Προς το περιεχόμενο

Το Gangnam style φτάνει ένα δισεκατομμύριο θεάσεις στο YouTube


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η Αμερική με επηρέασε με ένα Κορεατικό τραγούδι, επειδή είμαι Έλληνας;

 

Καλό.Είναι πάντα (πάντα όμως) της μόδας να είσαι αντικομφορμιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τραγούδι δεν έχω να πω κάτι. Ένα ακόμα εφήμερο-hit...

 

Για τα κορεατάκια όμως (γένους θηλυκού) που παίζουν  στο clip μπορώ να σας μιλάω μέρες ολόκληρες :) :) :)

Ειδικά εκεί στο 01:36 η ηθοποιία είναι για Oscar. Μπράβο το κορίτσι ;)

 

Συγνώμη που γκρεμοτσάκισα το "επίπεδο" της αντιπαράθεσης...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τι είναι χειρότερο;

Το να δίνεις views σε κλιπ σαν το gangnam style;

Ή το να αναλώνεσαι σε ψηφιακές φιλονικίες με αφορμή κλιπ σαν το gangnam style;

Ή μήπως το να  προσπαθείς να υποβιβάσεις κάποιον, μέσα από ένα φόρουμ, τον οποίο δεν γνωρίζεις καν;

(help)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην πω πως τα πιο πολλα views τα εκανα μονο για να δω ποσα views εχει το video... οπως και πολλοι αλλοι μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τραγούδι δεν έχω να πω κάτι. Ένα ακόμα εφήμερο-hit...

 

Για τα κορεατάκια όμως (γένους θηλυκού) που παίζουν  στο clip μπορώ να σας μιλάω μέρες ολόκληρες :) :) :)

Ειδικά εκεί στο 01:36 η ηθοποιία είναι για Oscar. Μπράβο το κορίτσι ;)

 

Συγνώμη που γκρεμοτσάκισα το "επίπεδο" της αντιπαράθεσης...

 

και το cant touch this ηταν κατι αντιστοιχο,και δε το λες κακο τραγουδι

ειχε μια αστεια χορογραφια,ενα αστειο στιχο και ηταν τραγουδι για χαβαλε

δεν ειναι ουτε Μπετοβεν ουτε queen.

 

αλλωστε το ποσο καλο ειναι ενα τραγουδι φαινεται απο το ποσα χρονια μετα θα ακουγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω ότι προτιμώ αυτή την version του "έργου".

 

Με πείθει καλύτερα, ο τρόπος που ανταποκρίνονται οι καλλιτέχνες, στις απαιτήσεις των ρόλων τους... Νομίζω ότι εμβαθύνουν περισσότερο στα προβλήματα της καθημερινής μελαγχολίας που μας περιβάλει, και στον τρόπο που χρησιμοποιούν για να εξωτερικεύσουν τα συναισθήματά τους, όντας μοναχικοί γητευτές της ατέρμονης αναζήτησης για την σκοτεινή αλήθεια που μας αποκρύπτεται επισταμένα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=wcLNteez3c4

 

Έχει κάτι πιο ρεαλιστικό ρε παιδάκι μου...

 

Shit High and Watch Around... Χαμογελάτε γιατί χανόμαστε!!!

:P  :P  :P  :P  :P

 

Y.Γ.

Το εν λόγω video το έχω δει ήδη αμέτρητες φορές το τελευταίο μισάωρο, με πολλά Playbacks, slow motions, reverse and forwards, loops και πολλά άλλα. Μου τελειώνει ο χρόνος σε λίγο, γιατί θα έρθουν οι "Γερμανοί" με τα τσόκαρα οσονούπω. Οπότε σας αφήνω για να το απολαύσω άλλες ν φορές ;)

Επεξ/σία από ninos30
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Το τραγούδι είναι γαμάτο.

Το χορευτικό απλά τα σπάει.

Ο PSY είναι μάγκας και καλά κάνει και βγάζει ένα κάρο χρήματα από αυτό. (btw έχει βγάλει και άλλα τραγούδια, στην Κορέα δεν είναι διάττοντας αστέρας, έχει χρόνια στη μουσική τους σκηνή)

Δεν με ενδιαφέρει η γνώμη από τους ψευτοκουλτουριάρηδες. (Κυρίως από αυτούς που ακούνε σκυλο-λαϊκά και μου το παίζουν κάποιοι)"

 

Συγκρινεις τα λαικα(τερζη,μητροπανο κτλ) με αυτη την μ@μ@κια?

