Προς το περιεχόμενο

driver για video grabber από LIDL


billakos777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα, το lidl εβγαλε παλι το ιδιο προιον. http://www.lidl-hellas.gr/el/texnologia.htm?action=showDetail&id=39401

 

Επειδη εχω καμποσες videocassetes για ψηφιοποιηση, αξιζει να το παρω? Λεει τιποτα απο αποψη ποιοτητας? απο θεμα τιμης βλεπω υπαρχουν καμποσα στα 20-30.

 

Επισης ο adaptor του προιοντος ειναι tv tuner ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Αγόρασα το usb video grabber svg 2.0 a2 από το Lidl. έβαλα το cd εγκατάστασης και ενώ μου εγκατέστησε τους drivers όταν πήγα να εγκαταστήσω το power direct 9 μου έβγαλε μια ειδοποίηση ότι απορρίπτεται λόγω επικυνδυνότητας!!!!! Δεν ξέρω τι φταίει (ίσως επειδή έχω τα W 10;)

Υπάρχει κάποια λύση; Προσπαθώ να συνδέσω σε laptop βιντεοκάμερα της sony dcr-hc18e

επιχείρησα να εγκαταστήσω το δοκιμαστικο του power direct 14 αλλα δεν έβλεπε την κάμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα κατάφερα και λειτούργησε θα αφήσω κάποια tips για τους υπόλοιπους..

Από το cd εγκατέστησα τους drivers γιατί το PowerDirector ζητούσε κωδικό(δλδ πληρωμή ήταν μάλλον trial).

Βρήκα το powerdirector 12 αλλά υπάρχουν διάφορα προγράμματα για video edting απλά προσοχή αν δεν σας βγάζει εικόνα αλλάξτε τις ρυθμίσεις του capture source σε composite αν είναι rca δλδ κίτρινο κόκκινο κτλ. Επίσης αν σας βγάζει γραμμές κ δεν είναι καθαρή η εικόνα επιλέξτε settings tv setup κ αλλάξτε το format non tuner σε κάποιο PAL. Προσοχή επίσης στο quality που θα επιλέξετε γιατί ίσως δεν σας βγει όπως θέλετε. Εγώ επέλεξα mpeg-2 σε dvd hq και βγήκε πραγματικά πολύ καλή ανάλυση, αν θέλετε μετά μπορείτε να κάνετε κάποιο convert σε κάποιο άλλο file format avi,wmv,mp4,mkv κτλ. Ελπίζω να βοήθησα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή τα κατάφερα και λειτούργησε θα αφήσω κάποια tips για τους υπόλοιπους..

Από το cd εγκατέστησα τους drivers γιατί το PowerDirector ζητούσε κωδικό(δλδ πληρωμή ήταν μάλλον trial).

Βρήκα το powerdirector 12 αλλά υπάρχουν διάφορα προγράμματα για video edting απλά προσοχή αν δεν σας βγάζει εικόνα αλλάξτε τις ρυθμίσεις του capture source σε composite αν είναι rca δλδ κίτρινο κόκκινο κτλ. Επίσης αν σας βγάζει γραμμές κ δεν είναι καθαρή η εικόνα επιλέξτε settings tv setup κ αλλάξτε το format non tuner σε κάποιο PAL. Προσοχή επίσης στο quality που θα επιλέξετε γιατί ίσως δεν σας βγει όπως θέλετε. Εγώ επέλεξα mpeg-2 σε dvd hq και βγήκε πραγματικά πολύ καλή ανάλυση, αν θέλετε μετά μπορείτε να κάνετε κάποιο convert σε κάποιο άλλο file format avi,wmv,mp4,mkv κτλ. Ελπίζω να βοήθησα!

