Προς το περιεχόμενο

10 συχνά προβλήματα, πιθανές αιτίες και λύσεις.


Δεινόσαυρος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να συνδεσω στην οθονη του laptop το desktop για να κανω δοκιμη οθονης 

Δε νομίζω  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα χρόνια πολλά , εκεί που δούλευα αναβοσβήνει η οθόνη χωρίς να σταματήσει το ραδιόφωνο μέσω internet ,που σημαίνει ότι δεν είναι λειτουργικό η δίσκος και βλέπω μαύρο !!!!!

Κλείνω τρομαγμένος από το κουμπί , ανοίγω μπουταρει αλλά η οθόνη αναβοσβήνει στο boot και μαύρο !!!! 

Το λαμπάκι που έχει είναι πράσινο κανονικά !!!

Λες να τη χάσαμε !!!

Συνδεσα την οθονη στο laptop και αναβει 1 sec και μετα μαυρο , αρα μαλλον η οθονη εχει το προβλημα  . Ο υπολογιστης ακουγεται απο τα ηχεια να μπαινει κανονικα , Μαλλον αυτο δε θα αξιζει να φτιαχτει  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα βάλει κατι στο YouTube και κοπαναγε και ξαφνικά σβήνει ο υπολογιστής. Μετά απο λίγο ανάβει μόνος του αλλα εικόνα δεν έχω και το ανεμιστηρακι της 5770 δουλεύει ωσαν κολασμένο.

 

Τι μπορει να φταίει - τι να κοιτάξω πρώτα;

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα βάλει κατι στο YouTube και κοπαναγε και ξαφνικά σβήνει ο υπολογιστής. Μετά απο λίγο ανάβει μόνος του αλλα εικόνα δεν έχω και το ανεμιστηρακι της 5770 δουλεύει ωσαν κολασμένο.

Τι μπορει να φταίει - τι να κοιτάξω πρώτα;

Thanks

Να φανταστώ οτι δεν ειναι κοινό το πρόβλημα του PC μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να φανταστώ οτι δεν ειναι κοινό το πρόβλημα του PC μου;

Θα σου πρότεινα να ανοίξεις ξεχωριστό θέμα.

Εναλλακτικά δες για αρχή το τροφοδοτικό σου ή δοκίμασε άλλη κάρτα (πχ onboard αν υπάρχει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλά, δεν είναι πρόβλημα, αλλά μην ανοίγω νέο θέμα. 

 

Έχουμε μία τέτοια 1 GB και θέλουμε να βάλουμε άλλη μία για να γίνουν 2 τα GB. Το PC έχει δύο Slots.

 

Επειδή αυτή είναι κατόπιν παραγγελίας, τι άλλο μπορούμε να βάλουμε;

 

Ευχαριστώ^!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εύγε στην προσπάθεια!

 

Και καλή δύναμη να το συμπληρώνεις συνέχεια ;) Κάποια στιγμή να το κάνουμε και sticky (Σαύρα, pm madsc)

 

Στην θέση σου θα έβαζα σαν επικεφαλίδα (ή σημείωση στο τέλος) δυο πραγματάκια:

 

α) Δεν κάνουμε BIOS-update, εκτός αν έχουμε πρόβλημα (ξέρω ότι με αυτό θα διαφωνήσουν μερικοί αλλά είναι αυτό που συμβουλεύουν όλοι οι κατασκευαστές ΜΒs)

β) Προτού ελέγξουμε τίποτε άλλο, δοκιμάζουμε με άλλο PSU (δυστυχώς η μεγαλύτερη πηγή του κακού) :P

Μπράβο και απο εμένα....Εχω ενα θέμα με τις θύρες usb.Δεν ανγνωρίζουν συσκευές!!!Και δουλέυω με usb stick για ιντερνετ!Τώρα είμαι με wifi,να είναι καλά ό γείτονας!!Το θέτω και εδώ γιατί ήταν free dos έβαλα τα win 7 κανονικά 3 φορές,μόνο που την τελευταία κάτι δεν πήγε καλά και έχω αυτό το θέμα.Είμαι και λίγο άσχετη....ψάχνω να βρώ λύσεις,αλλά και δεν καταλαβαίνω και φοβάμαι μην κάνω άλλη ζημιά.....Μου είπαν να μπω στα bios (που δεν προλαβαίνω.Είναι το F2 kai F12),έχω Acer Aspire E.Τώρα εδω λέτε να μην μπούμε σε bios....Ή αλήθεια είναι πως ακόμα και να μπω δεν θα ξέρω τι ακριβώς να κάνω..και φοβάμαι μην χαθούν ξαφνικά τα windows..??Αν κάποιος ξέρει να με βοηθήσει κάπως ας μου πει παρακαλώ και για το bios+hardware...Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...