Προς το περιεχόμενο

Νέο tower στα 500-600 ευρώ


manolism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη θεση θα αγοραζα το συστημα της συνθεσης μου και θα προσέθετα εναν ssd στο μελλον.

 

Απλα τωρα που το σκεφτομαι  περιμενε να σου πει καποιος με σιγουρια αν το τροφοδοτικο που σου εβαλα θα σηκωνει απροβληματιστα την 7870. Πιστευω πως ναι διοτι ειναι ποιοτικο, αλλα ειναι καπως μικρο. Ισως θες για σιγουρια να δωσεις λιγα παραπανω και να μας σε αυτο: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.664003 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η σύνθεση του XMorsX χωρίς τον ssd. Γι' αυτό και η πολύ ανώτερη  κάρτα γραφικών. Επεξεργαστής ο Phenom x4 965 είναι καλύτερος. 

 

Ότι και να λέμε, οι διαθεσιμότητες και κυρίως η ποικιλία σε όλα τα μαγαζιά αυτή τη περίοδο είναι ΤΡΑΓΙΚΕΣ.

 

Έκανα και μία ακόμη σύνθεση από mgmanager στα 610€, αλλά πάλι με ssd και την 7770 gpu.

 

Όσον αφορά το gaming, για να παίξεις απαιτητικά παιχνίδια σε 1080p και με ρυθμίσεις High+, εννοείται ότι θες καλύτερη κάρτα γραφικών απ' την 7770.

 

Όμως πες μας τι ακριβώς θες, διότι απ' ότι γράφεις στο αρχικό post, εγώ καταλαβαίνω all around χρήση κι όχι hardcore gaming, εξ ού και οι συνθέσεις που πρότεινα. ;)

 

Αποσαφήνισε τις ανάγκες σου και εδώ είμαστε, διότι για all aroung χρήση ο ssd θα δώσει κυριολεκτικά άλλον αέρα στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι αυτό ακριβώς που γράφεις giokou, δηλαδή all around χρήση και όχι hardcore gaming. Εξάλλου η οθόνη μου έχει μαξ ανάλυση 1680x1050 δεν είναι για πολλά πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ val007

 

Θέλει από ένα κατάστημα για να του το συναρμολογήσουν. Το λέει ξεκάθαρα ο άνθρωπος.

 

 

Φίλε Μανώλη εγώ λέω περίμενε, διότι ο Phenom II x4 965 είναι ο ιδανικός για τη σύνθεσή σου και τρομερό value for money.

 

Επίσης, περίμενε να έρθουν στα σύγκαλά τους οι καταστηματάρχες και βάλουν τις τιμές στη θέση τους όταν θα έχουν ξανά ποικιλία και διαθεσιμότητα...

 

* Αν όμως, λέω αν, μπορούσε να σε βοηθήσει κάποιος που γνωρίζει στη συναρμολόγηση, τότε θα έπαιρνες από διαφορετικά καταστήματα ακριβώς τα parts που θέλουμε και στις όσο το δυνατόν και αναλογικά σωστότερες τιμές. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα αυτό το θέμα είναι πολύ χρήσιμο και η αλήθεια είναι πως πιάνουν τα χέρια μου γενικά. Τώρα να ξανασυνδέσω από το μηδέν δε το έχω κάνει και το ψιλοφοβάμαι να σου πω μη κάνω καμια βλακεία και κάψω τίποτις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο θέμα είναι όντως πολύ κατατοπιστικό για αρχάριους και μη... 

Εκτός όμως από τη τοποθέτηση του επεξεργαστή με τη πάστα κτλ, δεν υπάρχει κάτι εξαιρετικά δύσκολο, μιας και το κάθε τί κουμπώνει σε συγκεκριμένα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XMorsX επειδη ειχες αμφιβολια απο μονος σου και χωρις διαθεση υποδειξης, το Antec που βαλες στη προηγουμενη σελιδα δεν ειναι καλο και ειναι κακη επιλογη σε αυτη τη τιμη.Η επιλογη μαλλον εγινε λογω περιορισμενων επιλογων φανταζομαι.Δεν μου ανοιγει και το αλλο που προτεινες απο κει  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέμε γίνεται χαμός αυτές τις μέρες, 4 συνθέσεις προσπάθησα να βγάλω, αλλά οι τιμές αλλού γι' αλλού ρε παιδιά! Δε συμφέρει. Τι συμφορά είναι τούτη??? :P

 

To ''περιορισμένες επιλογές'' φαντάζει κι αυτό σαν ψέμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XMorsX επειδη ειχες αμφιβολια απο μονος σου και χωρις διαθεση υποδειξης, το Antec που βαλες στη προηγουμενη σελιδα δεν ειναι καλο και ειναι κακη επιλογη σε αυτη τη τιμη.Η επιλογη μαλλον εγινε λογω περιορισμενων επιλογων φανταζομαι.Δεν μου ανοιγει και το αλλο που προτεινες απο κει  :)

 

Αν τσεκαρεις τα τροφοδοτικα του e-shop θα δεις οτι δεν ειναι ακριβότερο απο τα υπολοιπα. Αυτο που εβαλα ως καλυτερη εναλλακτικη ειναι το XFX 550W στα 70 ευρω, σε πολυ υψηλη τιμη δηλαδη οπως καταλαβαινεις: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.664003 Συνολικα παντως το Antec τροφοδοτικο θα αποτελουσε καλη επιλογη αν το πουλουσαν σε χαμηλοτερη τιμη για τις 7770/7850.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...