Προς το περιεχόμενο

Origin - πλατφόρμα διανομής παιχνιδιών της ΕΑ


pasxa_axsap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

---

Mod update (2023): Το νήμα για το EA App, την νέα πλατφόρμα της EA, βρίσκεται εδώ.

Το παρόν νήμα κλειδώνεται, καθώς το Origin Client έχει πλήρως αποσυρθεί πλέον από την ΕΑ.
---

Origin είναι η πλατφόρμα διανομής ψηφιακού περιεχομένου της EA. Η εφαρμογή client για το origin, που εγκαθίσταται στη συσκευή σας και επιτρέπει την εκτέλεση των παιχνιδιών που έχετε στο λογαριασμό σας διατίθεται για Windows 7 ή ανώτερο στο PC και για Mac OSX (10.9 ή ανώτερο).

Επίσημος λογαριασμός twitter: https://twitter.com/OriginInsider

Επίσημο Origin site: https://www.origin.com/irl/en-us/store

--- Αρχικό μήνυμα ---

Παιδια αν εχουμε ενα origin account και θελουμε να αλλαξουμε το email που εχουμε δωσει γινεται?

Βλεπω οτι γινεται να αλλαξεις origin id αλλα για email δεν βλεπω κατι.

Ευχαριστω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το Ea.com τελικα, συνδεεσαι με το email και τον κωδικο σου, μετα πατας στο ονομα σου (id σου) πανω δεξια και στη σελιδα που σου ανοιγει εχει κανονικα edit/change email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Λοιπον αλλαξα σκληρο δισκο πριν μερικες μερες ( Format) και τωρα προσπαθω να  εγκαταστησω ξανα το Origin  και μου βγαζει το Error : Πρεπει να ειστε συνδεδεμενοι στο ιντερνετ την πρωτη φορα που συνδεεστε. Ε, προφανως ειμαι  συνδεδεμενος αφου ποσταρω :P  Τελος παντων παρακαλω βοηθηστε γιατι εχω δωσει πανω απο 80 ευρο σε γκεημς του Origin !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πω το εξης, οταν ειχα κανει εγκατασταση πριν λιγο καιρο τα win8 και επανεγκατεστησα origin ,bf3 κτλ και παταγα να μπω στο battlelog μου εβγαζε το ιδιο μηνυμα οτι δεν ειμαι online στο origin ενω συνδεση ειχα κανονικα .Θυμαμαι επισης δεν μου αναγνωριζε expansions (armored kill,aftermath ).Mπηκα στο battlelog κατευθειαν παρακαμπτοντας το origin και κατι εγινε και ξεκολλησε ,μετα απο λιγη ωρα δηλαδη ειχε προβλημα το origin ή επειδη οταν ξαναβαζεις με copy paste τα παιχνιδια μπορει να μπλοκαρει προσωρινα ο λογαριασμος σου .Δοκιμασε σε λιγη ωρα να δεις ή κανε αυτο που σου ειπα με το battlelog .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα,

χτες το απόγευμα μπήκα στο origin κανονικά με σκοπό να αλλάξω προληπτικά το password του λογαριασμού μου.

Έκανα την διαδικασία μέσα από τον client αλλά μου έβγαλε μήνυμα για τεχνικά προβλήματα και να δοκιμάσω αργότερα.

Το βράδυ που πήγα να ξαναδοκιμάσω μου πετούσε μήνυμα για λάθος password μέχρι που μπαίνοντας στο site του origin διαπίστωσα ότι ήταν κάτω οπότε ησύχασα.

Αργότερα που το origin επανήλθε και μέχρι και σήμερα το πρωί όσες φορές και να δοκίμασα, τόσο από τον client όσο και από τον browser, παίρνω μήνυμα για λάθος password. Δοκίμασα reset password, έλαβα το μείλ κανονικά, αλλά μόλις καταχωρώ νέο pass, μου πετάει μήνυμα "we are experiencing technical difficulties try again later". Ρε παιδιά μόνο σε μένα συμβαίνει γιατί όργωσα το νετ να βρω μια λύση και πέρα από χτες το απόγευμα που ήταν κάτω όλα δεν έχει άλλος το θέμα που έχω εγώ απ ότι φαίνεται.

Εσείς μπαίνετε κανονικά?

 

edit Ξαναδοκίμασα reset pass για 5-6η φορά και έπιασε επιτέλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που καθόμουν,μου έβγαλε ότι μπήκε το account μου από άλλο pc..Βγήκα,και ξαναμπήκα και μου έγγραψε ότι είναι αλλού συνδεδεμένο,και αν μπω θα πετάξει το άλλο pc.

Σκέφτομαι να αλλάξω κωδικό,όμως με αυτό που διάβασα από πάνω,μην κολήσει και μετά νοιώθει μετά από 8 reset pass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το είδαμε και αυτό πόσο καλό είναι...

Ναι, δεν είπα οτι είναι το καλύτερο του κόσμου...Ειπα απλά οτι είναι (και όντως είναι) καλύτερο απο το Origin, γιατί η βαλβίδα (λεγε με Valve) ξέρει τι σημαίνει οικονοική κρίση και κάνει απίστευτες εκπτώσεις...Παραδείγμα; CS Source με 3,50€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τραγικό ότι η ΕΑ έχει χρονικό βλακείας. πχ τα έχωσε στο Steam και στη Valve για τις προσφορές και πώς φθηναίνουν το έργο των game developers και την επόμενη μέρα κάνει μέχρι και 80% εκπτώσεις στα δικά της παιχνίδια. Γενικά η EA έχει σωρία κακών πρακτικών στο βιογραφικό της καθώς και τη συστηματική διάλυση αξιόλογων στούντιο απλά γιατί δε βγάλανε το ξύγκι από τη μύγα για τους μετόχους της. Από την άλλη η Valve υποστηρίζει (σίγουρα όχι αφιλοκερδώς) και προωθεί και μικρά studio που κατά καιρούς μας έχουν δώσει φοβερά διαμάντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δεν είπα οτι είναι το καλύτερο του κόσμου...Ειπα απλά οτι είναι (και όντως είναι) καλύτερο απο το Origin, γιατί η βαλβίδα (λεγε με Valve) ξέρει τι σημαίνει οικονοική κρίση και κάνει απίστευτες εκπτώσεις...Παραδείγμα; CS Source με 3,50€.

Έτσι ναι. Συμφωνώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γραφω εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα. Θελω να μεταφερω το fifa (το φακελο εγκαταστασης του) απο εναν σκληρο σε εναν αλλο. Απλα βαζω τον φακελο απο τον ενα σκληρο στον αλλο και παιζει ή θελει αλλη διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...