Προς το περιεχόμενο

Dealextreme 100$=50$ christmas offer


kostastnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ενδιαφερον σε οσα λεει ειναι οτι βλεπεις αν πηρες την μειωμενη τιμη πριν ολοκληρωσεις την παραγγελια.Οποτε τα πραγματα απλοποιουνται ιδιαιτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εντελει το ενα λεπτο ειναι μεσα φαινεται απο το λινκ που εβαλε ο φιλος πιο πανω.

οποτε 100 στο συνολο αρα 99,99 αγορες.

την εκπτωση την βγαζει μολις παρει τον κωδικο αποτι καταλαβα αν κ μαλλον θα παιζουν πολλα ρεφρες γιατι κολλαει εκεινη την ωρα.

σιγα μην προλαβουμε θα γινεται πανικος απο παντου.

πολυ χλωμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσω λίγο την κατάσταση :)

 

Βάζετε προιόντα 100$ και τα μεταφορικά δεν σας απασχολούν.. Προφανώς συμφέρει να πάρετε κάτι κοντά στα 100$, όπως εγώ το tablet στα 94,40$ και μετά συμπλήρωσα με την εξης λογική.. Έψαξα στο search για iphone, επειδή είναι το μόνο προιόν που σου βγάζει κάτι χιλιάδες προιόντα.. Οπότε έχει προϊόντα από 0,6$ ως 100$.. Συγκεκριμένα πήρα 3 προιόντα από 1,20 και 2 προιόντα από 1$.. Άρα έχουμε:

 

94,40+(3χ1,20)+(2χ1)=100$.. Τα προιόντα με την ίδια τιμή δεν είναι το ίδιο προιόν 3 φορές αλλά 3 διαφορετικά με ίδια τιμή.. 

 

Αν είχα χρόνο να ψάξω θα έβαζα πιο χρήσιμα πράματα, γιατί τώρα ανακάλυψα ότι τα 3 είναι θήκες για shuffle.. 

 

Έβαζα συνέχεια τον κωδικό με copy paste ώσπου τον δέχτηκε 3:01.. Κατευθείαν πάτησα πληρωμή με paypal και με πήγε στο paypal όπου έγραφε ότι πρέπει να πληρώσω 49,99$.. Έκανα login αλλά επειδή δεν είχα όλο το ποσό μέσα, μου έστειλε η κοπέλα μου τα υπόλοιπα μετά από κανά 10λεπτο και μετά πλήρωσα.. Την τιμή όμως από την στιγμή που μπήκα στο paypal την γκαβάντζωσα.. Δεν ξέρω πόσο timeout είχε η σελίδα, αλλά σίγουρα κανά 10 λεπτο το έκανα.. 

 

Όσο για το πόσο καιρό θα κάνουν να έρθουν με 33Ευρώ δεν με νοιάζει γιατί ούτε το καλοκαίρι δεν θα έχει τόσο.. 

 

Επειδή ήμουν ανάμεσα στο icoo και το pipo πήγα τελικά στο pipo επειδή το after sales της επίσημης εταιρείας είναι φοβερό σύμφωνα με reviews, επειδή φοράει μαμάτο επεξεργαστή και επειδή υπάρχουν και 2-3 rom εναλλακτικές από την μαμά.. Για το icoo δεν βρήκα τίποτα.. Η οθόνη όπως είπα και πριν δεν με ενδιαφέρει όταν δίνω 33Ευρώ γιατί θέλω tablet απλά για χαβαλέ και όχι για να κάνω παρουσιάσεις εταιρικές :)

 

Τέλος για τα ελληνικά μαγαζιά, οτιδήποτε κάτω από 150Ευρώ είναι για πέταμα σε tablet.. Ας φρόντιζαν να συνεταιριστούν, να κάνουν μεγάλες εισαγωγές και να κερδίζουμε όλοι.. Όσο σκίζουν ο ένας τον άλλο, και σκίζουν και εμένα στο after sales και στις τιμές δεν μου καίγεται καρφάκι για πάρτυ τους.. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η απορια της ημερας είναι Pipo ή ICOO???? :-D

 

Tο ICOO βλεπω οτι εχει ολα τα καλουδια και καλυτερη αναλυση οθονης, και ειναι 10$ φθηνοτερο, απο την αλλη το Pipo εχει χειροτερη αναλυση οθονης αλλα διαβαζω παντου οτι εχει καλυτερη υποστηριξη.

