Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για Galaxy Nexus..


LosV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..Θα ηθελα να με βοηθησετε σχετικα με το Galaxy Nexus..

 

Σκεφτομαι να το αγορασω..Αλλα διαβασα οτι στα μειον του ειναι η μπαταρια..Ισχυει κατι τετοιο;Δηλαδη ποσο διαρκει με νορμαλ χρηση;Και αν μπορω να βαλω μεγαλυτερη μπαταρια;

 

Ειχα το iPhone 4,μια συγκριση στην αυτονομια τους;

 

Ενταξει οθονη εχει πολυ καλη..Με το ηχειο τι γινεται,ειναι δυνατο;

 

Και κατι τελευταιο,μεχρι ποτε θα αναβαθμιζεται απο την Google;Δεν θυμαμαι ποτε ακριβως κθκλοφορησε?

 

Ευχαριστω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειχα τη συσκευη, η αυτονομια της ειναι πολυ καλη, αλλα αυτο εξαρταται απο τη χρηση. Το ηχειο ειναι αρκετα δυνατο, ΑΛΛΑ οχι το δυνατοτερο που μπορεις να εχεις. Δε δημιουργει προβλημα ομως. Plus υπαρχει μια εφαρμογη η οποια αυξανει την ενταση, Volume+ λεγεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρια του παει με χαλαρη χρηση 2 μερες με την τελευταια 4.2.1 με ''σκισιμο'' καπου 22 ωρες....

 

το ηχειο του ειναι λιγο χαμηλοτερο απο τα κανονικα αλλα υπαρχει και γι'αυτο patchακι που το διορθωνει....

 

αλλα 2-3 Major updates θα τα παρει 99%....

 

το 5(keylime pie) που θα βγει το καλοκαιρι θα το παρει απο οτι λενε...

 

μοντελο του 2011 ειναι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις..Κυριως η μπαταρια με προβληματιζε..Αν κραταει μια μερα με φυσιολογικη χρηση,τοτε ειμαι ικανοποιημενος..

Απο οτι θυμαμαι ειχε κυκλοφορησει Νοεμβρη του 2011..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap Νοεμβριο 2011.....

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_nexus_i9250-4219.php

 

Με την μπαταρια δεν εχω αντιμετωπισει καποιο θεμα...... ισα ισα για το μεγεθος και τα χαρακτηριστικα του μπορω να πω ειναι αξιοπρεπεστατη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά.Το έχω από τη πρώτη μέρα κυκλοφορίας του (το έχω αγοράσει και πουλήσει κάμποσες φορές) και μπορώ να πώ με σιγουριά τα εξής:

 

+  αίσθηση στο χέρι

+ συμπεριφορά με android 4.1.2 ( ό,τι πιο καλό έχω δεί στο android)

+ άμεσες αναβαθμίσεις από google

+ οθόνη (αν και είναι λίγο υποκειμενικό μιας και ο καθένας μας έχει διαφορετικά standards στο τί είναι ωραίο)

 

- ηχείο.Αποψή μου σε αυτό το θέμα η samsung τα έκανε μαντάρα.Είναι και λίγο λαχείο να πέσεις σε συσκευή που εκτός από χαμηλό ηχείο (που το έχουν ολα τα galaxy nexus) δεν ακούγεται και το εκνευριστικό (για τα αυτιά μου) κλείσιμο του ηχείου.

- τα χρώματα της google σε stock rom.Πολύ σκοτεινά για τα δικά μου μάτια.

 

Overall για τα χρήματα που κάνει πια (για να μην ξεχνιόμαστε ξεκίνησε να πωλείται πάνω από 600 ευρω) είναι πάρα πολύ καλή επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,Χρονια Πολλα και ευχαριστω για την απαντηση..Επιβεβαιωνεις και εσυ οτι η μπαταρια του ειναι καλη?

Παντως η οθονη του συναγωνιζεται S3,εχει και περισσοτερα ppi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,Χρονια Πολλα και ευχαριστω για την απαντηση..Επιβεβαιωνεις και εσυ οτι η μπαταρια του ειναι καλη?

Παντως η οθονη του συναγωνιζεται S3,εχει και περισσοτερα ppi..

 

Καλημέρα.Πάντα εξαρτάται από τί χρήση θα του κάνεις.Μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι η μπαταρία του note 2 είναι μουλάρι :-D

Η μπαταρία του nexus είναι καλή και σίγουρα θέλει βελτιώσεις η 4.2.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...