Προς το περιεχόμενο

Truecrypt Benchmark -Password hack


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το truecrypt ειναι ενα πρόγραμμα που κρυπτογραφεί απο ενα αρχείο μέχρι ενα ολόκληρο δίσκο.

Στην περίπτωσή μας έχω κρυπτογραφήσει ένα αρχείο με κωδικό τον 9 ψηφίων .Ο κωδικός είναι κρυπτογραφημένος με τον αλγόριθμο AES και περιέχει αριθμούς,μικρούς  και μεγάλους χαρακτήρες και ειδικούς χαρακτήρες.Τι πρέπει να κάνετε.1) Dοwnload το πρόγραμμα http://unprotect.info/go/?p=download

 

ειναι το unprotect.info αν το ανοίξετε θα δειτε αυτο  unprotect.info.main.screen.png

 

πατήστε begin κατεβάστε το αρχείο Insomniatest απο http://rapidshare.com/files/3504179739/insomniatest.

 

Είναι το αρχείο που έκανα με το truecrypt. Αν θέλετε  μπορείτε να κατεβάσετε το truecrypt και να δημιουργήσετε εσείς ενα κρυπτογραφημένο αρχείο.

 

Εμφανίζεται unprotect.info.options.png

 

  • Lowercase characters
  • abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
  • Uppercase characters
  • ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
  • Digits
  • 0123456789
  • Punctuation characters
  • .,:;?!-"'`
  • Other special characters
  • ~@#$%^&*()_+={}[]<>|/\

 

 

 

 

Μπορούμε να δούμε πόσο γρήγορος είναι ο επεξεργαστής.Για να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης επιλέγω Password length from 9 to 9.

 

Επιλέγουμε μόνο digits και τρέχουμε το τεστ . Αυτό ήταν  ελπίζω να σας άρεσε η ιδέα και να μην πέσει κράξιμο.

 

 

 

Τα δικά μου αποτελέσματα:

 

snap20121223035155001.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλησπέρα, ωραίο! Πόσο το αφήνουμε να τρέξει? Μέχρι να βρει τον κωδικό? Κάτι για μέρες ολόκληρες λέει στην αρχή.

 

Αυτό να φανταστώ λειτουργεί όπως το superiPI? Mόνο ο ένας πυρήνας δουλεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ENTIT: Μάλλον το γονάτισα πριν καθώς άνοιγα προγράμματα μετά και είχα και browser με αρκετές καρτέλες.

 

Ένα πιο αντιπροσωπευτικό:

 

truecrypt38_zps722e67d4.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάς για το δικό μου σίγουρα παίζουν αλλά δεν νομίζω τόσο. Μισό να τρέξω σωστά ένα στοκ να δούμε.



ENTIT: Aπό τις 104 στις 115 με είχαν πάει τα προγράμματα που άνοιξα μετά. Το στοκ είναι αυτό:

 

truecryptstock_zps0c770f4b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oh boy,μην λες τετοια και ειμαι στην δουλεια!!! Δεν γινεται να περασω τον Master of Oc&Computing Coldfusion!?! Aν και του το χρωσταω διοτι με περναγε κατα 500 στο 3D Mark11 λογο cpu,αλλα Not this time. Prepare Yourself!

 

Οντως και εγω θα ηθελα να δω εναν 8350 στα 4.5 τι score θα εβγαζε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...