 

Μαμα δεν θα μπορουν να λειτουργησουν και τα 2 για τα βασικα (ιντερνετ, e-reader, παιχνιδακια, youtube, μουσικη, βιντεακια)???

Δεν θα μπορουμε να εγκαταστησουμε αλλες εφαρμογες???

 

Ως χρηστης iOS δεν εχω πολυασχοληθει με Android και Market.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσω λίγο την κατάσταση :)

 

Βάζετε προιόντα 100$ και τα μεταφορικά δεν σας απασχολούν.. Προφανώς συμφέρει να πάρετε κάτι κοντά στα 100$, όπως εγώ το tablet στα 94,40$ και μετά συμπλήρωσα με την εξης λογική.. Έψαξα στο search για iphone, επειδή είναι το μόνο προιόν που σου βγάζει κάτι χιλιάδες προιόντα.. Οπότε έχει προϊόντα από 0,6$ ως 100$.. Συγκεκριμένα πήρα 3 προιόντα από 1,20 και 2 προιόντα από 1$.. Άρα έχουμε:

 

94,40+(3χ1,20)+(2χ1)=100$.. Τα προιόντα με την ίδια τιμή δεν είναι το ίδιο προιόν 3 φορές αλλά 3 διαφορετικά με ίδια τιμή.. 

 

Αν είχα χρόνο να ψάξω θα έβαζα πιο χρήσιμα πράματα, γιατί τώρα ανακάλυψα ότι τα 3 είναι θήκες για shuffle.. 

 

Έβαζα συνέχεια τον κωδικό με copy paste ώσπου τον δέχτηκε 3:01.. Κατευθείαν πάτησα πληρωμή με paypal και με πήγε στο paypal όπου έγραφε ότι πρέπει να πληρώσω 49,99$.. Έκανα login αλλά επειδή δεν είχα όλο το ποσό μέσα, μου έστειλε η κοπέλα μου τα υπόλοιπα μετά από κανά 10λεπτο και μετά πλήρωσα.. Την τιμή όμως από την στιγμή που μπήκα στο paypal την γκαβάντζωσα.. Δεν ξέρω πόσο timeout είχε η σελίδα, αλλά σίγουρα κανά 10 λεπτο το έκανα.. 

 

Όσο για το πόσο καιρό θα κάνουν να έρθουν με 33Ευρώ δεν με νοιάζει γιατί ούτε το καλοκαίρι δεν θα έχει τόσο.. 

 

Επειδή ήμουν ανάμεσα στο icoo και το pipo πήγα τελικά στο pipo επειδή το after sales της επίσημης εταιρείας είναι φοβερό σύμφωνα με reviews, επειδή φοράει μαμάτο επεξεργαστή και επειδή υπάρχουν και 2-3 rom εναλλακτικές από την μαμά.. Για το icoo δεν βρήκα τίποτα.. Η οθόνη όπως είπα και πριν δεν με ενδιαφέρει όταν δίνω 33Ευρώ γιατί θέλω tablet απλά για χαβαλέ και όχι για να κάνω παρουσιάσεις εταιρικές :)

 

Τέλος για τα ελληνικά μαγαζιά, οτιδήποτε κάτω από 150Ευρώ είναι για πέταμα σε tablet.. Ας φρόντιζαν να συνεταιριστούν, να κάνουν μεγάλες εισαγωγές και να κερδίζουμε όλοι.. Όσο σκίζουν ο ένας τον άλλο, και σκίζουν και εμένα στο after sales και στις τιμές δεν μου καίγεται καρφάκι για πάρτυ τους..

