Προς το περιεχόμενο

Αγορά gaming Headset


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήσπερα insomniacs! Μέσα στις γιορτές ψάχνω να αγοράσω ένα headset μιας και αυτό που έχω τώρα έχει χαλάσει και δουλεύει μόνο το ένα ακουστικό. Γενικά δεν την παλεύω άλλο με αυτό.

 

Το headset που ψάχνω θα θέλω να είναι όσο πιο ποιοτικό γίνεται. Τώρα για την τιμή θα ήθελα να ήταν κάτω από 50 ευρώ... δηλαδή πιστεύω ένα 30-40 θα ήταν ιδανικά. Δεν έχω ιδέα όμως τι παίζει. Έχω δει μόνο κάτι unboxings από τα Razer Electra και τα Kraken Pro μιας και η Razer παίζει να είναι η μόνη εταιρία που ξέρω που φτιάχνει headsets. Φυσικά έχω ακούσει πως υπάρχουν πολύ καλύτερες εταιρίες για αυτό σκέφτηκα να συμβουλευτώ εσάς.

 

Τα ακουστικά θα προορίζονται για gaming τα βράδια και τα μεσημέρια που πρέπει να έχει ησυχία αλλά και πάλι σπάνια. Τα θέλω κυρίως για voice chat. Ίσως και να βάζω πολλά χρήματα για την χρήση που τα θέλω. Δεν ξέρω εσάς περιμένω να μου πείτε :).

 

Έχω επίσης και έναν αντάπτορα για usb που ελπίζω να μπορώ να χρησιμοποιώ και για PS3. Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πρώτα τα έχω και θα τα ξαναέπαιρνα.δυστυχώς στα δικά μου έχω κάνει βλακεία και έχω κόψει το καλώδιο οπότε το ένα ακουστικό δεν δουλεύει πάντα. στα θετικά τους το μικρόφωνο, βγάζει πολύ καλό ήχο σε αυτούς που σε ακούνε. στα αρνητικά τους οτι το καλοκαίρι σε ζεσταίνουν πάρα πολύ και δεν αντέχονται + οτι ο ήχος που ακούς είναι αρκετά μπάσος και χάνει σε διαύγεια.

 

έτσι έχω και κάποια της logitech όπως το τελευταίο σετ που πόσταρες. συνήθως όταν βλέπω ταινία χρησιμοποιώ αυτά (το μικρόφωνο τους εμένα με κάνει και ακούγομαι σαν αδερφή οπότε δεν τα χρησιμοποιώ για games), όταν παίζω games τα πρώτα της creative.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω πως δεν έχω πρόβλημα να αγοράσω και από εξωτερικό (Αγγλία προτιμότερα). Έχω ακούσει από κάποιους καλά λόγια και για sony headsets. Tα Razer τελικά είναι καλά ή όχι? 

 

Και κάτι τελευταίο. Όταν παίζω online με άλλα άτομα προτιμώ πχ να ακούω τους άλλους από τα ακουστικά και το παιχνίδι από τα ηχεία. Ποια ακουστικά πιστεύετε θα βόλευαν για κάτι τέτοιο? Το στυλ των ακουστικών που έχω τώρα είναι σαν τα 2 τελευταία που ανέφερε ο gothmog. Γενικά αυτά δεν με βολεύουν στο να ακούω καλά το παιχνίδι από τα ηχεία επειδή κλείνουν και τα 2 τα αυτιά (φαντάζομαι στα μεγάλα που μπαίνουν πάνω από το κεφάλι μπορείς να ακούς μόνο από το ένα και το αλλό να το βάζεις μακριά από το αυτί σου, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει αυτό.. Έχε χάρη που δουλεύει μόνο το ένα οπότε κάτι ακούω.

 

Γενικά δεν είμαι πολύ υπερ των ακουστικών όταν κάνω κάτι στο PC είτε είναι game είτε μουσική. Με ενοχλεί να έχω καλώδια γύρω μου, ειδικά όταν παίζω. Για αυτό ψάχνω κάτι κυρίως άνετο και να μην μου σπάει τα νεύρα όταν παίζω. Φυσικά να είναι και ποιοτικό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ακουστικά πιστεύετε θα βόλευαν για κάτι τέτοιο? Το στυλ των ακουστικών που έχω τώρα είναι σαν τα 2 τελευταία που ανέφερε ο gothmog.

