Προς το περιεχόμενο

Dealextreme 100$=50$ christmas offer


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τιμές κινέζου όπως σου έγραψα παραπάνω δεν γίνεται να έχεις. Και σου εξήγησα και τους λόγους (ΦΠΑ π.χ.)

 

Τα λεφτά που νομίζεις οτι γλιτώνεις, γυρνάνε μπούμερανγκ. Εκτός οτι αυτό που κάνετε είναι και παράνομο

Όταν μας συμφέρει το ονομάζουμε ελεύθερη αγορά..  Αλλά να είσαι σίγουρος από την υπόλοιπη Ευρώπη θα την φάνε στο τέλος όχι από τον Κινέζο.. και τέλος το offtopik από εμένα... Καλά Χριστούγεννα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο(αλλα σχετικό με τα προηγούμενα μυνήματα) αλλα μολις τσιμπησα μια ξυριστική μηχανή από το αμαζον. Το οποίο εκτός από μεταφορικά για να μου το στειλει Ελλαδα ,βάζει και 23% ΦΠΑ (εχει ελληνικό ΑΦΜ-δε ξερω τι και πως εισπράτει το ελληνικό κράτος) . Φυσικά εχει υπαλλήλους που πληρώνονται μισθό Αγγλίας και οχι 586 ευρώ + φυσικά έχει καλύτερη εξυπηρετηση από οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα. Τη μηχανή την πήρα 44 ευρώ και εδώ στο φθηνότερο κατάστημα έχει 85..Ας σοβαρευτούν λίγο και οι Ελληνες επιχειρηματίες(μαγαζάτορες και προμηθευτές) και τα ξαναλέμε..Τουλάχιστον ας προσφέρουν κάποιο support αν δε μπορουν να χαμηλώσουν τις τιμες..

Φυσικά θα προτιμήσω να δωσω 32 ευρώ για ενα δυπήρηνο Ταμπλετ από Κίνα παρά να δωσω 100 ευρώ εδώ για καποιο μονοπύρηνο κινέζικο με 512 μνημη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με τον 3225 εμένα δεν με κορόιδευαν ένα μήνα ? Το ίδιο κ με την Gbyte 660 την καλύτερη τιμή skroytz 3-7 μέρες παράδοση και μετά τηλεφωνικά άγνωστο το πότε .. αλλά στην σελίδα το 3-7 μέρες δόλωμα παρέμενε.. Αν αρχίσουμε να γράφουμε θα κάνουμε καινούρια "Pedia"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το προηγουμενο μου μύνημα χαθηκε λίγο με τα off topic ,ξερουμε τι παίζει με το dx αν μας κατσε ελατωματικο ταμπλετ,καθώς είναι το μονο που με ανησυχεί λίγο?

Δεν εννοω να χαλασει μετα και να θελω εγγυηση,καθως ξέρω εκει τι γίνεται... Εννοω να ερθει ελατωματικό..

Το αφηνει λίγο αόριστο στο FAQ..Λεει για ΗΠΑ οτι επιστρεφονται τα μεταφορικά που θα δωσει καποιος ,αλλά για τις αλλες περιπτώσεις λεει επικοινωνεις μαζί τους κ βλέπουν..

Οπότε έχει κάποιος εμπειρία..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο(αλλα σχετικό με τα προηγούμενα μυνήματα) αλλα μολις τσιμπησα μια ξυριστική μηχανή από το αμαζον. Το οποίο εκτός από μεταφορικά για να μου το στειλει Ελλαδα ,βάζει και 23% ΦΠΑ (εχει ελληνικό ΑΦΜ-δε ξερω τι και πως εισπράτει το ελληνικό κράτος) . Φυσικά εχει υπαλλήλους που πληρώνονται μισθό Αγγλίας και οχι 586 ευρώ + φυσικά έχει καλύτερη εξυπηρετηση από οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα. Τη μηχανή την πήρα 44 ευρώ και εδώ στο φθηνότερο κατάστημα έχει 85..Ας σοβαρευτούν λίγο και οι Ελληνες επιχειρηματίες(μαγαζάτορες και προμηθευτές) και τα ξαναλέμε..Τουλάχιστον ας προσφέρουν κάποιο support αν δε μπορουν να χαμηλώσουν τις τιμες..

Φυσικά θα προτιμήσω να δωσω 32 ευρώ για ενα δυπήρηνο Ταμπλετ από Κίνα παρά να δωσω 100 ευρώ εδώ για καποιο μονοπύρηνο κινέζικο με 512 μνημη..

 

Έχει φορολογικό αντιπρόσωπο στην Ελλάδα που αποδίδει το ΦΠΑ.

Οι τιμές είναι πιο αυξημένες λόγω των φόρων, δασμών που υπάρχουν αλλά και πάλι τόση μεγάλη διαφορά δεν δικαιολογείται εύκολα, πέρα του ότι το αμαζον είναι πολυεθνική σε σχέση με οποιοδήποτε ελληνικό κατάστημα.