γιατι δεν κοιτας να βλεις κατι χρησιμο εχει πολλα πραγματα το dx.

εγω εβαλα μια προστασια οθονης 7 ιντσων κ μια τρμπα για κολλητηρι

που την μπανιζα καιρο γιατι βοηθαει σε κολλησεις 

τεσπα υπαρχουν παρα πολλες επιλογες σε προιοντα που εδω εχουν 3 κ 4 φορες πανω ψαξε κ κατι θα βρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα μπορείς να εγκαταστήσεις άλλες εφαρμογές.Λογικά απλά,με custom rom,αν ασχοληθείς και του περάσεις,πάνε πιο γρήγορα,ενώ ενδέχεται να έχουν και καλύτερη ανάλυση μπαταρίας..

 

Βέβαια,καθόμαστε όλοι και κάνουμε συνδυασμούς και τελικά δε θα προλάβει κανείς να ψωνίσει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα μπορείς να εγκαταστήσεις άλλες εφαρμογές.Λογικά απλά,με custom rom,αν ασχοληθείς και του περάσεις,πάνε πιο γρήγορα,ενώ ενδέχεται να έχουν και καλύτερη ανάλυση μπαταρίας..

 

Βέβαια,καθόμαστε όλοι και κάνουμε συνδυασμούς και τελικά δε θα προλάβει κανείς να ψωνίσει :P

 

Μα αυτη θα ειναι η πλακα στο τελος. Αλλα δεν πειραζει, Χριστουγεννιατικα, μας κανει παλι να σκεφτομαστε σαν μικρα παιδια, περιμενοντας το δωρο και κανοντας ονειρα. Κατι ειναι και αυτο στις μερες μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τέλος για τα ελληνικά μαγαζιά, οτιδήποτε κάτω από 150Ευρώ είναι για πέταμα σε tablet.. Ας φρόντιζαν να συνεταιριστούν, να κάνουν μεγάλες εισαγωγές και να κερδίζουμε όλοι.. Όσο σκίζουν ο ένας τον άλλο, και σκίζουν και εμένα στο after sales και στις τιμές δεν μου καίγεται καρφάκι για πάρτυ τους.. 

Εκτός του ότι δεν αγόρασες απο Ελληνική εταιρεία(άσχετα αν έχουν μεγάλη διαφορά σε τιμή) κάνεις και κάτι πολύ πιο άσχημο. Αγοράζεις παράνομα. Ονομάζεται παραεμπρόριο. Γιατί δεν αποδίδεται φόρος μια που δεν θα εκτελωνιστεί γιατί γράφουν ψέματα, οτι και καλά είναι mp3 ή ψηφιακή κορνίζα. Αυτό είναι απάτη και εσύ (εσείς) συνηγορείτε σε αυτό.

 

Είναι ακριβώς ή ίδια φάση στο να αγοράσεις ρολόι κλεμμένο στο 30% της αξίας του. Ποια η διαφορά;

 

Οπότε άσε τις πολλές πολλές υπεραπλουστεύσεις και τα μπαρμπούτσαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καντε του καταγγελια, κλειστε και το φορουμ στη φυλακη γιατι τους φιλοξενησε και την επομενη μερα η Ελλαδα θα ξαναγινει γη της επαγγελιας... αφου σας επεισε ο Αντωνακης δεν μπορω να κανω τιποτα.

Και by the way η ΜΗ φορολογιση (εκτελονισμος) εισερχομενων απο εκτος ΕΕ χωρες αντικειμενων με αξια κατω των 22-30-κλπ ευρω (υπαρχουν διαφορα ορια αναλογα του ειδους της συναλλαγης) ειναι θεσμοθετημενη με νομο του ελληνικου κρατους, εαν τυχον δεν το ηξερε καποιος.

