Προς το περιεχόμενο

Στο φουλ τα τζάκια και η... ρύπανση


kage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντελώς υποκειμενικό πως αντιλαμβάνεται η γιαγιά σου,ο γκόμενος μου ή εγώ το κρύο όπως κ υποκειμενικός ο δείκτης feel like.Το αντικειμενικό είναι η θερμοκρασία του αέρα.Θεωρώ φλωριά κ κακομάθημα να μου ανάβει ο άλλος το τζάκι με 14 βαθμούς στην Αθήνα.

 

Φλωριά και ξεφλωριά, άμα γίνει η παπαρδέλα γαριδάκι από το κρύο, να σε δω τι θα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άμα η παπαρδέλα γίνεται γαριδάκι στους 14 C, τότε πάει σετάκι με γόβες, κραγιόν, αποτρίχωση κτλ... οπότε τι την έχεις, τι δεν την έχεις ένα και το αυτό. 

 

 

14 C και τζάκι...!!! Καλά τα λέει ο toxovolos. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, στο κρύο τη μετράς εσύ;

Η δική μου πάντως προτιμά ζεστό περιβάλλον.

 

 

Με μπόλικη υγρασία.

 

πλας, το τζάκι δεν το ανάβουμε μόνο για να ζεσταθούμε (άλλωστε δεν πολυζεσταίνει το ρημάδι) αλλά κυρίως για να ΨΗΣΟΥΜΕ. Μ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλας, το τζάκι δεν το ανάβουμε μόνο για να ζεσταθούμε (άλλωστε δεν πολυζεσταίνει το ρημάδι) αλλά κυρίως για να ΨΗΣΟΥΜΕ. Μ;

 

Να'τος ο βετεράνος, διαβάζετε να μαθαίνετε!

 

Μανιτάρι έχεις; 

 

Μισό να πάω να δω.

 

 

 

edit, ναι τωρα που το λες μοιάζει λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, το τζακι ειναι τεχνη! Δεν ριχνουμε ετσι απλα ενα ξυλο οτι να 'ναι και το αναβουμε. Επισης θελει διαρκή παρακολούθηση. Εαν δεν ειναι μερακλής αυτος που θα το αναψει, τοτε ειναι χαμένη απο χέρι η δουλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ομοίως κι εγώ θεωρώ τουλάχιστον άσχετο να κρίνει κάποιος εκ του μακρώθεν, από μια περιοχη όπου όλα (όλα για όλα) είναι διαφορετικά.

και από την άλλη, όπως είπες η αίσθηση είναι αρκετά υποκειμενική. όταν κάποιος κρυώνει, τότε...κρυώνει. και δεν τον νοιάζει ούτε το νούμερο της θερμοκρασίας ουτε αν εγώ ο χοντρόπετσος (για να μην πω εσύ και παρεξηγηθείς) κρυώνω ή όχι.

 

Πρέπει να ναι η μοναδική φορά που συμφωνώ με τοξοβόλο.

 

 

 Ντουμανιάζουμε εδώ πέρα κάθε μέρα, ούτε να βγω δεν μπορώ στη βεράντα για 5 λεπτά. Οκ  το δέχομαι όταν πέφτει πολύ η θερμοκρασία...

  Αυτή τη στιγμή όμως ο γείτονας μου έχει αναμένο τζάκι και εδώ στην περιοχή μου δεν έχει κάτω από 16 βαθμούς, μέχρι και ήλιο έχει βγάλει.... Έλεος δλδ, τόσο κρύο που πρέπει να αναψει τζάκι με την παραμικρή ευκαιρία επειδή είναι οικονομικό και έχει ξύλα;

 

Πρέπει να έχουμε και λίγο συνείδηση πέρα από το "κρύο" και τα χρήματα...

 

Υγ: Ναι ξέρω θα μου πείτε το τζάκι σε πείραξε, ΝΑΙ με πειράζει και αυτό... Τα τζάκια και οι ξυλόσομπες  είναι χαμηλής ενεργειακής απόδοσης αναπνέουμε καρκίνο στο φουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς υποκειμενικό πως αντιλαμβάνεται η γιαγιά σου,ο γκόμενος μου ή εγώ το κρύο όπως κ υποκειμενικός ο δείκτης feel like.Το αντικειμενικό είναι η θερμοκρασία του αέρα.Θεωρώ φλωριά κ κακομάθημα να μου ανάβει ο άλλος το τζάκι με 14 βαθμούς στην Αθήνα.

 

αντε πες τα! επισης παιδια υπαρχει ενας πρωτοποριακος τροπος για να ζεστα8ειτε που κοστιζει λιγοτερο απο 20 ευρω και σου βγαζει ολο τον χειμωνα... λεγεται πουλοβερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε πες τα! επισης παιδια υπαρχει ενας πρωτοποριακος τροπος για να ζεστα8ειτε που κοστιζει λιγοτερο απο 20 ευρω και σου βγαζει ολο τον χειμωνα... λεγεται πουλοβερ.

υπαρχει και πουλοβερ αρχιδιων?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε πες τα! επισης παιδια υπαρχει ενας πρωτοποριακος τροπος για να ζεστα8ειτε που κοστιζει λιγοτερο απο 20 ευρω και σου βγαζει ολο τον χειμωνα... λεγεται πουλοβερ.

Υπάρχει και δωρεάν τρόπος που προσφέρει και άσκηση του σώματος.

 

παλιά πουλούσαν κάτι μάλλινες τσουτσοθήκες. Στα είδη δώρων. Αλήθεια.

Πικ ορ ντιντεντ χαπεν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...