Προς το περιεχόμενο

Στο φουλ τα τζάκια και η... ρύπανση


kage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό με την Αίγυπτο τη oυρμπανιά δλδ.Η μέση μέγιστη Ιουλίου στο Κάιρο είναι 34.7 βαθμοί όταν στη Νέα Φιλαδέλφεια η ανάλογη τιμή 30ετίας είναι 34.2 και στο κέντρο 34 νταν.Σιγά τη διαφορά.Η δε Ελευσίνα έχει υψηλότερη μέση 24ωρη θερμοκρασία Ιουλίου από  το Καίρο

 

Επίσης το ρεκόρ θερμοκρασίας της Αθήνας είναι 48 βαθμοί και του Καίρου 47

Ρε ανθρωπε, τι μου συγκρινεις την αθηνα με το καιρο... να μου συγκρινεις τους βορειους που γελανε, με τη ν. φιλαδελφεια και το καιρο. Γιατι δεν κανεις ας πουμε μια συγκριση λονδινου, κοπεγχαγης, παρισιου και αθηνας να δουμε τι μεσες τιμες εχουν, για να δουμε ποιος αντεχει και γελαει με 14 βαθμους χωρις τζακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δάφνη θυμόμουν.Γουατέβα.Το ποιντ είναι ότι οι Αθηναίοι είναι φλωράκια κ κυράτσες με το κρύο.

Φλωράκι είσαι και φαίνεσαι ούφο. Τράβα να ζήσεις στις βόρειες χώρες και την επαρχία που έχεις μάθει εσύ και άσε τους Αθηναίους στα αυγά τους. Στο σπίτι του ο καθένας κάνει οτι του γουστάρει, άμα γουστάρω θα πάρω μια μπολντόζα και θα το γκρεμίσω άμα γουστάρω θα το κάψω άμα γουστάρω θα ανάψω τζάκι το καλοκαίρι με 45 βαθμούς και θα ψήνω σουβλάκια και θα πίνω μπύρες. Άντε από εδώ να πούμε που μπαίνει ο καθένας στα forums και λέει το κοντό του και το μακρύ του για να προκαλεί τον κόσμο και να τρολλάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντύσιμο για όξω, Αθήνα, όσο πιο χειμώνα κάνει: τισέρτ και δερμάτινο.

Ντύσιμο για όξω, Σαλόνικα, όσο πιο χειμώνα κάνει: τισερτ δερμάτινο.

Ντύσιμο για όξω, Κοπεγχάγη, παγωμένη κωλοφάκην θάλασσα χωρίς γκαλφ στρημ να ζεσταίνει αγγλοπουστράκια: τισερτ, δερμάτινο.

 

Θερμόμετρο άνω των 22 βαθμών, βγάζω σπυριά, βάζω ερκοντήσιο και θέλω να πεθάνω σε χιονοστιβάδα.

 

ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΚΩΛΟΣΠΙΤΟ ΜΕΣΑ, ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΖΕΣΤΗ. Να κυκλοφορεί το θηλυκό με/χωρίς εσώρουχα.

 

Γι αυτό ερασιτέχνες βαρβατάνθρωποι, μετρήστε ποιος την έχει μακρύτερη. Αλλά και πιο στεγνή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 αγγλοπουστράκια

 

έφαγες ρηπορτ βασικά.

 

Σε δεύτερη ταχύτητα κ γυμνή να κυκλοφορεί η άλλη με 14 βαθμούς θα είναι ακόμα καλύτερη.Προφανώς ξέρεις πόσο στυτή γίνεται η ρώγα στο κρύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έφαγες ρηπορτ βασικά.

 

Σε δεύτερη ταχύτητα κ γυμνή να κυκλοφορεί η άλλη με 14 βαθμούς θα είναι ακόμα καλύτερη.Προφανώς ξέρεις πόσο στυτή γίνεται η ρώγα στο κρύο.

 

Αμε, και αμα τρεμει απο το κρυο, αρχοντες, δεν χρειαζεται και να κουνιομαστε! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Αρα πάλι δικαιώνεται ο πανμέγιστος Τόξος.Θενξ 

Σκεψου το καλυτερα...

Εχω ενα 33% να μου τον δαγκωσει και στην περιπτωση σου το ποσοστο ανεβαινει στο 50%. :P

Ζεστη μεσα στο σπιτακι λοιπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μη μπαίνουμε σε πολύ τεχνικές λεπτομέριες τώρα,που δε με συμφέρουν κιόλας.Κουράζουμε το κοινό μας.Η ουσία είναι ότι μπορείτε να κάνετε λίγο κράτει με τη θέρμανση σε μια Μεσογειακή χώρα πόσο μάλλον στην Αθήνα.Δλδ η μέση ελάχιστη Ιανουρίου της Αθήνας είναι όση η μέση μέγιστη του Λονδίνου.Δεν είστε καμιά Φινλανδία.

 

Εκτός από αυτό όντως η τζακοκατάσταση είναι επιβαρυντική για το περιβάλλον.Λίγο οικολογική συνείδηση να έχεις δε θα κάνεις το τζάκι στύλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο'τι καταλαβα βρε Τοξο, εχεις χομπυ τα στατιστικα θερμοκρασιων. Οκ στα χομπυ δεν εχω ταμπου.

 

Αλλα μαθετε οτι η θερμοκρασια δεν ειναι δεικτης για να συγκρινεις το ψυχος ή τον καύσωνα που νιωθει καποιος.

 

Οπως σωστα γραφτηκε μεγαλη σημασια εχει η υγρασια.

 

Σας το λεει καποιος που ,σαν τουριστας εστω, εχει τουρτουρισει σε ελληνικους νησιωτικους -2 και κοψει βολτες ααανετος σε ρωσικους -25. Τωρα βρισκομαι στο Μοντρεαλ. Έχει καπου -7 και δεν λεω, κανει κρυο αλλα υποφερεται με καλο ντυσιμο. Εχει παντου χιονια αλλα οχι πηρουνιαστικη υγρασια και κυριως ΔΕΝ ΦΥΣΣΑΕΙ.

 

Εκτος αν νομιζετε οτι αν στεκεστε καπου με 35χλμ/ωρα αερα δεν θα παλαβωσετε απο το κρυο αλλα θα λετε "ε σιγα τι ειναι το -7, υπαρχουνε και χειροτερα"

 

Επισης, η Αιγυπτος δεν ειναι ουρμπανια, εχετε παει εκει Αυγουστο; η ζεστη ειναι λιποθυμητικη, πιστεψε με.

 

Επισης το 40 βαθμοι δεν λεει απο μονο του τιποτα. Οι 40 σε μια υγρη πολη με απνοια μεσα σε ενα κλειστο σπιτι με τους τοιχους να καινε με μια κακομονωμενη ταρατσα πανω απο το κεφαλι σου που καιει αρκεττα να ψησεις αυγο δεν ειναι ιδιοι με τους 40 στην εξοχη.

 

Τεσπα αξιζει να αναζητειστε και τον δεικτη FEEL LIKE TEMPERATURE που δεν συμπιπτει με την γνωστη μας θερμοκρασια ξηρου βολβου που λεμε και στην ψυχρομετρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που η Αθήνα έχει από τις χαμηλότερες υγρασίες στην επικράτεια κ στην Ευρώπη κ τη μικρότερη μέσα στο έτος συχνότητα σε ισχυρούς βοριάδες το χειμώνα.

 

Στη ψυχρομετρία δε ξέρω τι λέτε αλλά στη σύνθεση πληροφορίας πάσχετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...