Προς το περιεχόμενο

Αγορά Laptop απο amazon.uk...


Kostas360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά από ότι έχω δει το amazon έχει πολύ περισσότερα και φθηνότερα laptop σε σχέση με τα ελληνικά καταστήματα... Όμως έχω κάποιες επιφυλάξεις σχετικά με τις αγορές από το εξωτερικό...

 

 

1)Το amazon.uk πουλάει τα προιόντα σε λίρες ...Εγώ σε τι νόμισμα πρέπει να πληρώσω?

 

2)Γίνεται να πληρώσω με αντικαταβολή¨?

 

3)Αν αγοράσω ένα laptop απο το amazon.uk μπορώ να επιλέξω τη γλώσσω του λειτουργικού συστήματος ή

θα είναι αναγκαστικά στα Αγγλικά?

 

4)Αν μου πάθει κάτι το laptop που θα πρέπει να απευθυνθώ για να κάνω χρήση της εγγύησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από ότι έχω δει το amazon έχει πολύ περισσότερα και φθηνότερα laptop σε σχέση με τα ελληνικά καταστήματα... Όμως έχω κάποιες επιφυλάξεις σχετικά με τις αγορές από το εξωτερικό...

 

 

1)Το amazon.uk πουλάει τα προιόντα σε λίρες ...Εγώ σε τι νόμισμα πρέπει να πληρώσω?

 

2)Γίνεται να πληρώσω με αντικαταβολή¨?

 

3)Αν αγοράσω ένα laptop απο το amazon.uk μπορώ να επιλέξω τη γλώσσω του λειτουργικού συστήματος ή

θα είναι αναγκαστικά στα Αγγλικά?

 

4)Αν μου πάθει κάτι το laptop που θα πρέπει να απευθυνθώ για να κάνω χρήση της εγγύησης?

 

1. Στο checkout θα σου μετατρέψει το συνολικό ποσό σε ευρώ αλλά καλό είναι να το γυρίσεις σε λίρες επειδή η ισοτιμία μετατροπής είναι σε βάρος του πελάτη. Επίσης, βλέποντας ότι είσαι από Ελλάδα, αλλάζει τον ΦΠΑ από 20 σε 23% και γιαυτό στο checkout θα δεις αυξημένη την τιμή σε σχέση με εκείνη που είχες δει αρχικά.

2. Όχι

3. Όλα οι συσκευές από Αγγλία που τροφοδοτούνται με ρεύμα έχουν φις αγγλικό αλλά αυτό μετατρέπεται εύκολα σε ευρωπαικό (διπολικό) ή σοούκο. Η γλώσσα του λειτουργικού είναι προφανές ότι θα είναι αγγλική.

4. σε περίπτωση βλάβης, το επιστρέφεις στο Amazon και είτε θα το επισκευάσουν είτε θα στο αντικαταστήσουν.

 

Το αγγλικό Amazon είναι ένα από τα πιο αξιόπιστα ιντερνετικά καταστήματα.

Για αντικείμενα αξίας πάνω από 25 λίρες δεν χρεώνει μεταφορικά και φυσικά δεν έχεις σχέση με τελωνείο αφού οι αγορές γίνονται στην ΕΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...