Προς το περιεχόμενο

ati x1400


maroulisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα ,

Εχω ενα λαπ τοπ αμιλο που φοράει την ati x1400 και εβαλα πανω τα win7 .

 

Το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να βρω πουθενα απο το επισιμο site.τους drivers

 

Mηπως ξερει καποιος τη μπορω να κανω , η αν εχει καποιος την εν λογο καρτα με 7αρια τη εκανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα ,

Εχω ενα λαπ τοπ αμιλο που φοράει την ati x1400 και εβαλα πανω τα win7 .

 

Το προβλημα μου ειναι πως δεν μπορω να βρω πουθενα απο το επισιμο site.τους drivers

 

Mηπως ξερει καποιος τη μπορω να κανω , η αν εχει καποιος την εν λογο καρτα με 7αρια τη εκανε?

 

Στο site της AMD δεν υπάρχουν drivers για τέτοιες Mobility Radeon κάρτες. Έχει ένα verification tool το οποίο υπάρχει εδώ

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx?type=2.4.2&product=&lang=us&rev=&ostype=Windows%207%20-%2064-Bit%20Edition

 

Πλην όμως λέει ότι δεν είναι συμβατο με Toshiba notebooks. Οπότε είτε δοκιμάζεις αυτό το tool, είτε ασχολήσει με την toshiba. Αν η toshiba δε σου δινει drivers για win7, τότε ή μένεις με τα generic drivers των win7 αν σε καλύπτουν στην χρήση που κάνεις, ή ξαναπάς σε xp ή ότι άλλο λειτουργικό είχε το laptop. Αν η toshiba σου δινει drivers για Vista δοκίμασε να τα περασεις... Εμένα μου δουλέψανε σε toshiba A300D και άλλη gpu βέβαια.

 

EDIT : για καποιο λογο νόμιζα ότι τα ΑΜILO είναι Toshiba...ότι να'ναι... Τέσπα, δοκίμασε το παραπάνω tool (υπάρχει και σε 32bit αν έχεις win7 x32). Υπάρχει μια πιθανότητα να ταιριάζουν τα drivers που δίνει απευθείας η AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...