Καλημέρα θα το προσπαθήσω και γω!! Το powerdirector 12 που το βρήκες; γιατί σε εμενα βγαινει μονο το powerdirector 14 αλλα όταν το εγκατέστησα δεν έβλεπε την κάμερα

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Τους ανέβασα στο One Drive

https://onedrive.live.com/redir?resid=F6F6077F2196C1AE!10633&authkey=!AEYJps_lQmWSRyk&ithint=file%2crar 

 

Ελπίζω να λειτουργεί το link

 

Το λινκ δουλεύει ακόμα! Ευχαριστώ πολύ.

 

Όμως, παρότι εγκαταστάθηκαν κανονικά οι drivers σε λάπτοπ με Win10 και αναγνωρίστηκε σωστά η συσκευή, τα PowerDirector 12 και 14 που έχω δεν έλαβαν κανένα σήμα από τον μετατροπέα. Σκοπός μου είναι να πάρω σήμα από έναν ενισχυτή για να κάνω κάποιες ρυθμίσεις. Υπάρχει θέμα ασυμβατότητας του μετατροπέα επειδή οι θύρες του λάπτοπ είναι όλες USB3.0 ;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολούθησα τις οδηγίες και συμβουλές, έπαιξα και με τις ρυθμίσεις, αλλά ότι και να κάνω στο Powerdirector 9 που ερχόταν με τον μετατροπέα, δεν βγαίνει κανονικά σήμα από τον ενισχυτή παρά μόνο μπλε οθόνη. Τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

καλησπέρα παιδιά!! χρειάζομαι τη βοήθεια σας!! έχω αγορασει κι γω αυτό το μηχανηματάκι από το λιντλ άλλα λόγω του οτι έχω χάσει το εξώφυλλο του cd δν έχω τον κωδικό για να εγκαταστήσω πλήρως το πρόγραμμα , θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει το κωδικό? ευχαριστώ πολύ εκ των πρότερων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 29/12/2017 στις 2:54 ΜΜ, tmark65 είπε

Καλησπέρα φίλε,

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε όλους

δες αυτο μπας και σε βοηθλησει ;)

https://mega.nz/#!L1oiDZKZ!fRZAsyZpNhCe-v0Eg1EK-wwPmvF_QFZcLkjdEzV4Xac

Καλή χρονιά  tmark65 και ευχαριστώ για το ISO :) 

Όταν μου βγάζει αυτό εδώ και συνδέω τον το usb δεν αλλάζει κάτι, σαν να μην το αναγνωριζει και δεν αφηνει την εγκατασταση να ολοκληρωθεί. Έχεις ιδέα τι μπορεί να φταίει;

n9K2xnuNTXCfN6zGhDCFmQ.png.5ca3e2004adca7ad9f5f53dadbda4651.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 27/12/2012 στις 3:59 ΜΜ, makfil είπε

Το cd από το οποίο σου έστειλα το φάκελο Drivers γράφει στην ετικέτα:

SILVER CREST

USB Video Grabber SVG 2.0 A1

Software & Drivers

Επομένως, είναι οι Drivers που χρειάζεσαι αλλά δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να συμβαίνει.

Μπορείς να τηλεφωνήσεις στο service της Targa στη Γερμανία 00800-44140466, θα απαντήσει ο κ. Τελίδης και θα του πεις το πρόβλημα.

Καλησπέρα σας, αν και μετά απο μερικά χρονάκια θα ήθελα να σε ρωτήσω έαν μπορείς να μου στείλεις τους drivers γιατί έχω ακριβώς την ίδια version συσκευή και θα ήθελα να την χρησιμοποιήσω αλλά έχω χάσει το cd. Θα ήμουν πραγματικά υπόχρεος!

 

1 λεπτό πριν, mpitzi91 είπε

Καλησπέρα σας, αν και μετά απο μερικά χρονάκια θα ήθελα να σε ρωτήσω έαν μπορείς να μου στείλεις τους drivers γιατί έχω ακριβώς την ίδια version συσκευή και θα ήθελα να την χρησιμοποιήσω αλλά έχω χάσει το cd. Θα ήμουν πραγματικά υπόχρεος!

άΚΥΡΟ, το κατέβασε από το Onedrive σου, ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...