Προς το περιεχόμενο

driver για video grabber από LIDL


billakos777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επιστρέφοντας στη βάση μου, διάβασα τη συζήτηση, άνοιξα πάλι το κουτί και αυτή το φορά είδα το cd που ήταν κάτω από τα καλώδια.

Το cd περιλαμβάνει drivers (setup.exe μεγέθους 7.771ΚΒ με ημερομηνία ΜΑΡ 2011) και το PowerDirector 7 της Cyberlink (πολύ παλαιό αφού νομίζω ότι κυκλοφορεί το 12 ή και νεώτερο).

 

Προφανώς είχε αφαιρεθεί από το κουτί το cd και εάν έχουν ακόμη τον Grabber στο κατάστημα μπορείς να το επιστρέψεις και να πάρεις άλλο.  Εάν δεν τα καταφέρεις, θα προσπαθήσω να βρω τρόπο να σου στείλω αυτό που έχω.

 

 

@firewalker

Γράφοντας ότι οι συσκευές usb δεν χρειάζονται drivers εννοούσα ότι τους βρίσκει το λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε διπλό κλικ στην συσκευή με το θαυμαστικό και μετά κάνε επανεγκατάσταση του προγράμματος οδήγησης. Επέλεξε αυτόματη εγκατάσταση και άστο να ψάχνει. Αν το setup που έβαλες είχε τους σωστούς drivers τότε θα στο στήσει αυτόματα.

 

@makfil. Μπορείς να ζιπάρεις τα περιεχόμενα του cd, να τα ανεβάσεις σε κάποιον hoster και να στείλεις το link μέσω pm στον billako. Το mediafire π.χ. δεν έχει περιορισμούς ταχύτητας, ούτε ζητάει captcha.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα σήμερα στον TS το ζιπαρισμένο αρχείο των drivers μέσω yousendit αφού προσπάθησα να στείλω 1) το iso του cd αλλά ξεπερνούσε τα επιτρεπόμενα όρια, 2) το ζιπαρισμένο αρχείο των drivers μέσω gmail αλλά δεν το έστελνε επειδή έβλεπε μέσα εκτελέσιμο αρχείο.

 

Επισημαίνω ότι η ανάρτηση στο yousendit ισχύει μέχρι 2.1.2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν να ευχαριστήσω για το ενδιαφερον και τη βοήθεια όλους και ιδιαίτερα τον makfil. κατέβασα το αρχείο που μου έστειλε αλλά και πάλι μου λέει ότι δεν έχουν εγκατασταθεί οι οδηγοί. ο δικός μου video grabber είναι ο silver crest svg 2.0 a2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cd από το οποίο σου έστειλα το φάκελο Drivers γράφει στην ετικέτα:

 

SILVER CREST

USB Video Grabber SVG 2.0 A1

Software & Drivers

 

Επομένως, είναι οι Drivers που χρειάζεσαι αλλά δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να συμβαίνει.

Μπορείς να τηλεφωνήσεις στο service της Targa στη Γερμανία 00800-44140466, θα απαντήσει ο κ. Τελίδης και θα του πεις το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! πηρα απο το λιτλ usb video grabber αλλα εχω ενα μικρο προβληματακι...δεν μπορω να βρω πως θα βαλω την εγχρωμη οθονη μου τα βγαζει ασπρομαυρα.πιοσ μπορει να με καθοδηγησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! πηρα απο το λιτλ usb video grabber αλλα εχω ενα μικρο προβληματακι...δεν μπορω να βρω πως θα βαλω την εγχρωμη οθονη μου τα βγαζει ασπρομαυρα.πιοσ μπορει να με καθοδηγησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στης ρυθμίσεις του προγράμματος, κάπου θα λέει για pal/secam/ntsc, πρέπει μέσα από το πρόγραμμα ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΓΗ(vhs π.χ. ) να είναι ρυθμισμένο στο ίδιο, π.χ. και τα δύο pal που είναι και το ευρωπαϊκό πρότυπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει pal κ ntsc κ στα δυο το εχω δοκιμασει κ μου κανει το ιδιο..το ειχα διαβασει καπου εδς πυ το λεγατε σε καποιο αλλο παιδι...εκανα κ απεγκατασταση κ ξανα εγατασταση μπασ κ ειχα κανει κανενα λαθος μα τιποτα..μηπως λεω εγω τωρα φταιει κατι στο pc?



σε ευχαριστω πολυ το βρηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα σας εύχομαι Καλή Χρονιά.

Φίλε billakos777 την συγκεκριμένη συσκευή την έχω και εγώ από το LIDL και δουλεύει άψογα.

Το cd που έχω γράφει στην ετικέτα:

SILVER CREST USB Video Grabber SVG 2.0 A2

Αν θέλεις να σου στείλω τους Drivers δώσμου το email σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα vhs video players έχουν μια λειτουργία που λέγεται tracking και ρυθμίζει την κεφαλή ώστε να μειώσει όσο το δυνατόν το τρεμοπαίξιμο. Σε κάποια είναι χειροκίνητο και σε κάποια αυτόματο.

Αν το τρεμοπαίξιμο είναι στο κάτω μέρος της εικόνας τότε μάλλον η ταινία είναι τσαλακωμένη. Θα πρέπει να γίνει editing στο video και να κροπαριστεί ή να μπουν μαύρες μπάρες πάνω ή κάτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...