νομίζω το απάντησες μόνος σου.. αν θές κάτι τέτοιο ξεχνάς του κλειστού τύπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς κλειστού τύπου?

με τα μεγάλα μαξιλαράκια :)

 

εντάξει και γώ καμια φορα που θέλω να ακούσω κάτι αφήνω μόνο το ένα, αλλα γενικά με τα άλλα τα logitech ακούω πιο πολύ τι γίνεται στο περιβάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα μεγάλα μαξιλαράκια :)

 

εντάξει και γώ καμια φορα που θέλω να ακούσω κάτι αφήνω μόνο το ένα, αλλα γενικά με τα άλλα τα logitech ακούω πιο πολύ τι γίνεται στο περιβάλλον.

Δηλαδή μου προτείνετε να αγοράσω τα Logitech? Έχουν τόσο χάλια μικρόφωνο όμως? Από ποιότητα ήχο πως πάνε? Γιατί διαβάζω από άλλους ότι δεν είναι πολύ καλά ενώ από αλλού ότι έχουν καταπληκτική ποιότητα. Να αναφέρω πως τα τωρινά μου είναι αυτά εδώ τα σάπια που έχουν χαλάσει τελείως. Τα G330 έχουν καλή ποιότητα?

 

Το θετικό τουλάχιστον με τα Logitech είναι ότι είναι αναπαυτικά (όλοι αυτό λένε πάντως).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τα mad katz..Ειδικά, αν μπορείς να τα βρεις και κάτω απο 50ε, έχουν απίστευτο vfm!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω να προσθέσω εγώ είναι μακρυά απο τα HS800... είναι για πέταμα... Μάυρη η ώρα κ η στιγμή π τα αγόρασα... Τα razer electra έχουν ωραίο ήχο, δοκιμασμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου προτεινω αυτα:http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/headsets/Turbo-X-Headset-TUSB-WH-8916-YWZ-8916.htm

Απιστευτα!Μπορει να ειναι Turbo-X,αλλα εχουνε πολυ δυνατα και καλα ηχεια,εξαιρετικο μικροφωνο,καθως και περιορισμενη συμβατοτητα με τα games του PS3(Δουλευει στο GT5,αλλα οχι στο Singstar-δεν το εχω δοκιμασει αλλου).Τα εχω παρει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,και τα εχω προτεινει σε 2-3 φιλους μου,οι οποιοι εχουν επισης θετικοτατες εντυπωσεις!Και ολα αυτα μονο με 15 ευρω.Παρτα και δε θα χασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έχω να προσθέσω εγώ είναι μακρυά απο τα HS800... είναι για πέταμα... Μάυρη η ώρα κ η στιγμή π τα αγόρασα... Τα razer electra έχουν ωραίο ήχο, δοκιμασμένα.

γιατι για πέταμα? τι δεν σου αρέσει? δεν λέω οτι είναι τα καλύτερα ακουστικά ever απλα οταν λέμε κατι να εξηγούμε κιόλας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σου προτεινω αυτα:http://www.plaisio.gr/Peripherals/PC-Peripherals/Speakers-Headsets-Microphones/headsets/Turbo-X-Headset-TUSB-WH-8916-YWZ-8916.htm

Απιστευτα!Μπορει να ειναι Turbo-X,αλλα εχουνε πολυ δυνατα και καλα ηχεια,εξαιρετικο μικροφωνο,καθως και περιορισμενη συμβατοτητα με τα games του PS3(Δουλευει στο GT5,αλλα οχι στο Singstar-δεν το εχω δοκιμασει αλλου).Τα εχω παρει και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,και τα εχω προτεινει σε 2-3 φιλους μου,οι οποιοι εχουν επισης θετικοτατες εντυπωσεις!Και ολα αυτα μονο με 15 ευρω.Παρτα και δε θα χασεις!

 

Καλύτερα θα ήταν να μην συγκρίνουμε τις π.... με τις βουρτσες. 

 

Εχεις ακουσει καποιο απο τα αλλα σετ για να το συγκρίνεις με τα TurboX?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αρνητικό σε αυτά όπως και σε κάποια logitech κ.α είναι το USB. τα περισσότερα προγράματα/λειτουργικά υποστηρίζουν καλύτερα την σύνδεση μέσω mini-jack. απo εκεί και πέρα, Turbo-X ..... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...