Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν το WhatsApp Messenger για iOS


gadgeta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To WhatsApp Messenger, η δημοφιλής υπηρεσία γραπτών μηνυμάτων, είναι από σήμερα και για περιορισμένο χρονικό διάστημα δωρεάν για iOS!

 

 

Το WhatsApp είναι η κορυφαία εφαρμογή γραπτών μηνυμάτων για 2 βασικούς λόγους:

  1. Η αποστολή των μηνυμάτων είναι δωρεάν και το μόνο που στοιχίζει είναι data – δεδομένα.
  2. Η εφαρμογή είναι συμβατή με όλα τα σύγχρονα smarthpones από iOS και Android μέχρι Symbian και BlackBerry.

Το μόνο αρνητικό χαρακτηριστικό του WhatsApp Messenger είναι η τιμή του, που στοιχίζει 0,89€ στο Ελληνικό app store. Αν και η τιμή δεν είναι ιδιαίτερα υψηλή ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος. Επίσης είναι σημαντικό το ποσοστό των χρηστών που δεν αγοράζουν εφαρμογές ή δεν έχουν συνδέσει καν την πιστωτική τους κάρτα με το App store. Σε εορταστικό λοιπόν κλίμα η WhatsApp.Inc μας κάνει δώρο το WhatsApp Messenger!

 

Source.png Πηγή: http://www.gadgeta.me/?p=4422">gadgeta.me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο αρνητικό χαρακτηριστικό του WhatsApp Messenger είναι η τιμή του, που στοιχίζει 0,89€ στο Ελληνικό app store. Αν και η τιμή δεν είναι ιδιαίτερα υψηλή...

Σοβαρά τώρα; Κάθεται κάποιος και φτιάχνει cross platform, αρκετά αξιόπιστη, Internet based, υπηρεσία μηνυμάτων, με δυνατότητα αποστολής κειμένου εικόνων, ήχου και βίντεο, με push και ο Έλληνας βρήκε το αρνητικό σημείο!!!

 

Κοστίζει 0,79€ όχι ρε μάνα, που θα βρούμε τόσα λεφτά; Που;

Ποιος κάτοχος SMARTPHONE στην Ελλάδα της κρίσης έχει σχεδόν 1ευρω;

 

Δεν έχω κάρτα στο τετραπυρηνο galaxy 5S μου και αυτά τα λαμογια της Whatsapp Inc θέλουν 1ευρω για την εφαρμογή τους! Τι θα τα κάνουν τόσα λεφτά; Οι servers παντού στον κόσμο ειναι τσαμπα, το bandwidth δε χρεώνεται σε κανένα μερος του πλανήτη, οι devs που έφτιαξαν την εφαρμογή είναι υπερσυμπαντικα οντα και δε χρειάζονται λεφτά για φαι και ρούχα, ΤΙ θα το κάνει αυτό το ευρώ που μου ζητάει η Whatsapp Inc? Drug trafficking στη Βενεζουέλα λογικά.

 

Λίγη σοβαρότητα παρακαλώ όταν γράφετε ειδήσεις, αν το Whatsapp έχει μειονεκτηματα, αυτά είναι άλλα και όχι η πολύ μικρή τιμή του. Ο ανταγωνισμός ανύπαρκτος είναι, όχι μεγάλος.

 

Το ότι μεγάλη μερίδα Ελλήνων κατόχων smartphones είναι τσιπηδες φιγουρατζηδες δεν απασχολεί κανέναν, αν δεν έχουν βάλει κάρτα στον λογαριασμό τους, να βάλουν, αν δεν έχουν να βγάλουν, αν δεν έχουν λεφτά, να μην πάρουν σμαρτφοουν, ήμαρτον πια.

 

Ακου εκεί αρνητικό σημείο τα 79 σεντ που ζητάει ο κατασκευαστής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα; Κάθεται κάποιος και φτιάχνει cross platform, αρκετά αξιόπιστη, Internet based, υπηρεσία μηνυμάτων, με δυνατότητα αποστολής κειμένου εικόνων, ήχου και βίντεο, με push και ο Έλληνας βρήκε το αρνητικό σημείο!!!

 

Κοστίζει 0,79€ όχι ρε μάνα, που θα βρούμε τόσα λεφτά; Που;

Ποιος κάτοχος SMARTPHONE στην Ελλάδα της κρίσης έχει σχεδόν 1ευρω;

 

Δεν έχω κάρτα στο τετραπυρηνο galaxy 5S μου και αυτά τα λαμογια της Whatsapp Inc θέλουν 1ευρω για την εφαρμογή τους! Τι θα τα κάνουν τόσα λεφτά; Οι servers παντού στον κόσμο ειναι τσαμπα, το bandwidth δε χρεώνεται σε κανένα μερος του πλανήτη, οι devs που έφτιαξαν την εφαρμογή είναι υπερσυμπαντικα οντα και δε χρειάζονται λεφτά για φαι και ρούχα, ΤΙ θα το κάνει αυτό το ευρώ που μου ζητάει η Whatsapp Inc? Drug trafficking στη Βενεζουέλα λογικά.

 

Λίγη σοβαρότητα παρακαλώ όταν γράφετε ειδήσεις, αν το Whatsapp έχει μειονεκτηματα, αυτά είναι άλλα και όχι η πολύ μικρή τιμή του. Ο ανταγωνισμός ανύπαρκτος είναι, όχι μεγάλος.

 

Το ότι μεγάλη μερίδα Ελλήνων κατόχων smartphones είναι τσιπηδες φιγουρατζηδες δεν απασχολεί κανέναν, αν δεν έχουν βάλει κάρτα στον λογαριασμό τους, να βάλουν, αν δεν έχουν να βγάλουν, αν δεν έχουν λεφτά, να μην πάρουν σμαρτφοουν, ήμαρτον πια.

 

Ακου εκεί αρνητικό σημείο τα 79 σεντ που ζητάει ο κατασκευαστής.

Οταν σε ολες τις αλλες πλατφορμες,δινεται ΔΩΡΕΑΝ,τοτε ΝΑΙ!!! τα 0,89ευρο που ζητα,μονο και μονο επιδη εισαι ios χρηστης,ειναι ΜΕΓΑΛΟ αρνητικο στοιχειο!!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.whatsapp&hl=el

 

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/whatsapp/218a0ebb-1585-4c7e-a9ec-054cf4569a79

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να μου παραθέτεις links, είμαι χρήστης του WhatsApp και στις 3 πλατφόρμες, ευχαριστώ πάντως.

 

Το ότι στις άλλες 2 πλατφόρμες έχει ετήσια συνδρομή περι τα $2 (που πάλι δεν είναι πολλά αν αναλογιστούμε το κόστος των υποδομών), ενώ στο iOS κοστίζει εφάπαξ 0,79€ να το αναφέρουμε ή όχι;

 

Οπότε και πάλι η τιμή είναι άψογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση. Η εταιρεία έκρινε σκόπιμο να το κάνει συνδρομητικό στο android και στα Windows Phones, οπότε κάποιος πληρώνει την ετήσια συνδρομή για να μπορεί να το χρησιμοποιεί πέραν του πρώτου έτους που είναι δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...