Ύστερα το αμαζον δεν έχει κατάστημα με τον όρο που το ξέρουμε εδώ (που σημαίνει όχι πωλητές). Ακόμα και στην Αγγλία παραγγελία κάνουν και τους έρχεται σπίτι με δωρεάν μεταφορικά γιατί έχουν κάνει ειδικές συμφωνίες με τις εταιρίες μεταφορών (όχι όπως εδώ που θα σου έρθει δωρεάν με παραγγελία από 80 ευρώ και πάνω )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας επανελθουμε στο θεμα, τωρα στο hong kong ειναι 22:26 25/12 οποτε αυριο η προσφορα λεει ξεκιναει 26/12 στις 20:00...δηλαδη στις 2 το μεσημερι ωρα ελλαδος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι πιο απο τα 2 να προτιμησουμε.

αφηστε τα αλλα 

απο μπαταρια τι λενε πανω κατω τα ιδια απο specs,

ΣΤΟ ICOO στα reviews απο κατω διαβασα για 2 ωρες με το wifi ανοιχτο με χρηση.

κ το πιπο το λετε να κραταει;

η αναλυση ειναι καλυτερη απο την υποστηριξη λετε απο τα σαιτ;

επισης να σιγουρεψουμε οτι θελει 100δολαρια απο προιοντα μην την πατησουμε.

κ εγω νομιζω οτι δεν πρεπει να μετραει το 0.01 για το τρακινγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θεμα ειναι πιο απο τα 2 να προτιμησουμε.

αφηστε τα αλλα 

απο μπαταρια τι λενε πανω κατω τα ιδια απο specs,

ΣΤΟ ICOO στα reviews απο κατω διαβασα για 2 ωρες με το wifi ανοιχτο με χρηση.

κ το πιπο το λετε να κραταει;

η αναλυση ειναι καλυτερη απο την υποστηριξη λετε απο τα σαιτ;

επισης να σιγουρεψουμε οτι θελει 100δολαρια απο προιοντα μην την πατησουμε.

κ εγω νομιζω οτι δεν πρεπει να μετραει το 0.01 για το τρακινγκ

Η αλήθεια είναι πως στο paypal γράφει 99.99 δολ. Αν δεν ισχύει - να κάνουμε καινούριο καλάθι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι επρεπε ειναι αυτη η προσφορα αν προλαβω γιατι θελω να παρω 2 ενα για εμενα κ ενα για δωρο

που το εχω ταξει.αν κ ελεγα να παρω το φαιρ μας εχει παει πολυ πισω η αινολ κ δεν μπορω να περιμενω τι θα κανει

οποτε παμε στα σιγουρα για τωρα να κανουμε κ την αρχη στα ταμπλετ κ βλεπουμε.

με 32 ευρω κανω κ το δευτερο δωρο αν δεν μου αρεσει.

το θεμα ειναι αν θα προλαβουμε γιατι μαλλον θα γινει πανικος αποτι καταλαβα.το παιδι που αγορασε αν μπορει να μας πει για το λεπτο σιγουρα τι παιζει

υ.γσε ενα review του icoo λεει ενας οτι αν κ το εχει στον φορτιστη οταν το δουλευει ξεφορτιζει 

με το 1Α φορτιστη το πιπο εχει 2Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μιλησα με το live chat τους.Η Susan εκει μου ειπε οτι το 0.01$ του tracking service δε μετραει οποτε πρεπει τα πραγματα που θα αγορασω να κανουν ακριβως 100$ και η συνολικη μου χρεωση θα πρεπει να ειναι 100.01$.
Αν θελει ας προσπαθησει να μιλησει και καποιος αλλος που ισως πετυχει αλλη Σουζανα να δουμε αν πει τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια έχει ειπωθεί πολλές φορε΄ς και το γράφει και στη προσφορά:

http://e.dx.com/collection/201212/halfdiscount/index.html?utm_source=dx&utm_medium=albums&utm_campaign=halfdiscount

1 The amount of your shopping cart must be exactly $100.00.( Shipping cost excluded)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια κ εγω αυτο καταλαβαινω αλλα για το φοβο των ιουδαιων.

κατι αλλο μπορουμε να βαλουμε ενα προιον 2 φορες;

σκεφτομαι με το πιπο να παρω 2 προστατευτικες ζελατινες που κανουν 2,8.

λετε να μπορω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια έχει ειπωθεί πολλές φορε΄ς και το γράφει και στη προσφορά:

http://e.dx.com/collection/201212/halfdiscount/index.html?utm_source=dx&utm_medium=albums&utm_campaign=halfdiscount

1 The amount of your shopping cart must be exactly $100.00.( Shipping cost excluded)

Εδω δε μιλαμε για shipping cost ... μιλαμε για το 0.01$ που ειναι το tracking service και δε το διευκρινιζει στους ορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αυτου με το βαλουμε το κουπονι θα πρεπει να μας βγαλει αμεσως την εκπτωση

κ εαν οχι πως θα καταλαβουμε αν ειμαστε μεσα στους 200 πρωτους;

μπορουμε να την ακυρωσουμε μετα η οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...