 

Το συγκρίνω και κερδίζει κατ' εμε αλλά δεν μίλησα για Τερζίδες και Μητροπάνους γιατί αυτοί είχαν φωνάρες και τραγουδάρες... μπορώ να το συγκρίνω με σκυλο-λαϊκά τύπου Παντελίδη, Κιάμου κτλ.! :)

 

Αλλά όπως πάρα πολύ σωστά λένε κάποιοι... η μουσική είναι περι ορέξεως κολοκυθόπιτα...

Και το όλο θέμα τείνει προς το κλασσικό, ποιος ακούει καλύτερη μουσική ή όχι...

Είπαμε, ο καθένας έχει το δικαίωμα, και καλά κάνει, να διασκεδάζει με ότι μουσική θέλει και πραγματικά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι τους γνώστες της μουσικής.

Δηλαδή αν εγώ τώρα αρχίσω και κάνω μαθήματα μουσικής μετά από μερικά χρόνια θα σταματήσω να ακούω αυτά που ακούω τώρα γιατί κατα τα λεγόμενα τους δεν θα τα βρίσκω ποιοτικά?!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι προτιμώ αυτή την version του "έργου".

 

Με πείθει καλύτερα, ο τρόπος που ανταποκρίνονται οι καλλιτέχνες, στις απαιτήσεις των ρόλων τους... Νομίζω ότι εμβαθύνουν περισσότερο στα προβλήματα της καθημερινής μελαγχολίας που μας περιβάλει, και στον τρόπο που χρησιμοποιούν για να εξωτερικεύσουν τα συναισθήματά τους, όντας μοναχικοί γητευτές της ατέρμονης αναζήτησης για την σκοτεινή αλήθεια που μας αποκρύπτεται επισταμένα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=wcLNteez3c4

 

Έχει κάτι πιο ρεαλιστικό ρε παιδάκι μου...

 

Shit High and Watch Around... Χαμογελάτε γιατί χανόμαστε!!!

:P  :P  :P  :P  :P

 

Y.Γ.

Το εν λόγω video το έχω δει ήδη αμέτρητες φορές το τελευταίο μισάωρο, με πολλά Playbacks, slow motions, reverse and forwards, loops και πολλά άλλα. Μου τελειώνει ο χρόνος σε λίγο, γιατί θα έρθουν οι "Γερμανοί" με τα τσόκαρα οσονούπω. Οπότε σας αφήνω για να το απολαύσω άλλες ν φορές ;)

 

Έτσι ακριβώς όπως τα λες.

Στην αρχή ξεσκίζεσαι να βλέπεις το original αλλά μετά αφού ανακαλύψεις την εκτέλεση της Hyuna σου φαίνεται αυτή πιο καλή.

Κάτσε μην έχουμε πάλι 1 δις views και με αυτό, γιατί έσπασε ήδη το φράγμα των 200 εκατομμυρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω, αλλα βρισκω τις κορεατισες πιο ομορφες απο τις γιαπωνεζες,κινεζες και λοιπες ασιατισες.

εχουν μια χαριτωμενιη τσαχπινια αλλα χωρις αυτο το χαζοχαρουμενο κοριτσιστικο που εχουν κυριως οι γιαπωνεζες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω, αλλα βρισκω τις κορεατισες πιο ομορφες απο τις γιαπωνεζες,κινεζες και λοιπες ασιατισες.

εχουν μια χαριτωμενιη τσαχπινια αλλα χωρις αυτο το χαζοχαρουμενο κοριτσιστικο που εχουν κυριως οι γιαπωνεζες.

Είδες πως γυρίσαμε την κουβέντα στο σωστό της υπόβαθρο, και συζητάμε για ουσιαστικά θέματα?! :-)

 

Ε, λοιπόν θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Μέχρι το μουντιάλ Ιαπωνίας-Νότιας Κορέας το 2002, δεν τις είχα προσέξει. Από κάτι κοντινά όμως στις κερκίδες, έμεινα άφωνος :confused:  Έκτοτε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...