Προς το περιεχόμενο

Νέο desktop γρήγορο δύνατο και σίγουρο


sofa-surfer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα

 

 

αγορα καινουργιου desktop

 

-τιμη-μεχρι 1400

 

-χρηση-προγραμματα wysiwyg,autocad,avs video editor.αναπαραγωγη βιντεο-ηχου υψηλης αναλυσης ευκρινειας,παιχνιδια οπως microsoft flight simulator.gta iv.

 

-αποθηκευτικοι χωροι ---χρηση 3 εσωτερικων αποθηκευτικων χωρων.ο ενας ssd 120-160giga και οι αλλοι(2) sata3 250giga εκαστος

 

 

-οθονη απαραιτητη.24" κατα προτιμιση.

 

-μητρικη και κουτι μεσαιου μεγεθους,υποδοχες usb 3.0,firewire.

 

-ησυχα συστηματα αερισμου και ψυξης

 

-ram-8giga εν πρωτοις.

 

 

-πληκτρολογιο+ποντικι ενσυρματα

 

-ασυρματο ποντικι(επιπλεον)

 

 

-τοποθεσια:αθηνα

 

 

-αγορα απο ενα καταστημα

 

 

-συναρμολογηση δωρεαν απο τεχνικο

 

 

-χωρις λειτουργικο

 

 

δεν βιαζομαι να παρω απαντησεις σας ειναι ενα σχεδιο υλοποιησιμο σε 2μηνες.

 

παρακαλω μονο σοβαρες απαντησεις

 

ευχαριστω πολυ.

Επεξ/σία από sofa-surfer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ως ένας από τους γεροντότερους άρα κ παράξενους εδώ μέσα θα σταθώ σε 3 σημεία.

1) ότι οι διατυπώσεις είναι επακόλουθο να ακολουθήσουν την σοβαρότητα της πρώτης διατύπωσης.

2) Ότι το δωρεάν από τεχνικό είναι άστοχο γιατί ο τεχνικός κάνει ένα επάγγελμα για να βγάζει χρήματα,και είναι κάπως να τους πληρώνουμε όλους εκτός από αυτόν που θα κάνει την σπουδαιότερη δουλειά.. Οπότε Δωρεάν από το κατάστημα αγοράς με ότι αυτό συνεπάγεται.

3) Οι παρεμβάσεις σου είναι άστοχες γιατί την μια ιντζα παραπάνω θα την πληρώσεις ακριβά,γιατί οι atx μητρικές είναι πολύ καλύτερες από τις μεσαίου μεγέθους κυρίως αν θέλουμε καλό σύστημα ψύξης και αθόρυβο.Οπότε άσε τα παιδιά να κάνουν αυτό που ξέρουν πολύ καλά και εμπιστεύσου τους αφού άνοιξες αυτό το νήμα..

 

Καλή τύχη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε μια συνθεση απο το visionstudio. Δυνατος επεξεργαστης και μπολικη μνημη για όσο το δυνατόν πιο απροσκοπτη εκτελεση των προγραμματων που σε ενδιαφερουν. Δυνατη καρτα που αποδιδει σε καθε παιχνιδι. Μαλλον καλυτερα να αγορασεις 2 ποιοτικους και οσο το δυνατον με καλυτερες επιδόσεις 500αριδες σκληρους: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=30984&cat=6&sub=0&pmanuf=23&sort=undefined&step=undefined, καθως οι 250αριδες ειναι πολυ ακριβοι για την χωρητικοτητα τους.

post-247983-0-34500000-1355966821_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''''το δωρεάν από τεχνικό είναι άστοχο γιατί ο τεχνικός κάνει ένα επάγγελμα για να βγάζει χρήματα,και είναι κάπως να τους πληρώνουμε όλους εκτός από αυτόν που θα κάνει την σπουδαιότερη δουλειά.. Οπότε Δωρεάν από το κατάστημα αγοράς με ότι αυτό συνεπάγεται.'''''

 

 

έχω φίλο που μπορεί να την κανει αυτη τη δουλειά.δωρεαν.και ειναι οντως τεχνικος.θα μου πεις γιατι δεν ρωταω αυτον .γιατι ο προμηθευτης του δεν δινει τα υλικα στην ιδια τιμη που δινει ο προμηθευτης των καταστηματων τυπου πλαισιο,e-shop κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε πας στην σύνθεση του δεινοσαύρου με 23" monitor > http://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=12761 -68 ευρώ

και κάρτα γραφικών 660 χωρίς το Ti που δεν είναι ανταποδοτικό για την τιμή της -72 ευρώ (απλά από άλλο κατάστημα)

 

Σύνολο -140 ευρώ για διαφορές που ποτέ δεν θα δεις.

 

και αφού κάναμε οικονομία θα βάλεις μια ψήκτρα τύπου http://www.msystems.gr/index.php?category=1401&product=14579 που είναι φτηνή καλή και ήσυχη με 5 χρόνια εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Οπότε πας στην σύνθεση του δεινοσαύρου με 23" monitor > http://www.msystems.gr/index.php?category=2323&product=12761 -68 ευρώ

και κάρτα γραφικών 660 χωρίς το Ti που δεν είναι ανταποδοτικό για την τιμή της -72 ευρώ (απλά από άλλο κατάστημα)

 

Με 10 ευρω παραπανω αγοραζει την εξαιρετικη 24αρα της Samsung: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=29338&cat=10&sub=0&pmanuf=180&sort=undefined&step=undefined

Επεξ/σία από XMorsX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 10 ευρω παραπανω αγοραζει την εξαιρετικη 24αρα της Samsung: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=29338&cat=10&sub=0&pmanuf=180&sort=undefined&step=undefined

 

Επειδή σε βλέπω να έχεις φάει ένα κόλλημα με την συγκεκριμένη....