 

 

ΥΓ και offtopic. Το μονο σιγουρα παρανομο ειναι τα τελη εκτελωνισμου που μας φορανε για ενα μεταχειρισμενο αμαξακι των 3000 ευρω που θελω να φερω απο Γερμανια, υποτιθεται εντος ΕΕ δεν υπαρχει περιορισμος κλπ κλπ υποτιθεται μας ριχνει προστιμα η ΕΕ αλλα φυσικα το κρατος τα βγαζει πολλαπλασια απο τα εν λογω τελη κλπ, για πες μας κι εδω με ποιους εισαι...

ΥΓ2. Υπαρχουν αρκετοι τροποι (καποιοι αδιανοητα αποτελεσματικοι για μερικους) για να παταξεις και το παρεμποριο και τη φοροδιαφυγη αλλα δε θελουν, σχεδον κανεις δεν θελει... το διαιρει και βασιλευε εξακολουθει εδω και χιλιαδες χρονια να λειτουργει αψογα!

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ζηταει κανεις να ενδιαφερθω για ενα κρατος που με εκλεβε χρονια ολοκληρα και τωρα μου ζηταει να πληρωσω τρελλους φορους για να ξανακαλυψω αυτα που μου κλεβανε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι γενικεύσεις και ισοπέδωμα. Ακόμα και έτσι όπως τα λες, τους φόρους δεν θα τους γλιτώσεις. Θα γυρίσουν πίσω μεγαλύτεροι και πάνω σε είδη που δεν θα μπορείς να αποφύγεις... αφού πρώτα έχει χάσει την δουλειά του ο γείτονάς σου γιατί το μαγαζί ηλεκτρονικών που δούλευε δεν πούλαγε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Τέλος για τα ελληνικά μαγαζιά, οτιδήποτε κάτω από 150Ευρώ είναι για πέταμα σε tablet.. Ας φρόντιζαν να συνεταιριστούν, να κάνουν μεγάλες εισαγωγές και να κερδίζουμε όλοι.. Όσο σκίζουν ο ένας τον άλλο, και σκίζουν και εμένα στο after sales και στις τιμές δεν μου καίγεται καρφάκι για πάρτυ τους..

Εκτός του ότι δεν αγόρασες απο Ελληνική εταιρεία(άσχετα αν έχουν μεγάλη διαφορά σε τιμή) κάνεις και κάτι πολύ πιο άσχημο. Αγοράζεις παράνομα. Ονομάζεται παραεμπρόριο. Γιατί δεν αποδίδεται φόρος μια που δεν θα εκτελωνιστεί γιατί γράφουν ψέματα, οτι και καλά είναι mp3 ή ψηφιακή κορνίζα. Αυτό είναι απάτη και εσύ (εσείς) συνηγορείτε σε αυτό.

 

Είναι ακριβώς ή ίδια φάση στο να αγοράσεις ρολόι κλεμμένο στο 30% της αξίας του. Ποια η διαφορά;

 

Οπότε άσε τις πολλές πολλές υπεραπλουστεύσεις και τα μπαρμπούτσαλα.

Για μενα δεν ειναι παρανομο.. Ηθικοτατο ειναι και στα @@ μου το κρατος και οι νομοι του.. Δεν απαντας ομως συγκεκριμενα για τα ελληνικα μαγαζια.. Εγω προτεινα και λυση που ακομα δεν καταλαβα γιατι δεν την κανουν.. Και μπορω να προτεινω κι αλλες 10 αλλα δεν θελω να σε δυσκολεψω και να μην εχεις κανενα απολυτως επιχειρημα.. Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεζεμπορας=συνειδητοποιημενος καταναλωτης και πολιτης

 

Ωραια η λογικη σου.. Δωρακι εχει το γραφειο τυπου σημερα που ειναι αργια και δουλευεις;

 

Τα επιχειρηματα σου ειναι ανυπαρκτα και εισαι πολυ καλο παραδειγμα γιατι πατωσαν τα ελληνικα μαγαζια..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...