Προς το περιεχόμενο

Οθόνη 22'' μέχρι 120 ευρό


Tribal21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και μερικές ώρες έχω την καινούρια οθόνη στα χέρια μου (LG IPS224V)!!!

 

Πρώτες εντυπώσεις...τέλειες!!!! Όμορφη οθόνη,ξεκούραστη και με κρυστάλλινες εικόνες!!

 

Το θεματάκι που έχω είναι ότι δεν μπορώ να βρω τις κατάλληλες ρυθμίσεις! Με υψηλά ποσοστά αντίθεσης και φωτισμού έχω ωραίες εικόνες αλλά γίνετε κουραστική η οθόνη....ενώ με χαμηλά ποσοστά αντίθεσης-φωτισμού μου φαίνονται θολές οι φωτογραφίες και "μουντές" - άχρωμες οι ταινίες!!! Προς το παρών έχω στο 60 την φωτεινότητα και στο 80 την αντίθεση!

Γενικά τι ρυθμίσεις προτείνετε εσείς??

 

Επίσης όταν πέρασα τους drivers που είχε το cd μέσα,ότι φωτογραφία άνοιγα μου την έδειχνε πράσινη!!!! :wacko:  Τους έβγαλα και όλα οκ!! Υπάρχει πρόβλημα αν δεν έχω περασμένους τους Drivers?? 

 

Και μία τελευταία ερώτηση,μέσα δεν είχε DVI καλώδιο και την σύνδεσα με VGA. Τι λέτε,να πάρω DVI ή δεν υπάρχει διαφορά?? 

Λίγο που το έψαξα πάντως,οι απόψεις διίστανται!!   :fear:

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τον χρόνο σας και καλή χρονιά!!   B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μία τελευταία ερώτηση,μέσα δεν είχε DVI καλώδιο και την σύνδεσα με VGA. Τι λέτε,να πάρω DVI ή δεν υπάρχει διαφορά?? 

Λίγο που το έψαξα πάντως,οι απόψεις διίστανται!!   :fear:

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων για τον χρόνο σας και καλή χρονιά!!   B)

 

Καλορίζικη. Οι απόψεις δεν διίστανται καθόλου. Να πάρεις dvi. Αν και κάτι μου λέει ότι είχε μέσα και με κάποιο τρόπο το τσούρνεψαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ρυθμισεις δοκιμασε ετοιμες απο το νετ ή απο κανεναν χρηστη,την εχουν καποιοι.

 

Που μπορώ να τις βρω??

 

 

 

Καλορίζικη. Οι απόψεις δεν διίστανται καθόλου. Να πάρεις dvi. Αν και κάτι μου λέει ότι είχε μέσα και με κάποιο τρόπο το τσούρνεψαν.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!!

Δεν νομίζω να είχε....το κουτί ήταν σφραγισμένο και το manual λέει πως το καλώδιο DVI δεν παρέχετε σε όλες τις χώρες!!

 

Όσο για τις απόψεις VGA vs DVI,απόσο διάβασα σε forum(Ελληνικά και ξένα),άλλοι λένε ότι υπάρχει μεγάλοι διαφορά,άλλοι ότι δεν εχουν δει καθόλου διαφορά και άλλοι ότι είναι ανεπέστητη και δεν φαίνεται τόσο με το μάτι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικη. Οι απόψεις δεν διίστανται καθόλου. Να πάρεις dvi. Αν και κάτι μου λέει ότι είχε μέσα και με κάποιο τρόπο το τσούρνεψαν.

κι ομως δεν εχει

ειχα παρει την ιδια για ενα φιλο μου και οι γιουφτοι δεν βαζουνε

 

με το dvi εχει διαφορα,για κανενα λογο μη μεινεις με το dsub

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησε κανενα παλικαρι για ρυθμισεις.Την εχουν καποιοι.

 

Αν και οι καλυτερες ρυθμισεις ειναι αυτες που θα δοκιμασεις και θα καταληξεις μονος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε η δικιά μου είχε καλώδιο DVI μέσα, μόνο VGA, αλλά εγώ είχα ένα HDMI να βρίσκεται!

 

Μάλλον είναι γενικό το κακό με αυτές τις συγκεκριμένες της LG.  :-(

 

 

Διαφορά d-sub με dvi ΝΑΙ υπάρχει και ίσως την προσέξεις κι εσύ. Μπορεί και όχι, αλλά η διαφορά σίγουρα υπάρχει. Άλλο αναλογικό σήμα κι άλλο ψηφιακό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα η διαφορα ειναι τεραστια.εχω περιεργο ματι,και παρατηρω χαλια εικονα κυριως σε γραμματοσειρες ακομα και απο 1 μετρο αποσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...