 

Που ακριβώς είναι το εξαιρετικό... και με ποια ακριβώς κριτήρια βάζεις ένα ΤΝ πανελ δίπλα στο IPS της 2312? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''''το δωρεάν από τεχνικό είναι άστοχο γιατί ο τεχνικός κάνει ένα επάγγελμα για να βγάζει χρήματα,και είναι κάπως να τους πληρώνουμε όλους εκτός από αυτόν που θα κάνει την σπουδαιότερη δουλειά.. Οπότε Δωρεάν από το κατάστημα αγοράς με ότι αυτό συνεπάγεται.'''''

 

 

έχω φίλο που μπορεί να την κανει αυτη τη δουλειά.δωρεαν.και ειναι οντως τεχνικος.θα μου πεις γιατι δεν ρωταω αυτον .γιατι ο προμηθευτης του δεν δινει τα υλικα στην ιδια τιμη που δινει ο προμηθευτης των καταστηματων τυπου πλαισιο,e-shop κλπ.

Επειδή δεν τα ξέρεις καλά μου φαίνεται. Εγώ δούλευα(λόγω στρατού σταμάτησα μακάρι να συνεχίσω) σε συνοικιακό κατάστημα σαν τεχνικός. Έκανα αμάν να μου φέρουνε σύνθεση να φτιάξω και αν είχα χρόνο έκανα το καλύτερο δυνατό(μιας και μια σύνθεση όσο και γρήγορος αν είσαι θα σου πάρει ένα δύωρο-τρίωρο σίγουρα). Εξάρταται από τον χρόνο και το γούστο του τεχνικού που θα στο φτιάξει. Ας πούμε μπορεί να το πας στον φίλο σου και να στα πετάξει χύμα όλα μέσα.

 

Anyway, αυτό με τους προμηθευτές.Όλοι οι προμηθευτές στις ίδιες τιμές τα δίνουνε. Απλώς όλα τα μεγάλα πολυκαταστήματα δουλεύουνε με πολύ χαμηλό ποσοστό κέρδους(2-5%) αλλά έχουνε πολύ κέρδος από παραπροιόντα(τύπου turbo-x για το πλαίσιο, τύπου lamtech,nilox) για το e-shop. Μιλάμε για κέρδος που φτάνει το 30-40%. Εμείς στο μαγαζί δουλεύαμε στο 90% το προιόντων με 10%-15% για αυτό ο φίλος σου που δουλεύει σε παρόμοιο μαγαζί που δούλευα εγώ , τα πουλάει ακριβότερα.

 

Το καλό με τα μικρά μαγαζιά είναι ότι μεν τα πληρώνεις λίγο ακριβότερα αλλά σε προσέχουνε μετά την αγορά , ενώ στο πλαίσιο και στο e-shop ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σε βλέπω να έχεις φάει ένα κόλλημα με την συγκεκριμένη....

 

Που ακριβώς είναι το εξαιρετικό... και με ποια ακριβώς κριτήρια βάζεις ένα ΤΝ πανελ δίπλα στο IPS της 2312? 

 

Σε προσφατες μετρησεις απο το pc labs για το ελληνικο pc-magazine, η συγκεκριμενη δινει απο τις καλυτερες τιμες responce time και αντιθεσης, και την καλυτερη ομοιομορφια φωτεινοτητας. Μπορει τα TN panels να χανουν σε ποιοτητα εικονας και γωνιες θεασης σε σχεση με τα IPS γενικα, αλλα αυτο δε σημαινει οτι δεν υπαρχουν καλες προτασεις με ΤΝ panels και μετριες με IPS. Μεγαλυτερη σημασια εχει η υλοποιηση του panel ανεξαρτητα απο την τεχνολογια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσφατες μετρησεις απο το pc labs για το ελληνικο pc-magazine, η συγκεκριμενη δινει απο τις καλυτερες τιμες responce time και αντιθεσης, 

 

Εεεε αφού το λέει το Ελληνικό pc-magazine ... εγώ οτι και να πω περισεύει.... 

 

Απο εκει και περα αν εσύ με το βιονικό σου μάτι αντιλαμβάνεσαι την διαφορά στο responce time... μεταξύ της sammy και της 2312 εγώ σε ζηλεύω....

 

Αλλα δεν μαμιεται ... ελέω rs ας βάλουμε στην ακρη σημαντικότερα χαρακτηριστηκα οπως η χρωματική  αποδοση, το input lag , οι καλύτερες γωνίες θέασης, η καλύτερη εγγύηση ,  ο καλυτερος βραχίωνας στήριξης, η χαμηλότερη τιμή για ένα σαφώς καλύτερο πάνελ.... 

 

Ειπαμε όμως η ΄΄βίβλος΄΄ το ελληνικο pc magazine εδωσε αριστα στην sammy! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...