Προς το περιεχόμενο
xlapatsas4000

παραγγελια απο το αμαζον

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πριν λιγες ημερες εκανα την πρωτη μου παραγγελια απο το aμαζον.com.μου ηρθε μηνυμα στο email μου οτι το πακετο ξεκινησε,πως θα καταλαβω οτι εφτασε στα ελτα της πολης μου ; θα μου ερθει μηνυμα ; ο εκτιμομενος χρονος παραδοσης ειναι στις 2 ιανουαριου.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω και αλλο θεμα περι amazon!

Αποστολες κανει μονο με royalmail η καποια αλλη εταιρια..

και η πληρωμες πως γινονται του προιοντος;; με paypal?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
για να μην ανοιγω και αλλο θεμα περι amazon!

Αποστολες κανει μονο με royalmail η καποια αλλη εταιρια..

και η πληρωμες πως γινονται του προιοντος;; με paypal?

Απ' ευθείας μόνο μέσω κάρτας γίνονται οι πληρωμές.

Και χρησιμοποιεί διάφορες υπηρεσίες, άλλες φορές κούριερ ή απλό ταχυδρομείο και αναλόγως από ποια χώρα θα φύγουν, δεν έρχονται πάντα από Αγγλία.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
πριν λιγες ημερες εκανα την πρωτη μου παραγγελια απο το aμαζον.com.μου ηρθε μηνυμα στο email μου οτι το πακετο ξεκινησε,πως θα καταλαβω οτι εφτασε στα ελτα της πολης μου ; θα μου ερθει μηνυμα ; ο εκτιμομενος χρονος παραδοσης ειναι στις 2 ιανουαριου.

παιζει να στο φερει και ο ταχυδρομος σπιτι

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Απ' ευθείας μόνο μέσω κάρτας γίνονται οι πληρωμές.

Και χρησιμοποιεί διάφορες υπηρεσίες, άλλες φορές κούριερ ή απλό ταχυδρομείο και αναλόγως από ποια χώρα θα φύγουν, δεν έρχονται πάντα από Αγγλία.

εχω μια "εικονικη καρτα" webuy απο πειραιως η οποια ειναι συνδεδεμενη  με τον αριθμο του Paypal ..εαν βαλω αυτην θα εχω καποιο προβλημα με της πληρωμες;;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν ξέρω τι παίζει με τη συγκεκριμένη! Πάρε την τράπεζα να σου πουν αν είναι αλλιώς αν βαριέσαι τηλέφωνα προχώρα σε παραγγελία και στην χειρότερη να σου βγάλει σφάλμα και να την ακυρώσεις.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

mobile_32

1000% ασφαλές!

Το μόνο μείον είναι οτι θα λιγοστέυουν τα χρήματα απο τις παραγγελίες...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

για να μην ανοιγω και εγω αλλο θεμα... θελω να κανω μια αγορα μονιτορ απο αμαζον.κομ... θελω να τη παρω απο εκει λογω gift card υπολοιπο περιπου στα 100ευρω.... η οθονη που θελω να παρω υπολογιζω γυρω στα 150-200. αρχικα θελω να ρωτησω στο τελωνειο τη πληρωνω? ποσο % ξερει κανενας? 2ον) δε θα εχω προβλημα με ελληνικη διευθυνση? και 3ον) πως θα μου τη φερουν? με κουριερ και τρακινγκ ναμπερ και θα το παραλαβω με υπογραφες και ταυτοτητα η οπως να ναι οπως εχει γινει με μικροαγορες απο εβαυ? και τελος σκεφτομαι να ψαξω να βρω να την εχει και το ιδιο το αμαζον οχι απο οποιο καταστημα να ναι

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

για να μην ανοιγω και εγω αλλο θεμα... θελω να κανω μια αγορα μονιτορ απο αμαζον.κομ... θελω να τη παρω απο εκει λογω gift card υπολοιπο περιπου στα 100ευρω.... η οθονη που θελω να παρω υπολογιζω γυρω στα 150-200. αρχικα θελω να ρωτησω στο τελωνειο τη πληρωνω? ποσο % ξερει κανενας? 2ον) δε θα εχω προβλημα με ελληνικη διευθυνση? και 3ον) πως θα μου τη φερουν? με κουριερ και τρακινγκ ναμπερ και θα το παραλαβω με υπογραφες και ταυτοτητα η οπως να ναι οπως εχει γινει με μικροαγορες απο εβαυ? και τελος σκεφτομαι να ψαξω να βρω να την εχει και το ιδιο το αμαζον οχι απο οποιο καταστημα να ναι

αν είναι από το amazon.co.uk δεν έχει τελωνείο γιατί έρχονται από Αγγλία

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Στο αμερικάνικο amazon τα τελωνεία και όλα τα έξοδα μεταφοράς συμπεριλαμβάνονται στην τελική τιμή.

Ελλάδα στέλνει εφόσον σου εμφανίζει πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας τα έξοδα αποστολής και το αντικείμενο πωλείται από το amazon και όχι κάποιον third-party seller.

Για τον τρόπο αποστολής μπορείς να τους ρωτήσεις αν θα είναι με κούριερ ή ταχυδρομείο αλλά λόγω όγκου και μόνο σίγουρα θα πρέπει μαζί με το ειδοποιητήριο να ζητήσουν ταυτότητα και υπογραφή στα ελτα.

Στο αγγλικό amazon έχεις κοιτάξει για να γλιτώσεις τα τελωνεία και έξοδα αποστολής;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλησπερα και ευχαριστω για της απαντησεις... εχω κοιταξει και ερχονται πιο φτηνα αλλα επειδη εχω της giftcard στο αμερικανικο(που της εχω παρει και δωρεαν) με συμφερει περισσοτερο.. η διαφορα στα 2 καταστηματα ειναι περιπου στα 10-15 ευρω

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.