Προς το περιεχόμενο

Truecrypt Benchmark -Password hack


ColdFusion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@prospector8

Aν καταλαβαίνω καλά αυτά που διαβάζω, τότε το ipc (=instructions per cycle) είναι πολύ κρίσιμο για τη συγκεκριμένη δουλειά οπότε μην περιμένεις ιδιαίτερα αποτελέσματα από amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

 

Eντελώς άσχετο αλλά αυτό που καταλαβαίνω από διάφορα ποστ είναι ότι η h100 δεν έχει απολύτως καμία σχέση με τις μικρότερες. Πολύ μπροστά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5.1 γιοκ. Δεν πάει. Στα 1.4v τουλάχιστον. Δεν θέλω να δοκιμάσω παραπάνω ρεύμα.

Αυτά τα settings βάζω. Ελπίζω να μην έκανα κάτι λάθος.

post-247172-0-71812400-1356263640_thumb.jpg

 

 

 

Δεινόσαυρε (πως είναι το μικρό σου; εμένα Δημήτρης) έχω και 6 ανεμιστήρες στο κουτί + 2 του h100. Μάλλον πρέπει να βοηθάει και αυτό. Πάντως η νέα h100 που βγήκε πριν λίγο καιρό με μεγαλύτερους σωλήνες πρέπει να σκίζει.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 5 ghz και 2244mhz μνήμη.

Νομίζω πρέπει να παίζει ρόλο και η μνήμη γιατί βλέπω μεγάλη διαφορά από τον coldfusion

[img=http://www.insomnia.gr/public/style_images/master/attachicon.gif] decrypt.jpg

 

Σε μένα κάτι δεν πάει καλά μου κάνει κάτι νερά τελευταία με το overclock κάποια λεπτομέρεια στις ρυθμίσεις στο bios.Αυτό το λέω γιατί κάποια στιγμή μου είχε βγάλει 57 μέρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Σε μένα κάτι δεν πάει καλά μου κάνει κάτι νερά τελευταία με το overclock κάποια λεπτομέρεια στις ρυθμίσεις στο bios.Αυτό το λέω γιατί κάποια στιγμή μου είχε βγάλει 57 μέρες..

Άστα και μένα έχει κολήσει το pci στο x4 μέσα στο bios και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. Μάλλον πρέπει να φταίει το τελευταίο bios που έβαλα, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς. Πρέπει να κάνω downgrade.

 

EDIT:

Καλά αυτό δεν μου έχει ξανατύχει. Απορώ πως το σκέφτηκα. Αφού και με το downgrade συνέχιζε να μου δείχνει x4 δεν μπορούσα να καταλάβω τι άλλο μπορεί να φταίει. Και είπα να δω αν πατάει καλά η κάρτα. Την έσπρωξα λίγο και φαίνεται να μπήκε ελάχιστα μέσα. Μπαίνω bios και βλέπω x16. Φαίνεται κάποια lanes δεν κάνανε επαφή και έμπαινε σε x4. Τώρα πρέπει να ξανατρέξω τα graphics bench γιατί ούτε ξέρω πόσο καιρό είναι έτσι.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ που αργησα :P Οριστε το δικο μου. Ναι μεν αλλα.. Πρωτη φορα στα 4.7 69 μερες,στα 4.8 69μερες και στα 4.9 guess what :/ Τι παιζει γνωριζουμε,κατι δεν παει καλα i think.bence.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλες min/max digits 9? Γιατί σου βγάζει πολύ λίγους συνδυασμούς για αυτό και ο χρόνος είναι τόσο μικρός.

Έτσι πρέπει να το ρυθμίσεις.

http://www.insomnia.gr/topic/469654-truecrypt-benchmark-password-hack/?p=5145211

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...