μνημη και μια καλη για την εποχη της καρτα γραφικων. Το προβλημα ειναι το εξης: προσπαθωντας να επανατοποθετησω την ψυκτρα στραβωσα τα pins του επεξεργαστη. ενα μαλιστα κοπηκε.Οποτε ψαχνω για επεξεργαστη. Η μητρικη αν δειτε υποστηριζει μεγαλη γκαμα επεξεργαστων απο socket 939. Ψαχνωντας λοιπον βρηκα στο ebay.com εναν opteron 180 γυρω στα 25 με 30 δολλαρια μαζι με αποστολη στην Ελλαδα .Λεει πως ενας opteron 180 ειναι ισαξιος με εναν athlon 4800 ο οποιος ειναι αρκετα ακριβοτερος. Θα ηθελα να ακουσω τις αποψεις σας πανω στην επιλογη του επεξεργαστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωμη μου ειναι να κρατησεις οτι μπορεις απο αυτο.Να μαζεψεις καποια χρηματα για καποιο μεταχειρισμενο αλλα συγχρονο budget σετακι ή καινουριο φθηνο trinity συστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trinity ειναι οι επεξεργαστες της AMD με ενσωματομενη gpu και αποτελουν καλη λυση για απλα συστηματα που θελεις να μπορεις να παιζεις και παιχνιδια ή να βλεπεις full HD τανιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...